Rok szkolny 2016/2017

23.06.2017r.

Zakończenie roku klas młodszych











23.06.2017r.

Zakończenie roku klas starszych

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniowie I klas gimnazjalnych rozpoczęli transmisją na żywo z wakacyjnego studia radiowego – prezenterzy w wakacyjnej odsłonie łączyli się z wypoczywającymi nad polskim morzem, w polskich górach i nad polskimi jeziorami, którzy zamawiali wakacyjne piosenki. Było wesoło, kolorowo, śpiewnie, tanecznie i już wakacyjnie, choć dopiero za chwilę uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody. Rozstaliśmy się na dwumiesieczną przerwę z życzeniami słońca, dobrego humoru i nieustającej pogody ducha.

Agnieszka Sałańska
Anna Wasilewska



22.06.2017r.

Pożegnanie absolwentów gimnazjum











28.06.2017r.

Zespół Wokalny „Ósemeczki”
zdobywcą wyróżnienia w konkursie Tulipanada 2017 !!!

W tegorocznym XIV Konkursie Piosenkarskim „Tulipanada” prezentowały się ogromne rzesze solistów, duetów, zespołów wokalnych i chórów w czterech kategoriach wiekowych oraz trzech kategoriach muzycznych. Przesłuchania I etapu trwały trzy dni. Każdy podmiot wykonawczy wykonywał jedną piosenkę w języku polskim.

Naszą szkołę reprezentowała duża grupa wykonawców:
Solistki: Dominika Czarnecka, Julia Zulczyk
Duet: Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates
Zespoły wokalne: „Ósemeczki” oraz „Dźwięczne Półnutki”

Konkurencja była bardzo duża. Po kilku dniach okazało się, że do finału przeszedł duet i zespół „Ósemeczki”. Mieliśmy bardzo mało czasu, gdyż II etap odbywał się zaraz po Świętach Wielkanocnych – 5 maja. Daliśmy jednak radę – Ewa z Nicole wykonały piosenkę „Wiosna” z repertuaru Skaldów, a maluszki „Ziemia wyspa zielona”.
Nasze zaskoczenie było ogromne, kiedy dowiedzieliśmy się, że „Ósemeczki” zdobyły wyróżnienie i zaproszone są na galę finałową po odbiór dyplomu.
Cieszymy się bardzo, bo to pierwszy tak znaczący sukces zespołu. Gratulujemy dzieciakom i rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali, by wszystko dopiąć na ostatni guzik.



22.06.2017r.

Święto Góry Kalwarii











22.06.2017r.

Spotkanie z ratownikiem WOPR











22.06.2017r.

Prezentacja projektów gimnazjalnych

Na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej uczniowie klas gimnazjalnych mają obowiązek udziału w realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego, rozumianego jako zespołowe, planowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnych metod.
Zakres tematyczny gimnazjalnego projektu edukacyjnego może dotyczyć wybranych treści nauczania określonych w podstawie programowej lub wykraczać poza te treści. Projekty mogą być prowadzone w ramach jednego przedmiotu lub kilku.
Celem gimnazjalnego projektu edukacyjnego jest nie tyle samo działanie uczniowskie, co rozwiązanie konkretnego problemu. Stawiany przed uczniami przez nauczyciela – lub definiowany przez nich samodzielnie – powinien budzić ich zainteresowanie, a jego rozwiązanie powinno być wyzwaniem.
Uczniowie, szukając samodzielnie rozwiązania problemu, zdobywają nową wiedzę i nowe umiejętności, a grupowa praca nad projektem i publiczna prezentacja jego efektów dają uczniom szansę rozwinięcia umiejętności pracy zadaniowej, w tym: planowania, współpracy, komunikacji, prezentacji i samooceny.
Gimnazjalny projekt edukacyjny ma być realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela.
W naszym gimnazjum projekty realizują gimnazjaliści w klasie drugiej. 12 czerwca odbył się Szkolny Dzień Projektów, podczas którego wyniki swojej pracy uczniowie prezentowali przed publicznością złożoną z koleżanek i kolegów z klas pierwszych. W bieżącym roku szkolnym było 10 grup projektowych. Opiekunami grup byli nauczyciele: Marta Bedyńska, Małgorzata Chaber, Agnieszka Makarewicz, Anna Mirkowska, Agnieszka Sałańska, Dorota Sikorska i Anna Wasilewska.
Różnorodna tematyka projektów i ciekawa ich prezentacja poszerzyła wiedzę odbiorców.

Małgorzata Chaber



22.06.2017r.

V Gminny Konkurs Młodych Talentów

Gminny Konkurs Młodych Talentów to impreza cykliczna, której pomysłodawcą i organizatorem już od 5 lat jest Zespół Szkół w Baniosze. Konkurs, odbywający się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, ma na celu popularyzację polskiej piosenki rozrywkowej i promowanie młodych talentów wokalnych naszego regionu. Uczestnikami konkursu mogą być soliści z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci konkursu, zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych, mają okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas obchodów Dni Góry Kalwarii. Tegoroczna, piąta już edycja konkursu odbyła się 8 czerwca 2017r.
Laureatami V GKMT są;
– w kategorii soliści przedszkoli – Antoni Kaliciński z Przedszkola Samorządowego nr1 w Górze Kalwarii, piosenka pt. „Szybko”

– w kategorii soliści kl. I–III szkół podstawowych – Dominika Czarnecka z II kl. Szkoły Podstawowej w Baniosze, piosenka pt. „Piosenka o Biedronce”

– w kategorii soliści kl. IV–VI szkół podstawowych – Aleksandra Sosnowska z kl. VI Szkoły Podstawowej w Czersku, piosenka pt. „Nie zapomnj”

– w kategorii soliści gimnazjum – Julia Zulczyk z kl. III Gimnazjum w Baniosze, piosenka pt. „Udało prawie się”

– w kategorii soliści szkół ponadgimnazjalnych – Aleksandra Teodorczuk z Zespołu Szkół Zawodowych im. Emilii Gierczyk, piosenka pt. „Upiłam się Tobą”

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.



22.06.2017r.

Cichociemni












20.06.2017r.

Podsumowanie działań związanych
z pilotażem „Programowanie w szkole”
realizowanych w Zespole Szkół w Baniosze

Uczniowie Zespołu Szkół w Baniosze programowania uczą się już drugi rok; w bieżącym roku szkolnym już po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie Mistrzowie Kodowania, który ma na celu upowszechnianie nauki kodowania w polskich szkołach.

W roku szkolnym 2016/2017 szkoła realizuje projekt „Pilotażowe wdrażanie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne oraz programy autorskie w szkołach”. W czwartych klasach szkole podstawowej pani Marianna Zulczyk rozpoczęła realizację opracowanej przez siebie innowacji pedagogicznej „Czas programowania”, a w pierwszych klasach gimnazjum pani Anna Zięba realizuje innowację pedagogiczną „Piszemy, liczymy, programujemy”. Obie te innowacje zostały napisane na cały cykl edukacyjny, realizacja ich zakończy się więc w roku szkolnym 2018/2019.
Podczas zajęć koła informatycznego prowadzonych w ramach IV edycji programu Mistrzowie Kodowania szóstoklasiści mieli za zadanie zilustrować za pomocą środowiska Scratch wybraną przez siebie bajkę. Uczniowie samodzielnie wykonali animacje do wybranych przez siebie treści, nagrali narrację oraz przygotowali projekty do pokazu. W lutym podsumowali oni swoją pracę organizując spotkanie z młodszymi kolegami i koleżankami z oddziałów przedszkolnych. Spotkanie to odbyło się pod hasłem „Internet – źródło wiedzy i rozrywki”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie, zarówno starszym jak i młodszym uczniom, że Internet jest miejscem, gdzie można nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, tworząc jednocześnie coś, co zapewnia rozrywkę innym, a umiejętność programowania jest w tym przypadku bardzo przydatna.

W ramach upowszechniania oraz zachęcania uczniów do podejmowania własnych działań związanych z nauką programowania w grudniu 2016 roku włączyliśmy się również w ogólnoświatową akcję Godzina Kodowania, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.

Wszystkie działania związane z upowszechnianiem nauki programowania w Zespole Szkół w Baniosze przez cały rok szkolny na bieżąco umieszczane były na szkolnej stronie internetowej w zakładce „aktualności”. Na stronie głównej został umieszczony również baner informujący o tym, że szkoła uczestniczy w pilotażu programowania.

Anna Zięba
Marianna Zulczyk


Uwaga!!!

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum bardzo prosi o wpłaty na komitet rodzicielski na konto odpowiednio dla szkoły podstawowej i gimnazjum do dnia 19 czerwca.

      Szkoła Podstawowa – 30zł
      Gimnazjum – 50zł

Wpłaty na Radę Rodziców można dokonywać na konto:

Szkoła Podstawowa:
PKO BP
16 1020 1169 0000 8102 0230 9508


Gimnazjum:
63 1020 1169 0000 8302 0231 9234


12.06.2017r.

Julka Sałańska zdobywczynią
Srebrnego Klucza do Tajemnic Wszechświata!!!

W dniach 26–29 maja w Starachowicach odbywał się finał XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Około 80 uczestników z całego kraju, zwycięzców eliminacji wojewódzkich, rywalizowało ze sobą prezentując nieprzeciętne umiejętności operowania słowem. Naszą szkołę reprezentowały dwie siostry – Julka i Ania Sałańskie. Pod okiem p. Aliny Pastuszki przygotowały wymagany repertuar i świetnie wyrecytowały przed publicznością oraz profesjonalnym jury :
– Dorota Koman – poetka, krytyk literacki, Warszawa
– Anna Iwasiuta–Dudek – aktorka
– Hubert Guza – instruktor teatralny WDK w Kielcach
W niedzielę, podczas koncertu finałowego okazało się, że Julia Sałańska otrzymała SREBRNY KLUCZ DO TAJEMNIC WSZECHŚWIATA!!!
To już drugi Srebrny Klucz w kolekcji tej maleńkiej istotki!!!
Ponieważ obydwie dziewczynki doskonale reprezentowały naszą placówkę, gratulujemy obu talentu, samozaparcia i oczywiście pięknych recytacji. Liczymy oczywiście na ciąg dalszy.

Alina Pastuszka



6.06.2017r.

Dwa pierwsze miejsca w piosence religijnej!!!

„Gdy śpiewasz, modlisz się podwójnie” – te znamienne słowa dziewczynki z zespołu „Dźwięczne Półnutki” – prowadzone przez p. Alinę Pastuszkę – wzięły sobie mocno do serca. Oczywiście podstawa wszystkiego jest przede wszystkim zamiłowanie do muzyki, a ściślej mówiąc do śpiewu.
W kwietniu zespół, duet – Ewa Odrowąż–Coates i Nicole Kozicka oraz solistka Dominika Czarnecka wzięli udział VIII Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „Zaufaj Panu”. Uczestnicy mieli zaprezentować jedną piosenkę o tematyce religijnej. Rywalizacja była ogromna, przed jurorami zaprezentowało się około 700 wykonawców w różnych kategoriach wiekowych. W maju okazało się, że „Dźwięczne Półnutki” i Dominika Czarnecka znajdują się w grupie wyróżnionych i nagrodzonych. Dowiedzieliśmy się wówczas, ze mają też wystąpić na koncercie 25 czerwca w parku Hassów. Długo musieliśmy więc czekać na ogłoszenie oficjalnych, szczegółowych wyników.
W upalne sobotnie popołudnie wystąpiliśmy w I części koncertu, po czym z niecierpliwością wyczekiwaliśmy na werdykt. Okazało się, że zarówno Dominika Czarnecka jak i „Dźwięczne Półnutki” otrzymały I miejsca. Nasza radość była ogromna.
Dla takich chwil warto żyć!

Alina Pastuszka



5.06.2017r.

Lublin zdobyty!!!

„Dźwięczne Półnutki”, duet – Ewa i Nicole oraz Dominika próbują swoich sił coraz śmielej – w maju p. Alina Pastuszka zgłosiła wszystkich do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Religijnej w Lublinie. Występujący mieli zaprezentować się w dwóch piosenkach religijnych, z których jedna była obowiązkowo maryjna. Poza tym, ponieważ w tym roku przypadała 100 rocznica Objawień Fatimskich, każdy wokalista przed śpiewem musiał zadeklamować myśl, wiersz lub sentencję maryjną dowolnego świętego.
Nasze dziewczynki zaprezentowały się fantastycznie. Wyróżniały się, choć konkurencja była ogromna; śpiewali wykonawcy z różnych stron Polski.
Najbardziej zachwyciła jurorów Dominika Czarnecka – zdobyła I miejsce!!!
Duet: Ewa Odroważ Coates i Nicole Kozicka otrzymał wyróżnienie!!!
Cieszymy się ogromnie z nagród i z tego, że Zespół Szkół w Baniosze zasłynął także w Lublinie.

Alina Pastuszka



5.06.2017r.

Duet – Ewa i Nicole NAJLEPSZY
w XII Piaseczyńskim Festiwalu
Piosenki Angielskiej

W regulaminie festiwalu jest zaznaczone, że każda placówka wysyła tylko jednego reprezentanta w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W tegorocznym festiwalu naszą szkołę reprezentowały same dziewczęta:
– kl. I–III – Dominika Czarnecka
– kl. IV–VI – duet: Ewa Odrowąż–Coates i Nicole Kozicka
– gimnazjum – Julia Zulczyk
Każdy uczestnik prezentował wybrany utwór w angielskiej wersji językowej. Oceniana była muzykalność i walory głosowe oraz umiejętności językowe. Konkurencja była ogromna – w każdej grupie wiekowej śpiewało ok 20 uczestników.
Nasze uczennice brawurowo wykonały przygotowane pod kierunkiem p. Aliny Pastuszki utwory, za co otrzymały gromkie brawa od słuchaczy. Jurorzy docenili w sposób szczególny duet – Ewa i Nicole, które jako jedyne zaśpiewały w dwugłosie. Za doskonałe wykonanie piosenki „Like I'm gonna lose you” przyznano dziewczynkom I miejsce w ich kategorii wiekowej.
I znów o ZS w Baniosze głośno.
Gratulacje dla wszystkich naszych wykonawców.

Alina Pastuszka



3.06.2017r.

Konkurs Przyrodniczy 2017
Rok Rzeki Wisły

Mamy już wyniki Gminnego Konkursu 2017 Rok Rzeki Wisły.
Ogromne gratulacje dla naszych reprezentantów, bowiem pokazali się z najlepszej strony osiągając fenomenalne wyniki:

Kinga Kopyt z klasy 4a zajęła I miejsce
(z wynikiem 60 punktów na 61 możliwych)

Fryderyk Kaczorek z klasy 6a zajął II miejsce
(57/61 punktów)

Gabriela Borowiecka z klasy 4b zajęła V miejsce
(48/61 punktów)

Robert Michota



3.06.2017r.

1 czerwca 2017
Dzień Sportu

Lekkoatletykę nazywamy „królową sportu”, bo najbardziej oddaje ducha rywalizacji jaki drzemie w człowieku – rywalizacji z przeciwnikiem, ale przede wszystkim z własną słabością. Jest to najstarsza dyscyplina świata. Pierwsze ślady współzawodnictwa pojawiły się już w Starożytnym Egipcie i Grecji. Najpopularniejsza i najbardziej wszechstronna. Można ją uprawiać niemal w każdych warunkach. Obecnie większość konkurencji oparta jest na naturalnych formach ruchu związanych z biegiem, skokiem, rzutem. Ze względu na różnorodność i ilość konkurencji lekkoatletyka stwarza doskonałe możliwości dla rozwoju wszystkich cech motorycznych. Uprawiając ją tylko rekreacyjnie, można podnieść swój poziom sprawności fizycznej, a także kształtować nawyki i umiejętności w wybranej konkurencji, w zależności od możliwości i zainteresowań.
Dlatego też, podczas Dnia Sportu uczniowie naszej szkoły po raz kolejny rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych. Pogoda dopisała i zawodnicy też. Niektórzy pobili własne rekordy! Wszyscy uczestnicy nagradzani byli słodkimi upominkami, bez względu na zajęte miejsce.
Życząc „sportowych” wakacji przedstawiamy wyniki rywalizacji w poszczególnych konkurencjach:

GIMNAZJUM
bieg na dystansie 100 m.:
Kl. I
dziewczęta
I miejsce – Ilona Bednarczyk
II miejsce – Agata Bogumił
III miejsce – Julia Mierzejewska
chłopcy
I miejsce – Adrian Styczyński
II miejsce – Kacper Soćko
III miejsce – Łukasz Filipowski

Kl. II
chłopcy
I miejsce – Szymon Bartosik
II miejsce – Maksymilian Haman
III miejsce – Jan Mantur

Kl. III
chłopcy
I miejsce – Patryk Cacek
II miejsce – Kamil Gryczka
III miejsce – Karol Bogumił

biegi długie – dz. 600m, chł. 1000m:
Kl. I
dziewczęta
I miejsce – Ilona Bednarczyk
II miejsce – Wiktoria Badowska
III miejsce – Natalia Świstowska
chłopcy
I miejsce – Konrad Wosztyl
II miejsce – Damian Karaluch
III miejsce – Kacper Soćko

KL. II
dziewczęta
I miejsce – Karolina Zientarska

KL. III
chłopcy
I miejsce nd Patryk Cacek

rzut piłką lekarską:
Kl. I
dziewczęta
I miejsce – Ilona Bednarczyk
II miejsce – Małgorzata Sasanka
III miejsce – Weronika Guza
chłopcy
I miejsce – Szymon Macikowski
II miejsce – Kacper Mierzejewski
III miejsce – Eryk Staniewski

Kl. II
dziewczęta
I miejsce – Karolina Zientarska
II miejsce – Martyna Zaręba
III miejsce – Kinga Walendzik
chłopcy
I miejsce – Kacper Dąbrowski

Kl. III
chłopcy
I miejsce – Mateusz Tomaszewski
II miejsce – Szymon Borowiecki
III miejsce – Bartłomiej Jeleń

skok w dal:
Kl. I
dziewczęta
I miejsce – Agata Bogumił
II miejsce – Natalia Świstowska
III miejsce – Natalia Świerzyńska
chłopcy
I miejsce – Kacper Soćko
II miejsce – Jakub Borowiecki
III miejsce – Szymon Witak

KL. III
dziewczęta
I miejsce – Julia Zulczyk
chłopcy
I miejsce – Jakub Drozdowski
II miejsce – Patryk Cacek
III miejsce – Dawid Sibilski

rzut piłeczką palantową:
Kl. I
dziewczęta
I miejsce – Marta Tymczak
chłopcy
I miejsce – Łukasz Kubiak
II miejsce – Łukasz Filipowski
III miejsce – Dawid Gabunia

KL. II
chłopcy
I miejsce – Hubert Bedyński
II miejsce – Szymon Bartosik

KL. III
dziewczęta
I miejsce – Agata Słowik
chłopcy
I miejsce – Jakub Kur
II miejsce – Igor Wróblewski

SZKOŁA PODSTAWOWA
bieg na dystansie 60 m:
Kl. IV
dziewczęta
I miejsce – Wioletta Karaluch
II miejsce – Gabriela Borowiecka
III miejsce – Natalia Daszkiewicz
chłopcy
I miejsce – Mateusz Grzegorczyk
II miejsce – Adam Bogumił
III miejsce – Kacper Mateńko

Kl. V
dziewczęta
I miejsce – Marta Słowik
II miejsce – Zuzanna Daszkiewicz
III miejsce – Patrycja Kozakiewicz
chłopcy
I miejsce – Bartłomiej Bieniak
II miejsce – Kacper Olszewski
III miejsce – Łukasz Bławdziewicz

biegi długie – kl. IV dz. 350m, chł. 700m, kl. V–VI dz. 600m, chł. 1000m:
Kl. IV
dziewczęta
I miejsce – Wioletta Karaluch
II miejsce – Anna Karaluch
III miejsce – Marta Słowik
chłopcy
I miejsce – Mateusz Grzegorczyk
II miejsce – Adam Bogumił
III miejsce – Kacper Suchodolski

Kl. V
chłopcy
I miejsce – Kacper Olszewski
II miejsce – Łukasz Bławdziewicz
III miejsce – Patryk Jaskólski

Kl. VI
chłopcy
I miejsce – Alan Niziński
II miejsce – Mateusz Ogrzewalski

rzut piłką lekarską:
Kl. IV
chłopcy
I miejsce – Kacper Suchodolski

Kl. V
dziewczęta
I miejsce – Patrycja Kozakiewicz
II miejsce – Aleksandra Suchodolska
III miejsce – Aleksandra Szymczak
chłopcy
I miejsce – Adam Deniszewski

Kl. VI
chłopcy
I miejsce – Alan Niziński

skok w dal:
Kl. IV
dziewczęta
I miejsce – Julia Sakowicz
II miejsce – Julia Bandrowska

Kl. V
dziewczęta
I miejsce – Marta Słowik
chłopcy
I miejsce – Kacper Olszewski
II miejsce – Bartłomiej Bieniak
III miejsce – Adrian Walendzik

rzut piłeczką palantową:
Kl. IV
dziewczęta
I miejsce – Wioletta Karaluch
II miejsce – Karolina Bartkowska
chłopcy
I miejsce – Mateusz Grzegorczyk
II miejsce – Kacper Mateńko

Kl. V
dziewczęta
I miejsce – Karolina Golańska
chłopcy
I miejsce – Łukasz Bławdziewicz
II miejsce – Oliwier Olbrychski
III miejsce – Emil Morawski

Kl. VI
chłopcy
I miejsce – Dawid Bogdan
II miejsce – Mateusz Ogrzewalski

Katarzyna Fornal
Beata Płatek
Henryk Żołnowski



27.05.2017r.

Festyn Szkolny
„Graj, muzyko graj”

Muzyka wzbudza w ludziach najszczersze, najcieplejsze emocje, topi lody ludzkich serc i przede wszystkim jednoczy pokolenia. Mieli okazję przekonać się o tym mieszkańcy Baniochy i okolic, którzy 27 maja licznie przybyli na festyn szkolny. Odbywał się on pod hasłem „Muzykalna szkoła”, co do tej placówki przystaje w stu procentach.
Program festynu był zróżnicowany i bardzo atrakcyjny, więc każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Królowała oczywiście muzyka – niewyczerpane źródło pozytywnej energii i radości, cudowne antidotum na smutek i zły nastrój. Piosenką „Śpiewać każdy może” dyrektor szkoły Dariusz Słapek oficjalnie otworzył to muzyczne, integracyjne spotkanie. Przedstawiciele grona pedagogicznego rozpoczęli prawdziwy muzyczny koncert wykonując kultowy utwór Tadeusza Woźniaka – „Zegarmistrz światła”. Wiele przyjemnych wrażeń estetycznych dostarczyły występy naszych utalentowanych uczniów, laureatek konkursów wokalnych (także ogólnopolskich), które na co dzień pracują pod okiem p. Aliny Pastuszki: Dominika Czarnecka, duet – Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates, zespół wokalny „Dźwięczne Półnutki” oraz chóru szkolnego „Andante” prowadzonego przez p. Ewelinę Płatek, który z powodzeniem występuje na wielu uroczystościach szkolnych i lokalnych upiększając je pięknym śpiewem.
Podczas pikniku odbył się Konkurs Młodych Instrumentalistów, dający wielu uczniom możliwość zaprezentowania własnych umiejętności gry na różnych instrumentach muzycznych. Konkurs Coverów rozpoczęli gimnazjaliści z klasy IIa piosenką „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, którzy wraz z wychowawcą złożyli w ten sposób ukłon wspaniałemu wokaliście i kompozytorowi. Każdy kolejny występ był niepowtarzalny. Pojawienie się zerówkowiczów w rytmie twista, wprowadziło widzów w radosny, taneczny nastrój. Ogromny aplauz wywołał występ zintegrowanego zespołu klasy IVb – uczniów, wychowawcy i rodziców. Dzieci i mamy prezentowały się wokalnie, a tatusiowie wraz z wychowawcą brawurowo zatańczyli „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Wszystkie klasy udowodniły, że muzyka w szkole w Baniosze gra w duszach uczniów, nauczycieli, a także rodziców, bo przecież muzyka jest mową duszy i gdy słowa nie pomogą, ona serca poruszy.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także: loteria fantowa, dmuchańce dla dzieci, euro bungee, „bitwa wodna”, zawody sportowe, jak również kiermasz książki. Smacznym kąskiem okazała się degustacja potraw przygotowanych przez radę rodziców i pracowników szkoły. Piknik szkolny miał jeszcze jeden wymiar – umożliwił Stowarzyszeniu „Mieszkańcy dla Baniochy” przeprowadzenie charytatywnej zbiórki na rzecz Patrycji i Adasia. Piękna, słoneczna pogoda, zamówiona na ten dzień przez organizatorów, sprzyjała wspólnej zabawie.
To wspaniałe muzyczne przedsięwzięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, a także sponsorów: Gminę Góra Kalwaria, firmy: Mondi, Bisk, Hal, Dr Irena Eris, MBF Dolina Czerska, Inco, Bonder Market, Top Market, Tutus, Stacja Orlen w Baniosze, Sebex, Impex, Balambre.

Dariusz Słapek
Alina Pastuszka
Ewelina Płatek



27.05.2017r.

Dzień Mamy i Taty

Dnia 26 maja 2017 roku odbył się program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. W atmosferę rodzinnego ciepła wprowadzili nas uczniowie klasy IIa i IIb szkoły podstawowej. Rodzice z uśmiechem i dumą oglądali występy swoich pociech. Podczas uroczystości dzieci prezentowały swoje umiejętności artystyczne, wokalne i taneczne. Na koniec wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Atmosfera była serdeczna i miła.

Alicja Leszczyńska
Joanna Ociesa



22.05.2017r.

Podziękowania od schroniska na Paluchu

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za udział w zbiórce na rzecz podopiecznych ze Schroniska na Paluchu. Zbiórka odbyła się w dniach 01.12.2016–31.01.2017r. Wielkie zaangażowanie przekłada się na ilość zebranych darów. W sumie udało się zebrać: 87,3 kg karmy suchej, 57 szt. saszetek dla kotów, 5 szt. saszetek dla psów, 3 szt. przysmaku dla psów, 8,4 kg makaronów, 3 kg ryżu, 4,9 kg kaszy, 0,3 kg pasztetu, 1,8 kg karmy w „batonie”, 14 kg karmy dla psów w puszkach, 5 kg karmy dla kotów w puszkach, 30 szt. kocy i ręczników, 12 szt. misek, pudło pełne zabawek i smyczy z obrożami, 1 szt. szamponu. Łącznie do schroniska zawieźliśmy 132 kg karmy!!!

Weronika Pająk
Dorota Adamska



21.05.2017r.

„Góra Kalwaria biega”

19 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii, liczna grupa z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu sportowym: „Góra Kalwaria Biega”. Jest to kontynuacja akcji: „Polska Biega”. Sportowcy dążą do osiągnięcia wysokiej formy by być na szczycie, być najlepszym, osiągnąć wysoką lokatę, pokonać innych. Ale sport to też walka z samym sobą, bo ileż on kosztuje wysiłku, samozaparcia, pokonania własnych słabości, czasem przezwyciężenia bólu. Naszą szkołę reprezentowało 43 zawodników, poczynając od klasy 0 do III gimnazjum.
Niektórzy uczestniczą w zawodach regularnie, dla innych był to pierwszy raz. Być może, będzie to początek ich przygody ze sportem, w tym przypadku z bieganiem.
Nasi reprezentanci mieli możliwość zmierzyć się w sportowej walce sami ze sobą i innymi uczniami z gminy Góra Kalwaria, a także zawodnikami trenującymi w Klubie Biegacza w Warce. I choć tylko Wioletta Karaluch stanęła najbliżej upragnionego podium (zajęła 4 miejsce) dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami. Gratulujemy postawy i trzymamy kciuki podczas następnych startów!

Beata Płatek
Katarzyna Fornal
Henryk Żołnowski



21.05.2017r.

CITIUS–FORTIUS*
ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

16 maja 2017r. na stadionie w Piasecznie rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych. Zawody w czwórboju lekkoatletycznym, gminne i jednocześnie powiatowe, przeprowadzono w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych i szóstych:
1. Lena Borkowska
2. Wiktoria Udenyi
3. Nicol Kozicka
4. Julia Czarnecka
5. Natalia Malewska
6. Natalia Budek
7. Bartłomiej Bieniak
8. Łukasz Bławdziewicz
9. Karol Dąbrowski
10. Jan Zaręba
11. Sebastian Rytka
12. Damian Wosztyl

W skład czwórboju wchodzą następujące konkurencje: bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 600m (dziewczęta) / 1000m (chłopcy).
Na wyróżnienie zasługuje Wiktoria Udenyi, która za swoje wyniki otrzymała najwięcej punktów.
W końcowej klasyfikacji dziewczęta uplasowały się na II miejscu, natomiast chłopcy zajęli III miejsce w Gminie Góra Kalwaria.
O miejsce w powiecie . . . powalczymy następnym razem.

*Citius–Altius–Fortius „szybciej, wyżej, mocniej” – motto olimpijskie, dewiza igrzysk olimpijskich i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Katarzyna Fornal



21.05.2017r.

IV Konkurs Piosenki Dziecięcej
„Małe Słowiki”











18.05.2017r.

V Festiwal Tańca Dla Przedszkolaków
„Tańczyć każdy może”











18.05.2017r.

Rok Rzeki Wisły

Rok 2017 został przez sejm Rzeczpospolitej Polskiej uznany Rokiem Rzeki Wisły. W związku z tym przedsięwzięto szereg różnorodnych działań mających na celu rozpropagować wiedzę, wzmocnić rolę królowej naszej rzek na wielu płaszczyznach. Jednym z działań jest zorganizowanie przez władze naszej gminy konkursu przyrodniczego dotyczącego Wisły, jej aspektów przyrodniczych, historycznych, turystycznych i regionalnych.
W szkolnym konkursie 2017 Rok Wisły wzięło udział ok. 20 uczniów naszej szkoły. Po podsumowaniu wyników wyłoniono najlepszą trójkę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie gminnym, który odbędzie się 26.05.2017 r.
I miejsce Fryderyk Kaczorek kl. 6a
II miejsce Gabriela Borowiecka kl. 4b
III miejsce Kinga Kopyt kl. 4a
Trzymamy kciuki na etapie gminnym, a zwyciezcy zostaną udekorowani podczas wielkiego święta Dni Gory Kalwarii

Robert Michota



17.05.2017r.

Zaspokoić ciekawość świata

Nauka nie zawsze idzie w parze z pasją i zainteresowaniami, ale na szczęście daje się je połączyć. Uczniowie uczęszczający na zajęcia z etyki zgłębiają tajniki filozofii, rozwijają krytyczne myślenie, poznają zagadnienia współczesnej psychologii, ale także biorą udział w zajęciach z orientacji zawodowej. W ramach tego zagadnienia grupa starszych dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum w dniu 17.052017r. wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Restauracji Sushi Zushi w Warszawie. Poznali tajemnice kuchni japońskiej, dowiedzieli się, jakie cechy powinna mieć osoba, która pracuje w branży gastronomicznej, usłyszeli, że praca, którą się wykonuje zgodnie ze swoim wewnętrznym powołaniem to przyjemność, a pieniądze wcale nie są najważniejsze. Wreszcie mogli własnoręcznie pozawijać wschodnie przysmaki i oczywiście ich skosztować, co nie wszystkim przyszło z łatwością.
Wartością dodaną jest mile i twórczo spędzony czas oraz rozbudzenie ciekawości świata.

Agnieszka Sałańska



15.05.2017r.

Ola na podium
gratulacje dla lekkoatletek

15 maja 2017r. na stadionie w Piasecznie odbyły się gminne i jednocześnie powiatowe zawody – LIGA LEKKOATLETYCZNA. Przeprowadzono je w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas drugich i pierwszych gimnazjum.

Największy sukces osiągnęła Aleksandra Ćwiek. W konkurencji pchnięcia kulą wywalczyła III miejsce w Powiecie Piaseczno i I miejsce w Gminie Góra Kalwaria.
Pozostałe dziewczęta mogą poszczycić się osiągnięciami na szczeblu gminnym:
Weronika Adamska – I miejsce w skoku wzwyż
Ilona Bednarczyk – I miejsce w biegu na dystansie 300m
Daria Adamska – II miejsce w biegu na dystansie 100m
Agata Bogumił – II miejsce w biegu na dystansie 600m
Werinika Adamska, Daria Adamska, Ilona Bednarczyk, Agara Bogumił – III miejsce w sztafecie 4x100m
Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w przyszłym roku.

Katarzyna Fornal



12.05.2017r.

V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

11 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Baniosze po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu piaseczyńskiego. Był to kolejny konkurs pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W tegorocznej edycji przygotowanej przez panią Alicję Zawitkowską oraz panią Dorotę Adamską uczestniczyło 35 reprezentantów 12 szkół gimnazjalnych.
Uczestników konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami powitał Dyrektor szkoły pan Dariusz Słapek, a powodzenia życzył im Burmistrz pan Dariusz Zieliński.
Po słowach otuchy uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań sprawdzających umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, znajomości środków leksykalno–gramatycznych oraz wiedzę dotyczącą kultury i położenia geograficznego krajów niemieckojęzycznych.
Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: pani Małgorzata Miernecka, pani Joanna Błaszczyk i pani Ewa Gromadzka.
Wyniki ogłoszono bezpośrednio po konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast ich opiekunom wręczono podziękowania za tak solidne przygotowanie uczniów. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Szkoła Języków Obcych „Spot”.
W konkursie zwyciężyły:

I miejsce Małgorzata Stępniak
Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Łazach
przygotowanie pani Lucyna Bajak.

II miejsce Blanka Imiołek
Prywatne Gimnazjum nr 12 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie
przygotowanie pani Małgorzata Sudziak.

III miejsce Natalia Bzdel
Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Łazach
przygotowanie pani Lucyna Bajak.

Zainteresowanie i wysoki poziom przygotowania wszystkich uczniów świadczy o tym, że język niemiecki w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Gratulujemy nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu bardzo wysokiego poziomu znajomości języka niemieckiego i oczywiście zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2017/2018.
Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Baniosze za przygotowanie słodkiego poczęstunku słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.

Alicja Zawitkowska
Dorota Adamska



12.05.2017r.

Dzień Ziemi

W latach 70–tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łącza, się w obronie największego wspólnego dobra – domu całej ludzkości – planety Ziemi, której grozi zagłada ze strony człowieka.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel, na którym uczniowie klasy IIIB przedstawili inscenizację pt. „Ziemia – planeta ludzi”. Przez krótki czas gościliśmy na naszej sali gimnastycznej „kosmitów” – Sigmę i Pi, którzy w humorystyczny sposób przedstawili nam problemy Ziemi wynikające z działalności ludzkiej. Przypomnieli, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i należy o nią dbać. W ten sposób chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. Całość przeplatana była piosenkami o tematyce ekologicznej zaśpiewanymi przez uczniów naszej szkoły podstawowej, przygotowanych pod kierunkiem p. Aliny Pastuszki. Na koniec apelu p. Dyrektor Dariusz Słapek i p. Agnieszka Makarewicz wręczyli dyplomy i nagrody wszystkim nagrodzonym uczniom w konkursach przeprowadzonych w naszej szkole z okazji Tygodnia Zdrowia.
Wszystkim nagrodzonym uczniom jeszcze raz gratulujemy!

Agnieszka Makarewicz
Anna Mirkowska



10.05.2017r.

Warszawska Syrenka
Etap finałowy

22 i 23 kwietnia w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. W Mazowieckim Instytucie Kultury 178 recytatorów z województwa mazowieckiego rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach wiekowych .
Nasza szkołę i gminę Góra Kalwaria reprezentowała uczennica klasy Vb Ewa Odrowąż–Coates przygotowana przez p. Alinę Pastuszkę. Choć Ewie nie udało się znaleźć w wąskim gronie laureatów, cieszymy się, że pięknie zaprezentowała się przed jury i zgromadzoną publicznością.
Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych prezentacji.

Alina Pastuszka



5.05.2017r.

Święto Konstytucji 3 Maja
bo wszyscy Polacy to jedna rodzina!

W biało–czerwonej scenerii i biało–czerwonym nastroju, uczennice i uczniowie naszej szkoły uczcili majowe święta: Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Klasa 3a szkoły podstawowej, pod opieką pani Anny Bojanowicz, przedstawiła program artystyczny na temat symboli narodowych, polskości i patriotyzmu, a także zatańczyła dziecięcego poloneza. Starsi uczniowie z klas trzecich gimnazjum, przy wsparciu pani Agnieszki Sałańskiej, przedstawili scenkę o znaczeniu Ustawy Rządowej z 1791 roku, z towarzyszeniem w tle „Preludium deszczowego” Fryderyka Chopina, „Hymnu o miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego oraz pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod kierunkiem pani Eweliny Płatek. Uroczystość szkolną rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego a zakończyliśmy odtańczeniem poloneza – trzecioklasiści zaprosili do tańca swoich nauczycieli i udowodnili, że my – Polacy poloneza mamy we krwi; bez prób udało się nie pomylić kroku i wykonać wszystkie figury. Młodsi radośnie klaskali a na twarzach starszych można było zobaczyć wzruszenie. Widok i przeżycie – bezcenne! A na zakończenie obowiązkowe klasowe zdjęcia, nazywane przez nas „rodzinnymi”, bo we wspólnym świętowaniu, wspólnym tańcu i śpiewie czujemy się jak rodzina.

Agnieszka Sałańska



28.04.2017r.

Podsumowanie konkursu
Szkoła Dobrego Wychowania

Aby podsumować prowadzone akcje związane z dobrym wychowaniem w Zespole Szkół w Baniosze 28 kwietnia zorganizowano Szkolny Dzień Dobrego Wychowania. Uczniowie poszczególnych klas przedstawiali inscenizacje, piosenki, a także hasła dotyczące znajomości i stosowania zasad zachowania przygotowane wspólnie z wychowawcami. Prezentacje dotyczyły poprawnego postępowania w różnych miejscach, a także zachowania w stosunku do różnych osób. Najczęściej pojawiały się prezentacje zachowań w szkole, w domu, na ulicy, w sklepie i w autobusie. Mieliśmy okazję obserwować między innymi właściwy sposób witania się, wręczania kwiatów czy odpowiednie zachowanie przy stole oraz właściwego używania „magicznych” słów „proszę, dziękuję, przepraszam”. Taki rodzaj zajęć to nie tylko zabawa, ale i nauka dla uczniów w każdym wieku.
Mamy nadzieję, że po tych wszystkich lekcjach wychowawczych, konkursach i prowadzonych akcjach każdy uczeń Zespołu Szkół w Baniosze będzie swoim zachowaniem świadczyć tylko i wyłącznie o dobrym wychowaniu.

Marianna Zulczyk
Beata Świątkiewicz
Dorota Adamska
Weronika Pająk



27.04.2017r.

Pierwszaki na pierwszym!!!

W czwartek 27 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii odbyła się III Gimnazjalna Liga Naukowa. Jest to konkurs, którego celem jest popularyzacja wiedzy matematyczno–przyrodniczej, historycznej, informatycznej oraz technicznej, integracja uczniów, współtworzenie rywalizacji zgodnie z zasadami „fair play”, a także kształtowanie umiejętności interdyscyplinarnych.
Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach: klasy I, II i III.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły w następującym składzie:

Klasa I:
1. Szymon Witak
2. Weronika Burna
3. Alicja Walczyk
4. Kacper Mierzejewski

Klasa II:
1. Adrian Parol
2. Barbara Walczak
3. Martyna Kuklewska
4. Kinga Walendzik

Klasa III:
1. Wiktoria Owsińska
2. Szymon Borowiecki
3. Karol Bogumił
4. Gabriela Walczyk

Po rozwiązaniu wszystkich zadań okazało się, że nasi pierwszoklasiści pokonali konkurencję i wywalczyli I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Małgorzata Chaber
Anna Zięba



27.04.2017r.

Mostki Ludowe 2017

21 kwietnia 2017 roku w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbył się finał IX Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Świętokrzyskiej Literatury Ludowej. Turniej ten ma na celu pogłębianie znajomości literatury ludowej, doskonalenie sztuki żywego słowa oraz popularyzację piękna ojczystego języka.
Recytatorzy podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl I–III oraz IV–VI, prezentowali odpowiednio jeden lub dwa teksty mieszczący się w grupie świętokrzyskiej literatury o charakterze ludowym, dowolny pod względem formy i tematyki.
Naszą szkołę po raz drugi reprezentowali uczniowie klasy VIa przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę – Karol Dąbrowski i Fryderyk Kaczorek.
Obydwaj chłopcy bardzo dobrze zaprezentowali się i zdobyli uznanie jurorów:
– Fryderyk Kaczorek – II miejsce
– Karol Dąbrowski – III miejsce
Gratulujemy chłopcom i dziękujemy za wielkie zaangażowanie, wspaniałą postawę oraz godne reprezentowanie szkoły.

Alina Pastuszka



23.04.2017r.

Recytatorzy z Zespołu Szkół w Baniosze
w czołówce

W bieżącym roku eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” odbyły się po raz 40. Zgodnie z regulaminem mogło w nich wziąć udział po trzech przedstawicieli każdej kategorii wiekowej. Podczas eliminacji szkolnych jury w składzie Anna Bojanowicz, Alina Pastuszka i Małgorzata Żołnowska przyznało 6 nominacji:
– Julia Sałańska Ib (opiekun Beata Chudzik)
– Zosia Nowak IIa (opiekun Alina Pastuszka)
– Mikołaj Mroszczyk IIIb (opiekun Anna Bojanowicz)
– Ewa Odrowąż–Coates Vb (opiekun Alina Pastuszka)
– Katarzyna Zulczyk Vb (opiekun Alina Pastuszka)
– Fryderyk Kaczorek VIa (opiekun Alina Pastuszka)
W grupie gimnazjalnej była tylko jedna przedstawicielka – Julia Gołębiewska – Ia. (opiekun Anna Wasilewska)

Podczas przesłuchań gminnych w Górze Kalwarii prezentacje naszych recytatorów wyróżniały się wysokim poziomem artystycznym, co nie uszło uwadze jurorów.
– Ewa Odrowąż–Coates – I miejsce i nominacja do finału
– Mikołaj Mroszczyk – II miejsce
– Fryderyk Kaczorek – III miejsce

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i nauczycielom, którzy uczą ich tej pięknej sztuki wyrażania siebie. Odniesione sukcesy to powód do radości i dumy dla nas wszystkich.

Alina Pastuszka



23.04.2017r.

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”
Eliminacje szkolne

W tegorocznych eliminacjach szkolnych wzięło udział 7 uczniów z klas I–III i 12 z klas IV–VI. Każdy zaprezentował wybrany przez siebie utwór przed komisją artystyczną w składzie: p. Anna Bojanowicz, p. Alina Pastuszka i p. Małgorzata Żołnowska. Repertuar był ciekawy i zróżnicowany, a recytatorzy dołożyli wszelkich starań, aby ich prezentacje skupiały uwagę słuchaczy. Tylko po trzy osoby z każdej kategorii mogły otrzymać nominację do eliminacji gminnych. Werdykt jury był następujący:

Kategoria I – klasy I–III
Nominacje:
– Julia Sałańska – kl.Ib
– Zofia Nowak – kl. IIa
– Mikołaj Mroszczyk – kl. IIIa
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Kategoria II – klasy IV–VI
Nominacje:
– Ewa Odrowąż–Coates – kl.Vb
– Katarzyna Zulczyk – kl. Vb
– Fryderyk Kaczorek – kl. VIa

I miejsce – Aleksandra Borowiecka – kl.IVb
II miejsce – Anna Sałańska – kl. IVb
III miejsce – Iga Pindelska – kl. IVb i Aleksandra Szymczak – kl. Vb

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Cieszymy się, ze zainteresowanie recytacją nie słabnie w szkole podstawowej i mamy nadzieję, że gimnazjaliści wezmą przykład ze swoich młodszych kolegów.

Alina Pastuszka



10.04.2017r.

Internet bawi – Internet uczy

W pierwszym tygodniu kwietnia wszyscy uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach nt.: „Internet bawi, Internet uczy”. Celem prelekcji było zwrócenie uwagi dzieci, że Internet jest doskonałym miejscem nie tylko dla poszukujących rozrywki, ale też dla tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę oraz ćwiczyć i utrwalać wiedzę już posiadaną.
Podczas tych zajęć zaproponowałyśmy uczniom kilka, naszym zdaniem ciekawych i godnych polecenia, portali internetowych o charakterze edukacyjnym. Uczestnicy otrzymali również ulotki z adresami proponowanych stron.
Uczniowie w czasie zajęć mieli możliwość zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na zaproponowanych przez nas stronach. Każdy z nich mógł znaleźć to, co jest dla niego najciekawsze.

Tym samym zakończyliśmy wykonywanie zadań związanych
z udziałem szkoły w ogólnopolskim konkursie
Multimedialna Szkoła – Nowoczesna edukacja.
Czekamy na certyfikat!!!

Anna Zięba
Monika Walczak



10.04.2017r.

27–31 marca – Tydzień Zdrowia

Szkoła to społeczność, w której uczniowie, nauczyciele oraz rodzice podejmują wspólne działania dla poprawy swojego zdrowia, samopoczucia poprzez zmianę zachowań zdrowotnych.
Realizując zadania autorskiego programu edukacji zdrowotnej Zdrowo jem, zdrowo żyję, oraz wykorzystując elementy ogólnopolskiego programu Trzymaj formę w dniach 27–31 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany tydzień zdrowia. Dbałość o zdrowie, to jedno z zasadniczych zadań szkoły dążącej do pełnego i wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. W tych dniach w naszej szkole zostały zorganizowane różne wydarzenia.

Na ścianach pojawiły się gazetki ścienne. Pani Katarzyna Fornal i Beata Płatek przygotowały tablicę z przepisami na zdrowe pyszne sałatki. Na korytarzach zagościły kolorowe stroje zgodnie z hasłem, „Bo kolorowo znaczy zdrowo”. Motywem przewodnim dla poszczególnych dni tygodnia były kolory.
Poniedziałek – zielony
Wtorek – żółty
Środa – pomarańczowy
Czwartek – czerwony
Piątek – fioletowy
Pomysłodawcą tego pomysłu była pani Dorota Adamska.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

Pani Beata Płatek poprowadziła na długich przerwach zajęcia fitness.

Pan Robert Michota przeprowadził na lekcjach wychowania fizycznego testy sprawnościowe, które miały na celu określić poziom sprawności fizycznej uczniów naszej szkoły.
Pani Dorota Sikorska przygotowała z klasą IIB gimnazjum pyszne sałatki i kanapki.
W klasach 0 Pani Ewelina Płatek i Elżbieta Jakubiak przygotowały pogadanki o zdrowym odżywianiu a w salach zagościły piękne warzywa i owoce.
Przekazana dzieciom wiedza o zdrowiu, kształtowana umiejętność zdrowego odżywiania, pozwoliła dzieciom na bardzo bogate wyrażenie swoich spostrzeżeń i myśli za pomocą prac plastycznych w ogłoszonych konkursach. Wychowankowie wykazali się dużymi zdolnościami namulanymi, różnorodnością w doborze technik plastycznych, starannością i pomysłowością w przedstawieniu tematu.
Komisja rozstrzygnęła konkursy, a wyniki prezentują się następująco.

Konkurs plastyczny na najciekawszą stronę z książki kucharskiej, promującej zdrowe odżywianie dla klas 0–III szkoły podstawowej.
I miejsce Oliwia Dąbrowska klasa 0B
I miejsce Maja Dąbrowska klasa 0B
II miejsce Mateusz Mikulski klasa 0B
III miejsce Ewa Świątek klasa 0A

Szkolny konkurs plastyczny pt: „Moje zdrowe menu”. Wciel się w rolę restauratora i stwórz kartę zdrowych i pysznych dań – klasy IV–VI.
I miejsce Łucja Burna klasa IVA
II miejsce Fryderyk Kaczorek klasa VIA
III miejsce Aleksandra Suchodolska klasa VA

Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu pt: „Wiem, co jem” – klasy I–III gimnazjum.
W teście wzięło udział 10 uczniów. Maksymalnie można było uzyskać 20pkt. Największą liczbę punktów(18pkt) uzyskała Weronika Burna z klasy IA i tym samym została zwycięzcą konkursu.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w konkursach, a zwycięzcą gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelu z okazji Dnia Ziemi.

Agnieszka Makarewicz



6.04.2017r.

List Podsekretarza Stanu dotyczący cyberbezpieczeństwa


2.04.2017r.

Sztafety gimnazjalistów na podium!

30 marca 2017r. na basenie w Górze Kalwarii odbyły się zawody sportowe szkół podstawowych i gimnazjów w sztafetach pływackich. Mistrzostwa Gminy Góra Kalwaria przeprowadzono w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacje dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej zajęły IV miejsca.
III miejsce i brązowe medale wywalczyły obie sztafety naszego gimnazjum.
GRATULUJEMY!

Reprezentacja dziewcząt:
1. Karolina Zientarska
2. Maria Sierszuła
3. Agata Bogumił
4. Marta Tymczak
5. Wiktoria Machacka
6. Małgorzata Sasanka

Reprezentacja chłopców:
1. Kacper Soćko
2. Mikołaj Ogrzewalski
3. Mateusz Dworzecki
4. Szymon Borowiecki
5. Sebastian Lichocki
6. Rafał Szymański

Beata Płatek
Katarzyna Fornal
Iwona Szymańska



30.03.2017r.

Szkoła moich marzeń
wyposażona w multimedia i nowe technologie

W środę 29 marca 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs literacki adresowany do uczniów naszej szkoły.
Zadaniem uczestników było napisanie wiersza pt. „Szkoła moich marzeń”.
Jury konkursu wyłoniło trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia.
A oto zwycięskie prace:

I miejsce
Fryderyk Kaczorek
Klasa 6a

„Szkoła moich marzeń”

Jest wiele szkół w Polsce, są duże i małe,
są szare i bure, lecz są też wspaniałe.
Opowiem wam dzisiaj o szkole w Baniosze,
do której codziennie tornister swój noszę.

Kadra jest sprawdzona, dobrze wykształcona,
zawsze uśmiechnięta i zadowolona.
Radą służy często, nigdy nie zasmuci,
pod taką opieką przyjemnie się uczyć!

Sale wysprzątane i przygotowane,
równo ławki krzesła są poustawiane.
Od rana w nich nową wiedzę zdobywamy,
Po liczne pomoce codziennie sięgamy.

Radiowęzeł działa, komputery mamy –
nowe technologie ciągle wprowadzamy!
Moja szkota kształci „Mistrzów Kodowania”,
zapewnia podstawę do programowania.

Jest tutaj plac zabaw, boisko i kort,
Chętnie z nich korzystasz uprawiając sport.
Zajęcia na miejscu i w teren wyprawy,
Jest czas na naukę, na gry i zabawy.

W szkole nas spotyka moc wrażeń codziennie.
Jak liczysz na nudę – to czekasz daremnie!
Brakuje w niej tylko szafek i półeczek,
by uczeń nie musiał już dźwigać książeczek

Patrząc na nią z boku, przyznać muszę szczerze,
że jestem szczęściarzem, choć sam w to nie wierzę.
Bo czasem się znajdę pośród przykrych zdarzeń,
lecz wszystko równoważy „Szkoła moich marzeń”!

II miejsce
Adam Deniszewski
Klasa 5a

„Moja wymarzona szkoła”

To był dzień jak każdy inny.
Taki zwykły i niewinny.
Jadę sobie szkolnym busem,
Nie gnamy wcale przymusem.

Idę szybko, bez ciężaru.
Do wydawcy nie mam żalu,
Bo w mym nowym podręczniku
Mam e-kartki na czytniku.

Nie w zeszycie, a w tablecie
Piszę najszybciej na świecie.
Słucham tylko audiobooki,
Z Google siadam do nauki.

W szkole mam tablicę wielką,
Na niej zrobię czynność wszelką:
Gram, wyświetlam, namaluję
I w pamięci zapisuję.

Prac domowych nie mam wcale.
Radzę sobie doskonale.
Tylko piątki mam w dzienniku,
W głowie wiedzy mam bez liku.

Siedzę sobie na podłodze,
Robot sprząta mi przy nodze.
Jem kanapkę z automatu,
Popija sokiem z granatu.

W radiu gra ładna muzyka,
Ktoś na wrotkach tam przemyka.
Może drogę wybrać inną?
A! Pojadę sobie windą.

Może spełnią się marzenia?
Przecież świat non stop się zmienia.
I ktoś – bardzo dobry człowiek –
Me pomysły puści w obieg.

Szkoła będzie supernowa,
Trochę bardziej kolorowa.
I od następnego września
Trochę bardziej nowoczesna.

III miejsce
Karol Dąbrowski
Klasa 6a

„Szkoła moich marzeń”

Marzy mi się szkoła
Piękna i wesoła,
W której przyjaźń gości
I nie ma wrogości.
Grube książki i kajety
Zastąpią tablety,
A plecaki przeładowane
Znikną – zapomniane.
Szkoła „Nowej Ery”
Nowoczesne komputery
Surfowanie w necie,
By wiedzieć, co w świecie
W klasach czystych, kolorowych
Moc przyrządów naukowych,
Które wiedzę przybliżając
Horyzonty przybliżają.

Dyplomy zostaną wręczone laureatom już wkrótce.

Anna Zięba
Monika Walczak



29.03.2017r.

Spotkanie z przedstawicielami
Komisariatu Policji w Górze Kalwarii

W środę 29 marca uczniowie gimnazjum wzięli udział w prelekcji przeprowadzonej przez przedstawicieli Komisariatu Policji w Górze Kalwarii.
Celem spotkania było przedstawienie młodzieży zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni, przeciwdziałanie tym zagrożeniom oraz promocja świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Udział w zajęciach uświadomoił uczniom, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą wirtualna rzeczywistość, która stanowi ogromną przestrzeń codziennej działalności młodych ludzi.
Spotkanie z osobami, które na co dzień mają do czynienia z wirtualną przestępczością jest doskonałą profilaktyką i na pewno pozwoli uczniom w przyszłości przewidywać konsekwencje swojej działalności internetowej.

Anna Zięba
Monika Walczak



29.03.2017r.

Nasi szkolni strażacy

Dnia 13 marca 2017 roku dowiedzieliśmy się, że mamy w szkole w Baniosze prawdziwych i zapalonych „strażaków”.
Tego właśnie dnia odbył się w naszej gminie Konkurs Pożarniczy organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Piasecznie – etap gminny, i okazało się że uczeń klasy VIa Jakub Derwiński był najlepszy w kategorii szkoły podstawowej i zdobył I miejsce!
W kategorii gimnazja brała udział Daria Pindelska, uczennica klasy Ib, która również zajęła wysokie miejsce.
Jakub Derwiński powtórzył swoją klasę na etapie powiatowym i zajął wysokie II miejsce.
Gratulujemy i czekamy na Wasz sukces za rok!

Dorota Sikorska



29.03.2017r.

„Imieniny Marszałka”

Nasza uczennica Julia Gołębiewska zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Literackim „Imieniny Marszałka”.
Julia napisała kartkę z pamiętnika Marszałka Józefa Piłsudskiego :

Belweder, 11 maja 1935 roku
„Moje serce już wygasłe, długo nie pobije...Doznałem dziś krwotoku żołądkowego, który jeszcze je osłabił...”

Konkurs organizowany był przez Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a także Mazowiecki Kurator Oświaty i Burmistrz Mokotowa.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 22 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 3 w Warszawie, a uświetnił ją koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Anna Wasilweska



18.03.2017r.

Tydzień promocji zdrowia



27.03–31.03 w naszej szkole odbędzie się TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA.

W związku z tym zostały zorganizowane następujące wydarzenia:

Konkurs plastyczny na najciekawszą stronę z książki kucharskiej, promującej zdrowe odżywianie.

Szkolny konkurs plastyczny pt: „Moje zdrowe menu”. Wciel się w rolę restauratora i stwórz kartę zdrowych i pysznych dań – klasy IV–VI.

Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu pt: „Wiem, co jem” – klasy I–III gimnazjum.

Regulamin konkursów

Agnieszka Makarewicz



9.03.2017r.

Jasiek finalistą!

7 marca 2017 roku zostały ogłoszone wyniki Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego. Okazało się, że uczeń klasy piątej, Jan Zieliński, zdobył tytuł finalisty!
Jasiek przeszedł trzy trudne etapy konkursu. Musiał przeczytać wiele lektur, wykazać się znajomością treści, umiejętnościami z teorii literatury, gramatyki. Ponadto na każdy etapie konkursu miał zredagować dłuższą formę wypowiedzi, opowiadanie w 1. osobie, opowiadanie z dialogiem i kartkę z pamiętnika. Zadania nie były łatwe, ale Jasiek wykonał je bardzo dobrze, chociaż jest dopiero uczniem klasy piątej.
Wielkie brawa i gratulacje!

Małgorzata Żołnowska



9.03.2017r.

Mistrzostwa Międzypowiatowe
Szkół Podstawowych w Unihokeju
Regionu Legionowskiego

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Baniosze poprawiła swój wynik z ubiegłego roku i 9 lutego 2017 roku na Mistrzostwach Międzypowiatowych w Unihokeju Rejonu Legionowskiego w Zielonce zajęła II miejsce.
Skład drużyny:
1. Damian Wosztyl
2. Bartłomiej Bieniak
3. Mateusz Lutek
4. Gabriel Szymański
5. Maciej Sieklicki
6. Fryderyk Kaczorek
7. Sebastian Rytka
8. Sebastian Parol
9. Maciej Bieniak
10. Dawid Bogdan
11. Filp Tobolski
12. Łuksza Bławdziewicz
13. Mateusz Grzegorczyk

Panowie brawa i trenujemy dalej !!!

Robert Michota



13.02.2017r.

Chronimy płazy – Akcja Żaba

Wraz z nadejściem wiosny płazy, po przebudzeniu się z zimowego letargu, zaczynają gody. Żaby trawne wychodzą z zimowych ukryć często, kiedy jeszcze resztki śniegu leżą na ziemi. Inne gatunki do końca wiosny stopniowo przystępują do rozrodu. Płazy podejmują wędrówkę, której celem jest dotarcie do dogodnego miejsca do odbycia godów. Płazy odbywają gody w wodzie, w płytkich czystych, dobrze nasłonecznionych stawach, starorzeczach, jeziorkach, rozlewiskach rzecznych. W wodzie następuje także rozwój młodego pokolenia. Najczęściej są to lokalizacje, z których zwierzęta korzystają od wielu pokoleń. Na trasie do zbiorników wodnych płazy napotykają różne przeszkody, wśród których coraz częściej pojawiają się ruchliwe drogi. Wiele zwierząt ginie przekraczając jezdnię.
Od wielu lat na terenie Gminy Piaseczno i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy uczestniczą w akcji ochrony płazów „Akcji Żaba”. Akcje organizuje Chojnowski Park Krajobrazowy wraz z Gminą Piaseczno, która finansuje projekt.
Wczesną wiosną na trasie wędrówek płazów ustawiane są specjalne płotki, uniemożliwiające wejście zwierzętom na jezdnię. Wzdłuż tej przeszkody są ustawione pojemniki, do których wpadają żaby. Później dzieci przenoszą je na drugą stronę drogi. Zadanie realizowane jest w dwóch miejscach. Pierwsze zlokalizowane jest przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 873, pomiędzy miejscowościami Zalesie Górne i Pilawa, tuż przy stawach i zbiornikach wodnych. Drugie miejsce znajduje się w miejscowości Głosków – Letnisko, tuż przy rzece. W ostatnich latach w wyniku Akcji udało się uratować przed śmiercią na drogach kilka tysięcy płazów.
W ramach akcji w naszej szkole 30.01.2017r. w klasach I gimnazjum Panie z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego przeprowadziły zajęcia teoretyczne dotyczące biologii rozrodu płazów i metod ich ochrony. Zachęcały również uczniów do wzięcia udziału w AKCJI ŻABA.
Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do pani Agnieszki Makarewicz.

Agnieszka Makarewicz



13.02.2017r.

Jem drugie śniadanie

Przy obecnie niezwykle szybkim i intensywnym trybie życia, często zapominamy o tym, jak ważnym posiłkiem jest drugie śniadanie. Nie zdajemy sobie sprawy, że dostarcza nam cennych wartości odżywczych, które nie tylko dodadzą nam energii i chęci do pracy, ale także poprawią nasz metabolizm.
Regularne spożywanie drugiego śniadania jest niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Pozwala utrzymać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zapobiega chorobom metabolicznym, dolegliwościom układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej, a także otyłości.
Przygotowanie drugiego śniadania, które będzie zdrowe i smaczne, zajmie nam dosłownie kilkanaście minut. Dlatego warto każdego ranka przyszykować pojemnik z przekąskami, który zabierzemy ze sobą do pracy bądź szkoły.
Realizując zadania autorskiego programu edukacji zdrowotnej „Zdrowo jem, zdrowo żyję” w naszej szkole została przeprowadzona kampania edukacyjna „Jem drugie śniadanie”. Celem kampanii jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych. W ramach kampanii na korytarzu szkolnym przed salą biologiczną pojawiła się gazetka ścienna.



Pedagog Pani Dorota Adamska w wybranych klasach poprowadziła lekcje edukacyjną pt. „Stawiam na drugie śniadanie” (klasa VIa, VIb szkoły podstawowej oraz IIb, IIIa i IIIb gimnazjum). Również Pani Katarzyna Fornal, wychowawczyni klasy Va oraz Pani Beata Płatek wychowawczyni klasy Vb przeprowadziły podczas spotkań z wychowawcą zajęcia poświęcone nadrzędnej roli pożywienia, zwłaszcza śniadania.
Na terenie szkoły odbyły się także indywidualne rozmowy z uczniami dotyczące konieczności jedzenia śniadania, drugiego śniadania, a także konsekwencji niezdrowego odżywiania.
Na zebraniu szkolnym zostały rozdane rodzicom ulotki zawierające informacje z zakresu zbilansowanej diety, zasad zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, jako materiał do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”.

Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu każdego dnia!
Pamiętajcie!
SZEŚĆ POWODÓW, DLA, KTÓRYCH TRZEBA JEŚĆ DRUGIE ŚNIADANIE:
1. Ładuje energię na kolejne godziny pracy, nauki, czy zabawy
2. Zapobiega uczuciu głodu, wilczego apetytu czy ogromnego łaknienia
3. Integruje, jest chwilą w ciągu dnia na wspólną celebrację posiłku
4. Wspomaga nawyk regularnego odżywiania się
5. Obniża ryzyko nadwagi i otyłości
6. Uzupełnia od 10 do 15% całodniowego zapotrzebowania energetycznego

CZY WIESZ, ŻE DRUGIE ŚNIADANIE JEDZĄ NA CAŁYM ŚWIECIE?
Co kraj to obyczaj. Drugie śniadanie ma różną postać w różnych częściach świata. W Polsce jadamy najczęściej pyszne kanapki. A czym zaspokajają głód mieszkańcy innych krajów i kontynentów?

Drugie śniadanie w Anglii to często pozostałości ze śniadania, czyli bardzo obfite i dość tłuste potrawy bardziej przypominające obiad. Na stolach angielskich znajdziemy kiełbaski, jaja sadzone, fasolkę, bekon, mięsa i puddingi. Dodatkowo zakąskami są cieple tosty, smażone grzyby, a do tego wszystkiego soki owocowe. Można się tez spotkać z owsianką.

W Niemczech bardzo popularne są wszelakie rodzaje wędlin, salami, boczek i oczywiście kiełbasy. Wszystko podawane z chlebem i musztardą. We Francji najważniejsze jest pachnące pieczywo: rogaliki, bagietki, pieczywo z bakaliami lub słone placki np. placek prowansalski. Nad Sekwaną spożywa się bardzo dużo serów, najpopularniejszy na drugie śniadanie jest ser kozi.

Skandynawowie przepadają za jajkami na miękko, ciepłymi kiełbaskami, rozgrzewającymi owsiankami i oczywiście rybami.

W krajach śródziemnomorskich ciepły klimat sprawia, że tam najczęściej podawane są na drugie śniadanie soki owocowe, kawa, herbata i słodkie pieczywo. We Włoszech dodatkowo cieszą się dużą popularnością sery, a także panino (zapiekanka z ciabatty z serem i szynką lub w wersji bezmięsnej z pomidorami i bazylią).

W USA popularnością cieszą się cieple posiłki np. tosty, naleśniki z syropem klonowym, smażone ziemniaki, muffinki, rogaliki i dżemy. Do picia podaje się kawę w dużych kubkach i soki, a szczególnie pomarańczowy. Warto również wspomnieć o Teksasie, gdzie podawane są śniadaniowe wersje burrito – nadzieniem jest jajecznica z pikantnymi dodatkami.

Drugie śniadanie w Azji może zadziwić Europejczyka. Kuchnia jest tu bardzo zróżnicowana, w zależności od regionu.
W Indiach najczęściej spożywane są chlebki naan z rozmaitymi sosami o dość ostrym smaku oraz pikantne ciasteczka.
W Chinach popularne są chlebki gotowane na parze, chleb z sezamem, zupa z tofu lub solone kacze jaja. Podaje się również ryżowe ciasteczka, makaron ryżowy z cebulką, kiełkami i sosem sojowym.

Japonia to kraj, gdzie śniadanie jest bardziej konkretne &nd4 pełne owoców morza, ryżu, zupy miso i sushi.

Agnieszka Makarewicz



10.02.2017r.

Bal karnawałowy
klas młodszych









10.02.2017r.

Mistrzowie Kodowania w naszej szkole

W czwartek 9 lutego uczniowie klasy 6a szkoły podstawowej uczestniczący w zajęciach koła informatycznego realizowanego w związku z udziałem szkoły w IV edycji ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania, podsumowali swoją pracę w bieżącym roku szkolnym. W zawiązku z tym zaprosili swoich najmłodszych kolegów i koleżanki do obejrzenia bajek zilustrowanych za pomocą środowiska Scratch. Szóstoklasiści samodzielnie wykonali animacje do wybranych przez siebie treści znanych bajek i baśni, nagrali narrację oraz przygotowali projekty do pokazu. Bajki bardzo podobały się naszym przedszkolakom :)
Pokaz ten został zorganizowany pod hasłem ”Internet – źródło wiedzy i rozrywki”. Uczniowie szkoły podstawowej udowodnili, że Internet jest miejscem, gdzie można nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, tworząc jednocześnie coś, co zapewnia rozrywkę innym. Nie ulega wątpliwości fakt, że wszyscy doskonale się przy tym bawili!

Poniżej przedstawiamy projekty naszych uczniów:









Anna Zięba
Milena Leszczyńska



10.02.2017r.

Dyskoteka walentynkowa

Love is in the air . . .
. . . to temat przewodni naszej walentynkowej dyskoteki, która zorganizował Samorząd Gimnazjum dnia 08.02.2017.
Na zabawę przybyli uczniowie klas IV–VI i gimnazjum, a do tańca porywali DJ WooCash oraz DJ Dan. Tradycją już stały się wspólne układy choroegraficzne prowadzone przez wodzireja.
Młodzież coraz chętniej wyraża pozytywne emocje poprzez taniec, więc mamy nadzieję, że podczas kolejnej dyskoteki frekwencja będzie równie wysoka.

Marta Bedyńska
Iwona Szymańska



9.02.2017r.

„Bądź bezpieczny w Internecie”
Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

W środę 8 lutego odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klasy 3b gimnazjum wystawili przedstawienie, które w humorystyczny sposób zwróciło uwagę na niebezpieczeństwa związane z pochopnym nawiązywaniem znajomości w Internecie.
Podczas uroczystości rozstrzygnięty został również konkurs pod hasłem „Bądź bezpieczny w Internecie”. Zwycięzcom złożył gratulacje i wręczył nagrody pan dyrektor Dariusz Słapek.

Chcesz obejrzeć przedstawiwnie jeszcze raz? Kliknij poniżej:

Anna Zięba
Milena Leszczyńska
Monika Walczak



7.02.2017r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku już po raz 13. obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszym kraju jest on organizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzy NASK oraz Fundację Dajemy SDzieciom Siłę.
W naszej szkole dzień ten będzie obchodzony jutro, ale już dziś zachęcamy wszystkich, zwłaszcza rodziców naszych uczniów, do obejrzenia filmu będącego elementem kampanii społecznej „Chorń dziecko w sieci” realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) wraz z NASK w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Anna Zięba
Milena Leszczyńska



4.02.2017r.

Istna lawina nagród
w XVIII Regionalnym Przeglądzie
Kolęd i Pastorałek
„Śpiewajmy i Grajmy Mu”

17 grudnia 2016 roku w Pruszkowie odbyły się przesłuchania konkursowe XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i Grajmy Mu”. Jego celem jest m.in. krzewienie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz konfrontacja zespołów w duchu życzliwości i radości wspólnego muzykowania. Wszyscy wykonawcy byli zobowiązani przygotować 2 utwory – kolędy lub pastorałki, ale podczas przesłuchań prezentowali jeden, czasem na życzenie jurorów drugi.
Nasza szkoła była bardzo licznie reprezentowana przez uczniów pracujących pod kierunkiem p. Aliny Pastuszki. W kategorii najmłodszej wystąpił nowopowstały zespół „Ósemeczki”, w skład którego wchodzą dzieciaki z kl IIa i Ib. Pięknie zadebiutowały bardzo radosną pastorałką „Nie miały aniołki”. W kategorii zespołów 10–14 lat naszą szkołę reprezentowały „Dźwięczne Półnutki” oraz duet – Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates. W kategorii od 15 lat wystąpiła Julia Zulczyk.
Pierwsze oceny jurorów były jawne. Wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy bardzo miłe słowa o wszystkich naszych przedstawicielach i prowadzącej, ale na ostateczny werdykt trzeba było czekać aż do 14 stycznia. Wówczas bowiem w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie odbył się koncert laureatów. Mieliśmy świadomość, że Julia, Nicole i Ewa oraz „Dźwięczne Półnutki”, zaproszone do koncertu, coś zdobyły, ale co, okazało się dopiero podczas oficjalnego ogłoszenia werdyktu.
Byłyśmy bardzo szczęśliwe, bo okazało się, że przyznano nam najwyższe nagrody.
– „Dźwięczne Półnutki” –I miejsce
– Julia Zulczyk – I miejsce
– duet: Ewa Odrowąż–Coates i Nicole Kozicka – II miejsce.

Choć nasze „Ósemeczki” nie znalazły się na podium, swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęły na bardzo dobrym poziomie.
Gratulacje należą się wszystkim występującym i prowadzacej, a podziękowania dodatkowo rodzicom, którzy bardzo chętnie zawieźli swoje pociechy do Pruszkowa na przesłuchania i koncert laureatów.

Alina Pastuszka



4.02.2017r.

Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

3 lutego 2017 roku nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy Góra Kalwaria w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców ze szkół gimnazjalnych.
Turniej ten przeprowadzano w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Do rozgrywek przystąpiły szkoły z terenu naszej gminy.
Nasi reprezentanci wywalczyli dwa III miejsca.

Skład drużyny dziewcząt:
Agata Słowik kl. IIIb
Aleksandra Ćwiek kl. IIa
Maria Sierszuła kl. IIa

Skład drużyny chłopców:
Jakub Wosztyl kl. Ib
Jakub Kur kl. IIIb
Adrian Parol kl. IIa
Damian Karaluch kl. Ib

Henryk Żołnowski
Katarzyna Fornal



4.02.2017r.

Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

W ostatnim czasie nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Miały one na celu: porównanie umiejętności uczniów z różnych klas oraz wyłonienie reprezentacji szkół na zawody gminne.

18 stycznia 2017 roku turniej szkolny w powyższej dyscyplinie rozegrali chłopcy ze szkoły podstawowej
I miejsce zdobył – Kacper Wójcicki kl. VIa
II miejsce – Sebastian Rytka kl. VIa
III miejsce – Damian Wosztyl kl. Vb

25 stycznia mecze rozegrali chłopcy z gimnazjum
I miejsce – Jakub Wosztyl kl. Ib
II miejsce – Jakub Kur kl. IIIb
III miejsce – Adrian Parolkl. IIa

2 lutego mecze rozegrały dziewczęta z gimnazjum
I miejsce – wywalczyła Agata Słowik kl. IIIb
II miejsce – Aleksandra Ćwiek kl. IIa
III miejsce – Maria Sierszuła kl. IIa

Beata Płatek
Henryk Żołnowski



30.01.2017r.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 30 stycznia 2017 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu najmłodzych uczniów naszej szkoły przygotowanych pod okiem pani Elżbiety Jakubiak i pani Eweliny Płatek. Mali artyści prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Program artystyczny wzruszał i bawił zaprszonych gości, za co otrzymywali gromkie brawa.
Na koniec wnuczęta wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty oraz zaprosili Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.

Ewelina Płatek
Elżbieta Jakubiak



30.01.2017r.

Jest karnawał, jest zabawa . . .

Dnia 26 stycznia 2017 w naszej szkole odbył się coroczny bal karnawałowy przy akompaniamencie DJ'a WooCasha'a.
Uczniowie klas IV–VI i gimnazjum hucznie wzięli udział w tańcach indywidualnych, grupowych oraz konkursach i zabawach prowadzonych przez wodzireja, w którego wcielił się DJ Dan. Nie zabrakło kolorowych strojów i dobrego humoru.
Dziękujemy Pani Katarzynie Rok za słodki poczęstunek.
Do zobaczenia w przyszłym roku.

Marta Bedyńska
Iwona Szymańska



23.01.2017r.

Brawo Jasiek!!!

Jan Zieliński, uczeń klasy Vb, zakwalifikował się do III etapu (wojewódzkiego) Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego. Za nim już dwa etapy tego konkursu (szkolny i rejonowy), które przeszedł brawurowo.
W tym roku poziom był bardzo wysoki. Jasiek poradził sobie doskonale! W etapie rejonowym było aż 680 uczestników, do III etapu zakwalifikowało się tylko 180. Wielkie brawa dla Jaśka, który znalazł się w gronie najlepszych.
Przed nim dużo pracy i już ostatni etap konkursu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Nauczyciel prowadzący:
Małgorzata Żołnowska



12.01.2017r.

Nasze dziewczyny zdobyły złoto!!!

12 stycznia 2017r. w Cendrowicach odbyły się MISTRZOSTWA GMINY GÓRA KALWARIA w PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT. Zawody przeprowadzono w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rozgrywek przystąpiły 4 gimnazja. Nasze reprezentantki wygrały 3 mecze, oddając tylko jednego seta i zajęły I miejsce.
W poniedziałek 23.01.2017r. odbędą się zawody powiatowe, na których zespół będzie reprezentował naszą szkołę i gminę.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA
W DALSZYCH ROZGRYWKACH!

Skład drużyny:
Maria Sierszuła kl. II A kapitan
Aleksandra Ćwiek kl. II A
Weronika Adamska kl. II B
Julia Domżałowska kl. II B
Agata Słowik kl. III B
Natalia Rzewuska kl. III B
Daria Adamska kl I A
Agata Bogumił kl. I B

Katarzyna Fornal




19.12.2016r.

Wesoło śpiewajmy,
chwałę Bogu dajmy . . .

W niedzielę 18 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyły się uroczyste jasełka pt. ”Wesoło śpiewajmy chwałę Bogu dajmy„ przygotowane przez p. W Piotrowską, R. Zulczyk i E. Płatek. Jasełka uświetniły kiermasz świąteczny na który licznie przybyła lokalna społeczność. Na korytarzach szkolnych wystawione były kramiki z wykonanymi przez uczniów stroikami oraz innymi ozdobami świątecznymi wykonanymi przez rodziców, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można było też wziąć udział w licytacji atrakcyjnych ozdób świątecznych ofiarowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców.

Wanda Piotrowska



19.12.2016r.

Wyniki konkursu plastycznego
Bombka Świąteczna

Kategoria klas IV–VI szkoły podstawowej

I miejsce
Iga Pindelska z klasy IVb
Aleksandra Borowiecka z klasy IVb

II miejsce
Nicole Kozicka z klasy Vb
Karol Dąbrowski z klasy VIa

III miejsce
Marcin Supruniuk z klasy IVb


Kategoria klas I–III szkoły podstawowej

I miejsce
Bartosz Zulczyk z klasy IIIb
Oliwier Kacperski z klasy IIa

II miejsce
Maja Kuźma z klasy IIIb
Dawid Adamski z klasy IIa

III miejsce
Vanessa Nsofor z klasy IIa

Maria Retmaniak



15.12.2016r.

Godzina Kodowania

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.
W tym roku również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tej akcji.
W czwartek podczas cyklicznych zajęć realizowanych w ramach programu Mistrzowie Kodowania, szóstoklasiści tworzyli multimedialne ilustracje do wybranych przez siebie bajek.

Anna Zięba
Milena Leszczyńska



15.12.2016r.

Spotkanie z wolontariuszką schroniska

W piątek, 9 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Nowacką, wolontariuszką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak należy opiekować się zwierzętami, aby potem nie trafiały do schroniska, a także poznali sposoby znakowania zwierząt, ułatwiające odszukiwanie ich właścicieli. Pani Małgorzata dzieliła się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy z porzuconymi i schorowanymi psami i kotami. Opowiedziała jak wygląda wolontariat w schronisku oraz przybliżyła temat adopcji czworonogów. Zwróciła szczególną uwagę na to, że „Schronisko to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt. To jedynie przystanek na ich trudnej drodze życia. Przystanek pomiędzy jednym domem a drugim domem.” Na zakończenie wolontariuszka zachęcała do różnych form pomocy bezdomnym i znajdującym się często w trudnych sytuacjach zwierzętom.

Weronika Pająk
Dorota Adamska



15.12.2016r.

Mistrzowie Powiatu Piaseczyńskiego

Nasi unihokeiści ze Szkoły Podstawowej po raz drugi z rzędu zdobyli Mistrzostwo Powiatu Piaseczyńskiego w Unihokeju zostawiając w tyle ponad 50 szkół.
Na Mistrzostwach stawiły się zwycięzcy poszczególnych gmin. Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w grupie B razem z gospodarzem igrzysk, najbardziej utytułowaną placówką naszego powiatu – Szkołą Podstawową nr 3 z Gołkowa, oraz Szkołą z Tarczyna. Już w pierwszym meczu (wygranym 2:0) nasi chłopcy pokazali bardzo efektowną i pełną zaangażowania grę. Ten mecz podobnie jak drugi (wygrany 4:2) był istnym pokazem wzorowej techniki i taktyki.
Mistrzostwa Powiatu rozgrywane są bez fazy półfinałowej, więc w walce o złoto liczą się tylko zwycięzcy grup. W finale nasi unihokeiści spotkali się ze Szkołą Podstawową z Mysiadła. Gra była zacięta i pomimo licznych okazji pierwszego gola nasi zawodnicy strzelili dopiero w drugiej połowie. Wtedy to otrzymaliśmy 3 kary 2 minutowe. Jedna z nich była wybitnie kuriozalna, bowiem podyktowana za zgubienie buta podczas nadepnięcia przez przeciwnika na stopę naszego reprezentanta. Pomimo tych osłabień nasi chłopcy grali otwarty, ofensywny unihokej. Niestety w ostatnich sekundach czasu regulaminowego Szkoła z Mysiadła doprowadziła do remisu. Zaraz po tym zabrzmiały syreny kończące mecz, a sędzia oznajmił rozegranie serii rzutów karnych. Napięcie osiągnęło zenitu i choć byliśmy blisko zwycięstwa uderzając w słupek dopiero 4 seria wyłoniła zwycięską drużynę, którą okazała się nasza ekipa – reprezentacja Szkoły Podstawowej w Baniosze.

Skład zwycięzkiej drużyny:
Lutek Mateusz
Sieklicki Maciej
Bieniak Bartłomiej
Kaczorek Fryderyk
Wosztyl Damian
Rytka Sebastian
Parol Sebastian
Zaręba Jan
Bogdan Dawid
Niziński Alan
Szymański Gabriel
Karol Dąbrowski
Maciej Bieniak
Trener: Robert Michota

Ogromne brawa i gratulacje!!!
Panowie szlifujcie formę na Mistrzostwa Międzypowiatowe Rejonu Legionowskiego, które odbędą się 9.02.2016 r. w Zielonce.
Wierzymy w Was!!!



13.12.2016r.

XIII Mikołajkowe Igrzyska Sportowe

I miejsce, puchar i medale wywalczyli uczniowie z klas I–III naszej szkoły w gminnej imprezie sportowej organizowanej corocznie w Szkole Podstawowej w Brześcach.
Była to wspaniała zabawa i kulturalna rywalizacja uczniów z klas młodszych z naszej gminy.

Beata Świątkiewicz



9.12.2016r.

Nasi Złoci Unihokeiści

05.12.16r. w Szkole Podstawowej w Brześcach odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Unihokeju. W zawodach wzięło udział 8 szkół z naszej gminy, które podzielono na dwie czterodrużynowe grupy. Nasza szkoła znalazła się w grupie B razem ze szkołami z: Dobiesza, Coniewa, Sp nr 2 Góra Kalwaria.
Pierwszy mecz (z Coniewem) nasi zawodnicy wygrali 2:1. W kolejnym grając na coraz większym luzie pokonali 3:1 Dobiesz. W ostatnim meczu w grupie gładko ograli SP nr 2 z Góry Kalwarii 3:0. W półfinałach nasza drużyna zmierzyła się ze SP w Czersku z którą zwyciężyła 3:1. W finale nasi unihokeiści spotkali się ze SP w Brześcach. Po zaciętym meczu czasu zasadniczego wynik był remisowy 1:1. Wtedy przyszedł czas na próbę nerwów, jaką zawsze jest seria rzutów karnych. W tym elemencie gry byliśmy bezkonkurencyjni ostatecznie wygrywając 2:1.

Skład naszej złotej drużyny:
Lutek Mateusz
Sieklicki Maciej
Bieniak Bartłomiej
Kaczorek Fryderyk
Wosztyl Damian
Rytka Sebastian
Parol Sebastian
Grzegorczyk Mateusz
Bogdan Dawid
Niziński Alan
Szymański Gabriel
Trener: Robert Michota

Brawo chłopcy i trzymamy kciuki za Was 14.12.16 r. gdzie będziecie walczyć na Mistrzostwach Powiatowych !!!



9.12.2016r.

„Dźwięczne Półnutki” laureatem I miejsca
VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem

15 listopada w Ośrodku Kultury Arsus już po raz szósty odbyły się przesłuchania konkursowe festiwalu „Muzyczna Jesień” pod patronatem Wojewody Mazowieckiego. Jest to niepowtarzalne wydarzenie, które promuje polską piosenkę z wartościowym tekstem. W bieżącym roku w festiwalu wzięło udział ok. 700 osób w 128 podmiotach wykonawczych. W skład komisji artystycznej weszły: Joanna Kiełbiewska – muzyk, pedagog, menedżer i animator kultury – przewodnicząca, Mariola Strukowska – muzyk, pedagog, menedżer, animator kultury, Joanna Oleś – animator kultury, pedagog teatralny, reżyser.
Nasza szkołę reprezentowały pracujące pod okiem p. Aliny Pastuszki
solistki:
Dominika Czarnecka – klasa IIa
Julia Zulczyk – klasaIIIa gimnazjum

duet:
Nicole Kozicka i Ewa Odroważ – Coates

oraz
zespół wokalny – Dźwieczne Półnutki w składzie:
klasa IIa – Dominika Czarnecka klasa Vb – Karolina Golańska, Nicole Kozicka, Aleksandra Szymczak, Ewa Odroważ–Coates, Marta Słowik oraz Katarzyna Zulczyk
klasa VIa – Magdalena Kongiel, Natalia Malewska

Tydzień oczekiwań na werdykt wydawał się wiecznością. Wiedziałyśmy, że konkurencja była ogromna, ale gdzieś w duszy marzyła nam się choćby niewielka nagroda. Nadzieja pojawiła się, kiedy zostałyśmy zaproszone na galę finałową 22 listopada – koncert laureatów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Zespół „Dźwięczne półnutki” miał wystąpić jeszcze raz przed zgromadzoną publicznością. Jak wielka była nasza radość i duma, kiedy trzy razy wśród nagrodzonych i wyróżnionych odczytano Zespół Szkół w Baniosze, trudno opisać.
Oto co usłyszałyśmy:
Zespół „Dźwieczne Półnutki” – I miejsce
Duet – Nicole Kozicka i Ewa Odroważ–Coates – III miejsce
Julia Zulczyk – wyróżnienie

Ogromne gratulacje – wokalistom i ich rodzicom za pomoc i wielkie zaangażowanie.

Alina Pastuszka



5.12.2016r.

Mikołajkowe przedstawienie cyrkowe












29.11.2016r.

Uwaga konkurs!!!



24.11.2016r.

„Zrozumieć statystykę”

23 listopada uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie. Dla uczniów klas pierwszych przygotowany był warsztat nt. ”Badania ankietowe – o nas dla nas”, podczas którego dowiedzieli się jakich informacji dostarczają badania ankietowe, do czego przydatne są ich wyniki, w jaki sposób uczeń może skorzystać z wyników badań ankietowych w czasie swojej nauki, co to jest badanie reprezentacyjne i jak wygląda proces pozyskiwania danych, czy istniałaby opinia publiczna bez badań ankietowych? Zajęcia prowadzone były w grupach z wykorzystaniem metody „burzy mózgów”.
Drugoklasiści dowiedzieli się natomiast „ Jak poprawnie interpretować dane statystyczne”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się na co zwracać uwagę podczas interpretacji danych statystycznych oraz poznali podstawowe zasady obowiązujące przy prezentacji danych statystycznych.
Zajęcia te odbyły w ramach IV edycji akcji „Zrozumieć statystykę” mającej na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Anna Zięba



22.11.2016r.

2. Triathlon Matematyczny
dla uczniów szkół podstawowych

Wszystkich uczniów szkoły podstawowej zapraszam do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym „2. TRIATHLON MATEMATYCZNY”
Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.

Do wygrania:
– 12 tabletów
– 30 pendrive'ów

Zarejestruj się już dziś!!

Anna Zięba



22.11.2016r.

III miejsce i brązowy medal dla gimnazjalistek


21 listopada 2016r. w Cendrowicach dziewczęta gimnazjów Gminy Góra Kalwaria rozegrały MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ. Zawody przeprowadzono w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Gimnazjum w Baniosze reprezentowały uczennice:
1. Agata Słowik kl. IIIB
2. Natalia Rzewuska kl. IIIB
3. Wiktoria Owsińska kl. IIIA
4. Aleksandra Michalecka kl. IIIB
5. Aleksandra Ćwiek kl. IIA
6. Maria Sierszuła kl. IIA
7. Weronika Adamska kl. IIB
8. Klaudia Pacuszka kl. IIB
9. Julia Domżałowska kl. IIB
10. Agata Bogumił kl. IB
11. Daria Adamska kl. IA

Gratulujemy!!!

Katarzyna Fornal



19.11.2016r.

Sukcesy naszych uczniów
w Konkursach Kuratoryjnych

Do drugiego etapu (rejonowego) zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jan Zieliński (uczeń klasy 5b szkoły podstawowej) – język polski
przygotowanie: p. Małgorzata Żołnowska

Szymon Borowiecki (uczeń klasy 3a gimnazjum) – historia
przygotowanie: p. Agnieszka Sałańska

Gabriela Walczyk oraz Karol Bogumił (uczniowie klasy 3b gimnazjum) – wos
przygotowanie: p. Agnieszka Sałańska

Weronika Burna (uczennica klasy 1b gimnazjum) – biologia
przygotowanie: p. Agnieszka Makarewicz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)



17.11.2016r.

Papierosy? Nie, dziękuję

Każdego roku trzeci czwartek listopada jest obchodzony, jako „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Dzień ten ma już ponad 30–letnią tradycję. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z tej okazji w ramach Szkolnego Programu Promocji Zdrowia w naszej szkole została przeprowadzona akcja pod hasłem: Papierosy? Nie, dziękuję. Na korytarzu szkolnym przy sali biologicznej pojawiła się gazetka ścienna o tematyce antynikotynowej.

W klasach 4–6 szkoły podstawowej został przeprowadzony konkurs na najlepszą pracę plastyczną. Do konkursu trafiło 20 prac. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłów.
Komisja konkursowa w składzie: mgr Agnieszka Makarewicz, mgr Alina Pastuszka, mgr Dorota Adamska, mgr Weronika Pająk wybrała laureatów, zwracając uwagę na:
– innowacyjność i kreatywność,
– zastosowaną technikę,
– zawarcie elementów moralizujących, przesłania,
– zgodność pracy z tematem konkursu.

Nagrodzone prace zostały wywieszone na korytarzu szkolny.

Miejsce I:
Aleksandra Borowiecka klasy IVb oraz Fryderyk Kaczorek klasy VIa

Miejsce II:
Zofia Szmytrowska klasy VIa

Miejsce III:
Patryk Górski klasy VIa

Wyróżnienie:
Filip Tobolski klasy IVb oraz Paweł Trzaska klasy IVb

W klasach II gimnazjum mgr Agnieszka Makarewicz poprowadziła warsztaty o tematyce antynikotynowej, których celem było: – uświadomienie powodów, dla których młodzi ludzie palą papierosy, – przekazanie wiedzy na temat skutków palenia tytoniu.

Agnieszka Makarewicz



16.11.2016r.

Konkurs na najładniejszy
jesienny lampion rozstrzygnięty

W konkursie szkolnym na najładniejszy jesienny lampion wzięło udział pięcioro uczniów z klas I–III. Wszystkie lampiony były bardzo ładne, zachwycały pomysłowością i oryginalnością wykonania. Jury w składzie: p. Marta Bedyńska i p. Iwona Szymańska podjęło decyzję, że pierwsze miejsce zdobyła Patrycja Radzyńska z klasy IIIa, drugie miejsce – Bartek Zulczyk z klasy IIIb, trzecie miejsce – Marcel Waligóra z klasy IIb. Gabrysia Porzezińska z klasy IIb i Maja Masiak z klasy Ia otrzymały wyróżnienia. Dyplomy i słodkie upominki zostaną wszystkim uczestnikom konkursu wręczone na najbliższym apelu.

Sprostowanie

Z przyczyn niezależnych od organizatorek konkursu jeden lampion dostarczony do szkoły w terminie przez Oliwiera Kacperskiego z klasy IIa nie został oceniony. Dołączamy zdjęcie lampionu i przyznajemy Oliwierowi Kacperskiemu trzecie miejsce ex aequo z Marcelem Waligórą.

Marta Bedyńska
Iwona Szymańska



13.11.2016r.

Majka Górecka w finale
XIV Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety

W 45 rocznicę śmierci Rafała Wojaczka Warszawski Dom Kultury „Kolorowa” tegoroczny przegląd twórczości postanowił dedykować właśnie temu poecie. Uczestnicy – młodzież gimnazjalna i dorośli – mieli za zadanie przygotować po dwa teksty poetyckie Rafała Wojaczka.
I Etap przeglądu odbył się w dniach 7–8 listopada. W kategorii gimnazjalnej zgłosiło się niemal 70 recytatorów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl IIa gimnazjum Maja Górecka przygotowana przez p. Alinę Pastuszkę.
10 października okazało się, że 20 uczestników przeszło do etapu finałowego i jest wśród nich MAJA GÓRECKA!!!!
Trzymajcie kciuki 18 listopada!!!

Alina Pastuszka



13.11.2016r.

Angielskie, a może anielskie dźwięki naszych uczniów powodem do dumy

24 pażdziernika 2016 r. w Zespole Szkół w Coniewie odbył się VII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej. Wzięło w nim udział 55 uczestników ze wszystkich szkół gminnych. Nasi uczniowie, przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę, pięknie zaprezentowali się we wszystkich kategoriach wiekowych:
– Dominika Czarnecka z piosenką „You are my sunshine” (I kat)
– duet z klasy Vb – Nicole Kozicka i Ewa Odroważ–Coates z piosenką „Like I'm gonna lose you” Meghan Trainor i John Legend (IIkat)
– kwartet z klasy Vb – Karolina Golańska, Marta Słowik, Nicole Kozicka i Katarzyna Zulczyk z piosenką – „Sing me to sleep” Alan Walker (II kat)
– Julia Zulczyk z klasy IIIa gim z piosenką „Valerie” Amy Winehouse.

Poza stroną wokalną oceniane były, jak zawsze, umiejętności językowe. Nasze wokalistki zaśpiewały bardzo dobrze i zostały zauważone przez członków jury:
– duet – Nicole Kozicka i Ewa Odroważ–Coates – otrzymał I miejsce w kategorii klas IV–VI
– Julia Zulczyk – zdobyła III miejsce w kategorii gimnazjalnej

Gratulujemy wszystkim – uczestnikom i prowadzącej. Cieszymy się z kolejnych sukcesów naszej szkoły. Dziękujemy Pani Iwonie Szymańskiej za pomoc.

Alina Pastuszka



12.11.2016r.

XXIV Uliczne Biegi Niepodległościowe

Dla uczczenia 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 16 uczniów z naszej szkoły, pobiegło w XXIV Ulicznych Biegach Niepodległościowych w Górze Kalwarii. Pomimo wolnej soboty, mroźnego poranka – 12 listopada 2016 roku stawili się na mecie, by swoim wysiłkiem fizycznym uczcić, że Polska jest wolna. Brawo dla nich!
Wszyscy zawodnicy wrócili z medalami, a najwyższe trofeum, puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwarii, wywalczyło 2 uczniów, w różnej kategorii wiekowej.

Są to:

Lena Borkowska uczennica klasy Va
II miejsce w kategorii rocznika 2007–2006

Szymon Borowiecki uczeń klasy IIIa
II miejsce w kategorii rocznika 2003–2001

Pozostali reprezentanci:
Maks Niziński klasa IIIa
Mikołaj Mroszczyk klasa IIIa
Maciej Bieniak klasa IIIa
Natalia Piwek klasa IIIa
Kinga Lutek klasa IIIb
Bartłomiej Zulczyk klasa IIIb
Julia Czarnecka klasa Va
Nicole Kozicka klasa Va
wiktoria Udenyi klasa Va
Karol Dąbrowski klasa VIa
Fryderyk Kaczorek klasa VIa
Alan Niziński klasa VIb
Wiktoria Badowska klasa Ia
Ilona Bednarczyk klasa Ib

Beata Płatek



10.11.2016r.

„Bo nie ma ziemi wybieranej,
jest tylko ziemia przeznaczona . . . ”

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest rokrocznie obchodzona w naszej szkole. W bieżącym roku uczniowie klas: IIa gimnazjum oraz VIa pod kierunkiem wychowawców – p. Aliny Pastuszki i dyr. Dariusza Słapka – przygotowali piękny program artystyczny zatytułowany „Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona . . . ”
Teksty poetyckie, prozatorskie oraz słowa pieśni nie tylko przeniosły odbiorców do XVIII i XIX wiecznej Polski, zmagającej się z zaborcami i walczącej o swą suwerenność, ale pozwoliły zrozumieć sens tych wydarzeń i ich wpływ na nasze obecne życie.
To była piękna lekcja historii i patriotyzmu.

Alina Pastuszka
Dariusz Słapek



10.11.2016r.

Dzwonek na obiad

Vademecum stypendysty



10.11.2016r.

Konkurs plastyczny



4.11.2016r.

XI Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej

3 listopada 2016r, w ramach odchodów Narodowego Święta Niepodległości, w Zespole Szkół w Baniosze odbył się XI Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Dariusza Zielińskiego.
W tegorocznej edycji wzięło udział 8 szkół podstawowych i 4 gimnazja z terenu naszej gminy. 95 wykonawców zaprezentowało się w różnych kategoriach wiekowych i estradowych: solista, duet, zespół, chór z rozgraniczeniem wiekowym na kl. I–III, kl. IV–VI i gimnazjum.
Poziom artystyczny festiwalu był wysoki, co jest z pewnością zasługą nauczycieli przygotowujących młodych artystów oraz rodziców, którzy nie tylko dbają o piękne stroje, ale przyjeżdżają ze swoimi dziećmi, aby czuły się pewniej i bez tremy wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością.
Nagrodę Grand Prix festiwalu w tym roku wyśpiewał duet: Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates, uczennice klasy V z Zespołu Szkół w Baniosze. Dziewczynki śpiewają pod kierunkiem pani Aliny Pastuszki już trzeci rok. Wykonują utwory dwugłosowo – w duecie i zespole. Uczestniczą w wielu festiwalach i konkursach, po szczebel ogólnopolski włącznie. Największe dotychczasowe sukcesy to wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki w Radomiu, wyróżnienie w Mazowieckim Festiwalu „Piosenki z dobrym tekstem”, Mazowieckim Festiwalu „Tulipanada”, III miejsce w Piaseczyńskim Festiwalu Piosenki Angielskiej i liczne czołowe miejsca na konkursach gminnych . Jurorów urzekło wykonanie piosenki „W listopadzie”, w którym dziewczynki z dużą swobodą sceniczną zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i doskonale zbudowały nastrój.
Jury w składzie: Tadeusz Sas, Dariusz Słapek, Dariusz Falana i Aleksandra Ślusarczyk wyłoniło Laureata Grand Prix XI GFPP oraz przyznało nagrody:
Laureaci IX Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej:

Grand Prix XI GFPP – duet Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates ze Szkoły Podstawowej w Baniosze – „W listopadzie”

I miejsce w kategorii solista kl. I–III – Maciej Bieniak ze Szkoły Podstawowej w Baniosze – „Jesteśmy Polakami”

I miejsce w kategorii solista kl. IV–VI – Martyna Mroziak ze Szkoły Podstawowej w Czersku – „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

I miejsce w kategorii duety I–III – Joanna Mietlińska i Filip Pasterski ze Szkoły Podstawowej w Czersku – „Tak było zawsze”

I miejsce w kategorii duety IV–VI – Oliwia Cis i Emilia Trochim ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górze Kalwarii – „Pałacyk Michla”

I miejsce w kategorii zespoły gimnazjum – zespół z klasy IIIb Gimnazjum w Baniosze – „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

Organizatorzy XI Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festiwalu, a szczególnie Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Baniosze oraz firmie MBF sp. z o. o. i Państwu Bożenie i Markowi Bąk z Góry Kalwarii.

Iwona Szymańska
Agnieszka Sałańska



1.11.2016r.

Mistrzowie Kodowania
po raz drugi w naszej szkole

Z wielką radością informujemy, że w roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół w Baniosze bierze udział w IV edycji ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania, który ma na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach.
Podczas zajęć koła informatycznego uczestnicy nauczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.
Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Obiekty mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne. Wygląd postaci przypisanych do obiektów można wybierać z zasobnika, tworzyć lub importować z zewnątrz.
Scratch to także serwis społecznościowy, pozwalający każdemu na umieszczanie stworzonych w tym języku programów, dyskutowanie o nich oraz oglądanie i pobieranie prac stworzonych przez innych użytkowników tego serwisu.

Pierwsze zajęcia już w listopadzie.
Zapraszamy!!!

Anna Zięba
Milena Leszczyńska



27.10.2016r.

XII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

W roku szkolnym 2016/2017 27 października obył się XII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez wychowawczynie ze szkolnej świetlicy – panią Grażynę Leśkiewicz i panią Gabrielę Solecką.
Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalno∇artystycznych w następujących kategoriachL solo, duet, zespół, chór.
W występach wzięło udział 11 uczniów ze szkoły podstawowej o gimnazjum. Występujących oceniało jury w skłądzie: pani dyrektor Marianna Zulczyk, pani Małgorzata Żołnowska, pani Weronika Pająk. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej.



14.10.2016r.

Konkurs
„Jesieny lampion”



17.10.2016r.

XVI Dzień Papieski
Wizytacja księdza biskupa
Rafała Markowskiego

Najpiękniejszy człowiek naszych czasów – Jan Paweł II ... Tak bardzo szukamy dzisiaj pięknych ludzi pięknem serca, tak bardzo chcielibyśmy, żeby świat był lepszy, bardziej sprawiedliwy, bezpieczny, przyjazny. Te wartości rozsiewał po całym świecie nasz Ojciec Święty . Przez to, że nade wszystko ukochał Boga i ludzi stał się ponadczasowym człowiekiem.
Tak ważne wartości są pielęgnowane w naszej szkole. W tym roku Dzień Papieski w Zespole Szkół w Baniosze został uświetniony programem artystycznym wg autorskiego scenariusza ułożonego przez p. R. Zulczyk i W. Piotrowską przy współudziale p. M. Walczak i E. Płatek . Uczniowie kl. IIIa gimnazjum przedstawili pantomimę o uczynkach miłosierdzia i wykonali koncert wokalny. Podczas tegorocznego Dnia Papieskiego gościliśmy w naszej szkole Jego Eminencje bp. Rafała Markowskiego.

Wanda Piotrowska



17.10.2016r.

Sukcesy na polu artystycznym

10 października w Zespole Szkół w Konstancinie Jeziornie odbył się Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie przygotowani przez
p. Alinę Pastuszkę:
– Julia Sałańska – kl. Ib
– Katarzyna Zulczyk – kl. Vb
– Fryderyk Kaczorek – kl. VIa

oraz dwie recytatorki przygotowane przez p. Monikę Walczak:
– Kinga Kopyt – kl. IVa
– Marika Wasiak – kl. IVa

Nasi uczniowie wyróżnili się spośród ponad 30 osobowej grupy rywali, co nie uszło uwadze jurorów.
W kategorii I–III Julia Sałańska zajęła bezapelacyjnie I miejsce.
W kategorii klas IV–VI:
– Kinga Kopyt – I miejsce
–Fryderyk Kaczorek – wyróżnienie
– Marika Wasiak – wyróżnienie

Równolegle z konkursem recytatorskim rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Portret księdza Jana”, w którym Natalia Malewska z klasy VIa otrzymała wyróżnienie.

14 października odbyła się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Gratulujemy recytatorom oraz paniom: Alinie Pastuszce, Marii Retmaniak i Monice Walczak.

Alina Pastuszka
Monika Walczak



17.10.2016r.

Julka Gołębiewska w gronie najlepszych

23 września w Domu Kultury „Kolorowa” na Ursynowie odbył się Mazowiecki Konkurs pod hasłem „Wszyscy czytamy Sienkiewicza”. Idea konkursu wypływa z faktu, że rok 2016 jest ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Henryka Sienkiewicza, gdyż w tym roku wypada 100 rocznica śmierci pisarza. Jest więc doskonała okazja do oddania należnego hołdu Wielkiemu Polakowi.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować czytanie krótkiego fragmentu (4–6 min) jednego utworu Sienkiewicza z określonych w regulaminie pozycji. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: gimnazjaliści oraz młodzież szkół średnich i dorośli.
Nasza szkołę reprezentowała Julia Gołębiewska z kl Ia gimnazjum przygotowana przez p. Alinę Pastuszkę. Z wielkim wyczuciem i dobrą dykcją przeczytała fragment książki „Ogniem i mieczem”, czym zasłużyła na wyróżnienie jurorów.
7 października odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Przyznano 3 miejsca i 10 wyróżnień. Sukces Julki jest spektakularny, w swojej kategorii przyszło jej się zmierzyć z ponad 170 rywalami.
Cieszymy się, że spośród tylu uczestników uczennica z Zespołu Szkół w Baniosze znalazła się wśród najlepszych.
Gratulacje!

Alina Pastuszka



13.10.2016r.

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum
Dzień Edukacji Narodowej

„Kocham Cię Szkoło” było hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości przyjmowania uczniów klas pierwszych do społeczności Gimnazjum w Baniosze. Uczniowie, chcąc zostać prawowitymi gimnazjalistami, musieli wykazać się wiedzą na temat nauczycieli i przedmiotów szkolnych, a nawet znać ilość schodów w budynku szkoły. Obie klasy rywalizywały ze sobą z zacięciem, angażując swoją wiedzę i talenty. Nie zabrakło dużej dawki humoru.
W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli i starszych kolegów uczniowie złożyli ślubowanie.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas I: pani Anna Wasilewska i pani Agnieszka Sałańska.

Anna Wasilewska
Agnieszka Sałańska



13.10.2016r.

Ślubowanie klas pierwszych
szkoły podstawowej


12 października 2016 roku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Z tej okazji przygotowaliśmy ciekawy program artystyczny. Piękne recytacje, tańce i piosenki wprowadziły wszystkich gości w radosny, świąteczny nastrój. Pan dyrektor pasował dzieci na uczniów klasy pierwszej. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe podarunki i wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.


Beata Chudzik
Beata Świętkiewicz



7.10.2016r.

Kolejny sukces naszych uczniów

O kim mowa? To reprezentanci naszej szkoły: podstawowej – Damian Wosztyl klasa Vb i gimnazjum – Szymon Borowiecki klasa IIIa. Pokonali oni kolejny etap zawodów sportowych rozgrywanych w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w dyscyplinie indywidualne biegi przełajowe. Za nimi etap szkolny (Baniocha – obaj I miejsca w swoich kategoriach wiekowych), gminny (Góra Kalwaria: Damian – III miejsce, Szymon – I miejsce), powiatowy (Zalesie Dolne: Damian – VI miejsce, Szymon – III miejsce ) i międzypowiatowy (Pomiechówek: Damian XII miejsce, Szymon – IV miejsce), a przed nimi na wiosnę etap wojewódzki. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Płatek
Henryk Żołnowski



30.09.2016r.

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 6b pod opieką swojej wychowawczyni zorganizowali
w naszej szkole obchody
VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Akcja taka odbywa się co roku w ostatni piątek września i uczestniczą w niej szkoły z różnych stron świata.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania–uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Przez cały dzień po szkole krążyły dziś Patrole Egzaminacyjne, które sparwdzały znajomość tabliczki mnożenia każdą napotkaną osobę. Okazało się to bardzo stresujące, zwłaszcza dla dorosłych :)
Ostatecznie nasza akcja pozwoliła wyłonić dziesiątki prawdziwych EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA!

Anna Zięba



27.09.2016r.

Sztafetowe biegi przełajowe

We wtorek 20 września 2016r. na stadionie miejskim w Górze Kalwarii odbyły się gminne zawody międzyszkolne w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.
Zawody przeprowadzono w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Reprezentowały nas 4 zespoły. Trzem z nich udało sie stanąć na podium. sztafeta2016


Dziewczęta gimnazjum:
1. Aleksandra Piwek
2. Karolina Zientarska
3. Wiktoria Badowska
4. Daria Adamska
5. Natalia Szywała
6. Julia Gołębiewska
7. Agata Bogumił
8. Ilona Bednarczyk
9. Maja Rybak
10. Marta Tymczak
11. Wiktoria Machacka

Dziewczęta zajęły II miejsce.


Chłopcy gimnazjum
1. Szymon Borowiecki
2. Igor Wróblewski
3. Dawid Sibilski
4. Sebastian Lichocki
5. Mateusz Gryczka
6. Jakub Kur
7. Szymon Bartosik
8. Jakub Wosztyl
9. Kacper Teodorczuk
10. Damian Karaluch
11. Łukasz Filipowski
12. Adrian Styczyński

Zespół chłopców zajął III miejsce.


Dziewczęta szkoła podstawowa
1. Natalia Budek
2. Lena Borkowska
3. Wiktoria Udenyi
4. Julia Czarnecka
5. Kamila Derwińska
6. Natalia Malewska
7. Magdalena Kongiel
8. Wioletta Karaluch
9. Iga Pindelska kl.
10. Gabriela Borowiecka

Dziewczęta zajęły III miejsce.

Katarzyna Fornal



23.09.2016r.

Sprzątanie Świata

W ostatni piątek uczniowie Zespołu Szkół w Baniosze włączyli się do udziału w wielkiej akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku odbywała się pod hasłe „Podaj dalej . . . drugie życie odpadów”.
Głównym przesłaniem akcji jest promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotów oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem podjęli działania zmierzające do zmniejszenia ilości odpadów zalegających ulice w okolicy szkoły.

Anna Zięba



19.09.2016r.

Podsumowanie XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

16 września 2016 roku na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii podsumowano gminne wyniki zawodów sportowych, rozgrywanych w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Na punktację złożyły się lokaty ze wszystkich zawodów, w których braliśmy udział w ubiegłym roku szkolnym.

W klasyfikacji szkół podstawowych, w której rywalizowało 9 szkół z gminy Góra Kalwaria, nasza zajęła III miejsce.
W konkurencji 5 gimnazjów, nasze uplasowało się na III miejscu.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy.
Nauczycielom: p. Katarzynie Fornal, p. Beacie Płatek, p. Henrykowi Żołnowskiemu i p. Robertowi Michocie dziękujemy za przygotowanie uczniów do zawodów i życzymy dalszych sukcesów.

Przewodnicząca Zespołu
Wychowania Fizycznego



19.09.2016r.

Indywidualne biegi przełajowe

16 września na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii odbyły się gminne zawody sportowe – indywidualne biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 16 zawodników ze szkoły podstawowej i 21 z gimnazjów. Zawody odbywały się w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Uczniowie, którzy wywalczyli sześć pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę i gminę na zawodach powiatowych.
Są to:
Szkoła podstawowa:
Lena Borkowska – I miejsce
Wiktoria Udenyi – III miejsce
Julia Czarnecka – VI miejsce
Damian Wosztyl – III miejsce
Gabriel Szymański – IV miejsce
Sebastian Rytka – IV miejsce
Natalia Budek – V miejsce

Gimnazjum:
Ilona Bednarczyk – II miejsce
Wiktoria Badowska – VI miejsce
Damian Karaluch – III miejsce
Łukasz Filipowski – V miejsce
Jakub Wosztyl – V miejsce
Szymon Borowiecki – I miejsce

Beata Płatek
Henryk Żołnowski
Katarzyna Fornal



1.09.2016r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
klas starszych

1 września o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.
Głównymi bohaterami tego wydarzenia byli uczniowie klas szóstych, którzy pod kierunkiem pani Aliny Pastuszki oraz pani Anny Zięba przygotowali program artystyczny. Nie zabrakło w nim nawiązania do 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Występ uczniów skłonił wszystkich zgormadzonych do refleksji i pozwolił docenić, że my dziś możemy rozpoczynać nowy rok szkolny w wolnym kraju.
Na zakończenie częsci oficjalnej, po której klasy udały się na spotkania ze swoimi wychowawcami, pan dyrektor Dariusz Słapek życzył wszystkim udanego roku, wielu sukcesów oraz jak najlepszych wyników w nauce.

Anna Zięba
Alina Pastuszka



1.09.2016r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
klas młodszych















Administracja i moderacja strony: Anna Zięba Napisz do mnie