„Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa:
wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy,
a nie tylko gwiazdy. (. . .)
W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy,
nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba pracować,
i to nie dla siebie, lecz dla innych.”
J. Radziewicz

Skład Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2017/2018:

Mikołaj Ogrzywalski – przewodniczący
Mateusz Dworzecki – wiceprzewodniczący
Fryderyk Kaczorek – sekretarz




Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2017/2018:

Anna Zięba
Joanna Rostalska
Iwona Szymańska

Sekcja dekoracyjna:
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka

Sekcja rozrywkowa:
Julia Domżałowska
Weronika Adamska
Adrian Parol
Mateusz Dwozecki
Mikołaj Ogrzywalski

Sekcja porządkowa:
Natalia Świerzyńska
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka

Wolontariat:
Natalia Świerzyńska
Natalia Świstowska
Weronika Burna
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka
Julia Domżałowska
Weronika Adamska
Adrian Parol
Mateusz Dwozecki
Mikołaj Ogrzywalski


13.10.2017r.

Plebiscyt z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W październiku Samorząd Uczniowskie Szkoły Podstawowej w Baniosze przeprowadził wśród wszystkich uczniów szkoły plebiscyt, w którym wybierali nauczycieli chrakteryzujących się wybranymi cechami. Po przeprowadzeniu wszystkich ankiet i podliczeniu głosów, w dniu 13 października podczas akademii zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej przewodniczący wraz z wiceprzewodniczącym Samorządu Uczniowskiego oraz dyrektor szkoły wręczyli nagrody w 13 kategoriach: Złota Męczydusza, Złoty Dyrygent, Złoty Pytajnik, Złota Rzepa, Złota Struna, Złota Niewiadoma, Złoty Dyżurny, Złoty Karabinek, Złoty Drapak, Potulny Baranek, Złoty Express, Złote Pióro oraz Złoty Ząbek. Zwycięzcy nauczyciele otrzymali medale z piernika wykonane przez mamę jednego z naszych uczniów.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej poniżej.


11.09.2017r.

Spotkanie Samorządu Uczniowskiego

W środę 11 października odbyło się spotkanie wszystkich uczniów, którzy chcą aktywnie właczyć się w prace Samorządu Uczniowskiego. Głównym celem spotkania był nabór do sekcji samorządu odpowiedzialnych za sprawy organizacyjne, dekoracyjne, porządkowe, rozrywkowe oraz wolontariat.

Skład poszczególnych sekcji:

Sekcja dekoracyjna:
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka

Sekcja rozrywkowa:
Julia Domżałowska
Weronika Adamska
Adrian Parol
Mateusz Dwozecki
Mikołaj Ogrzywalski

Sekcja porządkowa:
Natalia Świerzyńska
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka

Wolontariat:
Natalia Świerzyńska
Natalia Świstowska
Weronika Burna
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka
Julia Domżałowska
Weronika Adamska
Adrian Parol
Mateusz Dwozecki
Mikołaj Ogrzywalski

Opiekunowie wolotnariatu:
Dorota Adamska
Weronika Pająk–Kruszewska
Marta Bedyńska


27.09.2017r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W środę 27 września uczniowie klas IV–VII szkoły podstawowej oraz II–III gimnazjum wybierali swoich przedstawicieli w Samorządzie Uczniowskim.

Wyniki wyborów

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Mikołaj Ogrzywalski
119 głosów

Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Mateusz Dworzecki
46 głosów

Sekretarz Samorządu Uczniowskiego
Fryderyk Kaczorek
34 głosy

Darfia Adamska
26 głosów

Agata Bogumił
12 głosów

Gabriel Szymaśki
4 głosy


Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej poniżej.


22.09.2017r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
lista kandydatów

Fryderyk Kaczorek
klasa 7a szkoły podstawowej

Gabriel Szymański
klasa 7b szkoły podstawowej

Daria Adamska
klasa 2a gimnazjum

Agata Bogumił
klasa 2b gimnazjum

Mateusz Dworzecki
klasa 3a gimnazjum

Mikołaj Ogrzywalski
klasa 3b gimnazjum


17.09.2017r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Regulamin wyborów

  1. Do Samorządu Uczniowskiego może kandydować uczeń klasy VII szkoły podstawowej lub II albo III gimnazjum zgłoszony indywidualnie lub przez grupę uczniów (z każdej klasy musi być zgłoszony dokładnie jeden kandydat), który ma:
    a. minimum dobrą ocenę z zachowania za poprzedni rok szkolny;
    b. dobrą frekwencję;
    c. osiąga zadowalające wyniki w nauce.
  2. Kandydat musi mieć poparcie opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
  3. Termin zgłaszania kandydatów mija w piątek 22 września 2017 roku.
  4. Kandydat ma prawo do przeprowadzenia kampanii wyborczej, którą może rozpocząć bezpośrednio po akceptacji swojej kandydatury przez opiekuna SU.
  5. W ramach kampanii wyborczej dopuszcza się:
    a. rozdawanie ulotek;
    b. wywieszanie plakatów na tablicy Samorządu Uczniowskiego oraz w innych miejscach szkoły (po uzgodnieniu z opiekunem SU lub innym nauczycielem);
    c. organizowanie spotkań przedwyborczych w czasie przerw oraz na godzinach wychowawczych za zgodą wychowawcy klasy;
    d. bezpośredniego zaprezentowania swojego programu wyborczego, podczas spotkań na godzinach wychowawczych.
  6. Głosowanie odbędzie się w środę 27 września 2017 roku.
  7. Uprawnieni do głosowania są wszyscy uczniowie klas IV–VII szkoły podstawowej, II–III gimnazjum oraz nauczyciele.
  8. Głosowanie odbywa się w sposób tajny, równy i powszechny poprzez wrzucenie do urny przez uprawnionego do głosowania ucznia lub nauczyciela kartki z zaznaczonym za pomocą krzyżyka nazwiskiem faworyta.
  9. Głos jest nieważny, jeśli karta jest zniszczona lub gdy zaznaczono więcej niż jedno nazwisko.





Administracja i moderacja strony: Anna Zięba Napisz do mnie