Rok szkolny 2012/2013


15.07.2013r.

Piąta półkolonia
w Zespole Szkół w Baniosze
pod hasłem „Baw się bezpiecznie” lato 2013

Wakacje dla 60 uczniów
z Zespołu Szkół w Baniosze, którzy uczestniczyli już w piątej półkolonii rozpoczęły się niezwykle interesująco. Ciekawy
i różnorodny program nie pozwolił dzieciom nawet na odrobinę nudy. Każdy dzień był spotkaniem z nową przygodą. Warsztaty bębniarskie pozwoliły im przenieść się daleko na kontynent afrykański, a wyjazd do wioski indiańskiej na amerykańskie prerie. Historię i etnografię Mazowsza dzieci poznawały w Skansenie Wsi Mazowieckiej zwiedzając dwór, powozownię i dawne chłopskie chaty. Uczestniczyły też w lekcji kaligrafii i w pokazie robienia masła, które potem z wielkim smakiem degustowały. W podobnym klimacie bawiły się w gospodarstwie agroturystycznym w Obrębie. Ogromne zadowolenie sprawiła przejażdżka bryczką zaprzężoną w konie i wspólny śpiew przy akompaniamencie akordeonu. Po szalonej zabawie kiełbaski smakowały wyśmienicie. Dużym zainteresowaniem milusińskich cieszyła się Farma IIluzji w Mościskach oraz eksponaty zgromadzone w warszawskim Muzeum Techniki. Z zainteresowaniem poznawały też historię Warszawy spacerując uliczkami Starego Miasta.
Basen w Górze Kalwarii dawał im możliwość ochłodzeni się
w upalne dni, a Koloniada w Opaczy była szansą na nawiązanie przyjaźni i sportowe współzawodnictwo. Film pt. „Tajemnica Zielonego Królestwa” dawał możliwość wejścia w czarujący i barwny świat baśni i fantazji. Trudno było się rozstać w piątkowe popołudnie. Urodzinowy, kolonijny tort oraz wspólne tańce
z towarzyszeniem zespołu przypominały, że kończy się wspaniała, wakacyjna zabawa. Każdy uczestnik półkolonii został obdarowany pamiątkowym dyplomem i słodkim podarunkiem. „Żegnaj lato na rok...”l.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili organizację tak wspaniałego wypoczynku naszym dzieciom, a szczególnie sponsorom: firmie Mondi, Biuromax i Globol dzięki, którym możliwy był tak atrakcyjny program.



30.06.2013r.

Zajęcia sportowe w wakacje!!!

01.07.13 – 05.07.13

9.00 – 10.30 gry zespołowe dla chłopców ze szkoły podstawowej
10.30 – 12.00 gry zespołowe dla dziewcząt ze szkoły podstawowej
12.00 – 13.30 gry zespołowe dla chłopców z gimnazjum
13.30 – 15.00 gry zespołowe dla dziewcząt z gimnazjum

opiekun: K. Fornal

12.08.13 – 16.08.13 (15.08.13 – bez zajęć)

9.00 – 10.30 gry zespołowe dla chłopców ze szkoły podstawowej
10.30 – 12.00 gry zespołowe dla dziewcząt ze szkoły podstawowej
12.00 – 13.30 gry zespołowe dla chłopców z gimnazjum
13.30 – 15.00 gry zespołowe dla dziewcząt z gimnazjum

opiekun: B. Płatek

19.08.13 – 23.08.13
9.00 – 10.30 gry zespołowe dla chłopców ze szkoły podstawowej
10.30 – 12.00 gry zespołowe dla dziewcząt ze szkoły podstawowej
12.00 – 13.30 gry zespołowe dla chłopców z gimnazjum
13.30 – 15.00 gry zespołowe dla dziewcząt z gimnazjum

opiekun: R. Michota



28.06.2013r.

Pożegnanie klas szóstych szkoły podstawowej

„Wszystko ma swój czas i na wszystko jest wyznaczona godzina,
Jest czas spotkań i czas pożegnań . . .”

28 czerwca 2013 roku o godzinie 12.00 odbyła się uroczystość ukończenia szkoły podstawowej przez klasy VI.
Pożegnaliśmy wyjątkowe klasy, do których uczęszczali bardzo zdolni uczniowie. Klasa 6a, której wychowawczynią przez trzy lata była pani Dorota Sikorska i klasa 6b – wychowawstwo pani Edyta Stępniak, przygotowały piękne pożegnalne przedstawienie.
Tematem przewodnim przedstawienia wieńczącego pracę uczniów
w szkole podstawowej była . . . droga, którą przemierzamy przez całe życie.
Uczniowie z wielkim wzruszeniem podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom za ogromny trud poświęcony na wychowanie i edukację szkolną. Przedstawienie wywołało mnustwo emocji wśród dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów.
Na zakończenie uroczystości zakończenia szkoły podstawowej dzięki serdecznej pomocy pani dyrektor Marianny Zulczyk oraz Edyty Stępniak grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie obejrzeli poruszajacy film.



28.06.2013r.

Zakończenie roku szkolnego
klas starszych szkoły podstawowej
i gimnazjum











28.06.2013r.

Zakończenie roku szkolnego
klas młodszych szkoły podstawowej

„Witajcie, wakacje” pod takim tytułem uczniowie klas trzecich przedstawili program artystyczny na zakończenie roku szkolnego.
Zapach lata, perspektywa odpoczynku od nauki
i wakacyjnych przygód sprawiły wspaniałą atmosferę.

Życzymy udanych pełnych wrażeń wakacji oraz szczęśliwego powrotu za dwa miesiące do szkolnych obowiązków.

Wychowawczynie klas trzecich.



28.06.2013r.

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

„Moje powołanie jest próbą wyboru wartości” – rozważania na podstawie filozofii ks. Józefa Tischnera były tematem przewodnim tegorocznego pożegnania uczniów klas trzecich.
Uroczystość ukończenia gimnazjum, odbyła się 27 czerwca 2013 roku. Młodzież pod kierunkiem wychowawczyń: Katarzyny Fornal, Agnieszki Sałańskiej i Anny Wasilewskiej przygotowała spektakl pt. „Tischnerowskie drogowskazy”, poruszający problem kondycji moralnej młodego człowieka. Niezwykle porywającym i wzruszającym widowiskiem okazał się pięknie i ze splendorem zatańczony polonez. Trzecioklasiści z ogromną serdecznością i życzliwością pożegnali wychowawczynie, Dyrekcję Szkoły i Grono Pedagogiczne. Absolwentom życzymy mądrych wyborów życiowych i wielu sukcesów w dalszej drodze edukacji.



24.06.2013r.

Muzeum baśni











24.06.2013r.

Spotkanie z ratownikiem

W ostatni poniedziałek roku szkolnego odwiedził nas w szkole pan Wojciech Kochański, instruktor nauki pływania
i ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Podczas tej wizyty uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z wodnych atrakcji lata. Pan ratownik opowiedział nam, kiedy, gdzie i pod jakimi warunkami możemy się kąpać, przypomniał numery telefonów alarmowych oraz znaczenie podstawowych znaków pojawiających się przy zbiornikach wodnych i kąpieliskach. Podczas tego spotkania pan Wojciech zaprezentował też procedury związane z ratowaniem życia zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka. Wszystko to po to, abyśmy wszyscy cali i zdrowi wrócili do szkoły po wakacjach :)

Anna Zięba



21.06.2013r.

Być jak Leonardo!!!

W czwartek, 20 czerwca, trenerzy Instytutu Skutecznej Edukacji przeprowadzili w naszej szkole zajęcia pokazowe z zakresu metod efektywnej nauki.
Uczniowie mieli okazję przekonać się, że wykorzystując m.in. wyobraźnię i skojarzenia, mogą znacznie szybciej i skuteczniej przyswajać wiedzę szkolną. Młodzież bardzo pozytywnie oceniała warsztaty i z chęcią brała udział w ćwiczeniach pamięciowych.
W związku z dużym wstępnym zainteresowaniem Instytut wyszedł z propozycją zorganizowania całego cyklu warsztatów w formie pozalekcyjnych zajęć realizowanych w naszej szkole.
Wkrótce konsultanci Instytutu będą kontaktować się
z zainteresowanymi uczniami i ich rodzicami.

Więcej informacji na temat działalności Instytutu Skutecznej Edukacji można znaleźć pod adresem :www.ise.edu.pl



20.06.2013r.

Prezentacja projektów gimnazjalnych

We wtorek 18 czerwca uczniowie klas drugich podsumowali swoje całoroczne działania związane
z realizacją projektów gimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013. Podczas prezentacji nie zabrakło miłośników geografii, fizyki, biologi, a także matematyki. Uczniowie częstowali swoich młodszych kolegów wietnamską zupą oraz tradycyjnymi polskimi potrawami, przeprowadzili wywiad z Kopernikiem, odkryli tajniki powstawania burzy, zaprezentowali zasady zdrowego trybu życia, wolnego od nałogów, a także odlecieli w kosmos :)
Szcegółowe informacje na temat zrealizowanych projektów można znaleźć w zakładcePoza lekcjami-Projekty gimnazjalne

Anna Zięba



11.06.2013r.

Świadomi praw i obowiązków

gimnazjaliści w programie o prawach człowieka

Gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli prowadzonym przez Fundację Mamy Prawa pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka oraz Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Uczniowie zachęcani przez nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie panią Agnieszkę Sałańską zapoznawali się z materiałami szkoleniowymi zamieszczonymi na stronie programu, a następnie rozwiązywali test z wiedzy o prawach uczniach, roli samorządu szkolnego i znaczeniu praw człowieka w państwie demokratycznym. Uczestnicy programu zdobyli łącznie 2700 punktów, co plasuje naszą szkołę na 33 miejscu na ponad 400 zarejestrowanych w programie szkół.



8.06.2013r.

Piknik Rodzinny
przy Parafii Najświętszej Marii Panny
w Baniosze

W sobotę 8 czerwca 2013 roku
o godzinie 15.00 przy Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Baniosze rozpoczął się Piknik Rodzinny,
w którym brali udzia uczniowie naszej szkoły. Na scenie wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej, które pod opieką p. Anny Bojanowicz, p. Marii Retmaniak oraz p. Eweliny Płatek przygotowały przedstawienie pt. „Rodzina, ach rodzina”. Następnie uczennice klasy piątej umiliły nam czas swoim śpiewem, a finaliści konkursu ekologicznego zaprezentowali swój zwycięzki program.

Podczas pikniku odbyły się również zawody sportowe – biegi przełajowe. Wzięło w nich udział 30 osób. Zwycięscy otrzymali medale i słodycze ufundowane przez księdza proboszcza.

W kategorii:
przedszkole i kl. 0
I miejsce – Damian Wosztyl
II miejsce – Norbert Kabulski

dziewczęta kl. I–III
I miejsce – Ilona Bednarczyk
II miejsce – Malwina Miszewska

chłopcy kl. I–III
I miejsce – Konrad Wosztyl
II miejsce – Piotr Liszewski
III miejsce – Aleksander Pastuch

dziewczęta kl. IV–VI
I miejsce – Patrycja Gutowska
II miejsce – Izabela Bączek

chłopcy kl. IV–VI
I miejsce – Krzysztof Gumulak
II miejsce – Patryk Nowicki
III miejsce – Jakub Wosztyl

chłopcy kl. I–III gimnazjum
I miejsce – Kamil Wosztyl
II miejsce – Michał Płatek

dziewczęta kl. I–III gimnazjum
I miejsce – Aleksandra Stańczak
II miejsce – Adrianna Statkowska
III miejsce – Aleksandra Teodorczuk

open kobiety
I miejsce – Joanna Goliszewska
II miejsce – Matylda Łojewska
III miejsce – Patrycja Górka

open mężczyźni
I miejsce – Łukasz Jaworski
II miejsce – Sebastian Świętojański

Anna Zięba
Beata Płatek



8.06.2013r.

Festyn Rodzinny
„Europa na wesoło”

Dnia 8 czerwca 2013 roku
w naszej szkole odbył się coroczny piknik rodzinny pod hasłem: „Europa na wesoło”. Podczas imprezy przedstawiciele klas zaprezentowali w zabawny
i humorystyczny sposób poszczególne kraje europejskie. Piknik rodzinny to również moc atrakcji takich jak „Uśmiech losu”, kawiarenka ze smakołykami z całego świata, pokazy strażackie, rozgrywki sportowe i zabawy ruchowe.
Atmosfera imprezy sprzyjała pogawędkom z rodziną i przyjaciółmi. Zaangażowanie wszystkich sprawiło, iż czas spędzony w tym dniu zapisał się w pamięci całej społeczności szkolnej.
Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały panie:
Marta Bedyńska i Joanna Wiater.



6.06.2013r.

Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt
zawody finałowe

Dnia 4.06.2013 roku na stadionie w Płocku odbyły się zawody finałowe XV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w LEKKOATLETYCE DZIEWCZĄT – LIGA LEKKOATLETYCZNA.

Szkołę reprezentowały uczennice, które zakwalifikowały się do finałów w zawodach międzypowiatowych:
Magdalena Wiśniewska kl. III A – bieg na 100 m
Zuzanna Dziurna kl. II B – pchnięcie kulą 3 kg

Magdalena Wiśniewska wywalczyła III miejsce
i otrzymała brązowy medal XV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
w lekkoatletyce.

Jest to pierwsza uczennica naszej szkoły, która uzyskała tak wysoką lokatę w Mazowieckich Igrzyskach.

Katarzyna Fornal



4.06.2013r.

Lekcja Karate

W ramach poszerzania zainteresowań sportowych uczniów na lekcjach wychowania fizycznego nauczycielki
z gimnazjum prezentują umiejętności swoich podopiecznych. W zeszłym roku była to szermierka, którą trenuje U. Sałańska. W dniu 28 maja 2013 roku w klasie I b swoje umiejętności pokazała A. Boniecka, która trenuje karate wado – ryu.
Karate jest sztuką walki stworzoną jako metoda samoobrony bez użycia broni. Oprócz ciosów i chwytów uczniowie poznali używaną terminologię, np. kata, keriuki, tsuki. Ponieważ sztuka ta upowszechniła się, jako amatorski sport wykształciła się potrzeba stworzenia hierarchii – zdobywa się pasy i belki. Ola szczyci się pasem zielonym.
Tego typu lekcje cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów
i niewątpliwie będą kontynuowane w przyszłości.

Beata Płatek
Katarzyna Fornal



31.05.2013r.

Dzień Sportu
w Zespole Szkół w Baniosze

31 maja zespół wychowania fizycznego przygotował kolejny Dzień Sportu w naszej szkole. Motywem przewodnim była sportowa rywalizacja międzyklasowa. Odbyły się Mistrzostwa Piłki Siatkowej dla dziewcząt z gimnazjum, Mistrzostwa Piłki Nożnej dla chłopców z gimnazjum, Turniej Halowej Piłki Nożnej dla dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej oraz próba sił w przeciąganiu liny. Uczniowie mieli także możliwość pobicia rekordu szkoły w rzucie piłką lekarską
i pchnięciu kulą. Chętni i wytrzymali uczniowie mogli zmierzyć się ze sobą w biegach długodystansowych. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz słodycze. Pokaz swoich umiejętności ruchowych dali także uczniowie z klas 0–III. Dużo frajdy i radości najmłodszym sprawiły konkurencje sprawnościowe, przygotowane przez ich panie. Choć pogoda tego dnia niezbyt dopisywała impreza się udała,
a zasada ”fair play„ królowała na boiskach.



29.05.2013r.

Warsztaty profilaktyczne
„Gdzie jest Mimi?”

Internet dostępny jest już praktycznie wszystkim dzieciom w wieku szkolnym. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się serwisy społecznościowe, takie jak Facebook. Coraz częściej młodzi ludzie korzystają z telefonów komórkowych lub innych urządzeń mobilnych z dostępem do sieci. Obok całej gamy pozytywnych zastosowań internetu, pojawiają się również związane z nim zagrożenia. Jednym z nich jest przemoc rówieśnicza. Do jej dotychczasowych form dołączyły sytuacje związane między innymi
z serwisami społecznościowymi, z których młodzież korzysta nie tylko przy użyciu komputerów, ale również urządzeń mobilnych. Cechą specyficzną tak zwanej cyberprzemocy jest to, że nawet pozornie błahe sytuacje potrafią stać się dla ich ofiar olbrzymim obciążeniem. Opublikowane w sieci ośmieszające zdjęcia, film lub złośliwa informacja potrafią w krótkim czasie zyskać rozgłos,
a zamieszczone pod nimi komentarze pogłębiają poczucie krzywdy
u ofiary takiego zajścia. Dlatego też niezwykle ważna jest profilaktyka przemocy rówieśniczej, z naciskiem na sytuacje,
w których wykorzystywany jest internet. Dzieci musza wiedzieć, gdzie przebiega granica pomiędzy żartem, a aktem przemocy, jak reagować na zagrażające sytuacje, gdzie szukać pomocy i jakie konsekwencje grożą sprawcom cyberprzemocy.
Temu właśnie służyły warsztaty, które w dniu 29 maja 2013 roku zostały przezprowadzone przez p. Annę Ziębę i p. Dorotę Adamską wśród uczniów gimnazjum. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką cyberprzemocy oraz możliwymi konsekwencjami zarówno dla ofiar jak i jej sprawców. W czasie filmu pt. "Gdzie jest Mimi?" oraz warsztatów po projekcji dowiedzieli się, jakie są możliwe i dobre sposoby rozwiązywania sytuacji związanych z cyberprzemocą.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatach.

Anna Zięba
Dorota Adamska



28.05.2013r.

Rodzina ach Rodzina

28 maja 2013 roku z Szkole Podstawowej w Baniosze odbyła się uroczystość poświęcona rodzinie.
Do szkoły przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo.
W atmosferę ciepła rodzinnego wprowadzili zebranych uczniowie klas trzecich w programie „Rodzina, ach rodzina” .Dzieci zaprezentowały układy taneczne do znanych piosenek z lat młodości rodziców: „Rudy rydz”, „Jabłuszko pełne snów”, „Ore, ore”, „Gdybym miał gitarę”. Nie zabrakło
w programie pięknych piosenek oraz scenek kabaretowych.
Rodzice z dumą oglądali występy swoich pociech.
Uroczystość przyczyniła się do pogłębienia więzi emocjonalnej
z członkami rodziny, była lekcją szacunku wobec drugiego człowieka. Uczniowie mogli ujawnić swoje talenty aktorskie, wokalne
i taneczne.
Było serdecznie i naprawdę miło.
Inicjatorkami i pomysłodawczyniami spotkania były p. Anna Bojanowicz i p. Maria Retmaniak. Oprawę muzyczną opracowała
p. Ewelina Płatek.



28.05.2013r.

Święto Góry Kalwarii

25 Maja 2013r. na stadionie miejskim w Górze Kalwarii odbyły się biegi przełajowe
w ramach ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA. Mimo złych warunków pogodowych
w zawodach wzięło udział ponad 150 uczestników.
Spośród uczniów naszej szkoły na podium stanęli:

w kategorii przedszkolaki
Natalia Piwek – I miejsce,

w kategorii szkoła podst. kl. III–IV dziewczęta
Aleksandra Piwek – I miejsce,

w kategorii szkoła podst. kl. V–VI chłopcy
Szymon Borowiecki – 2 miejsce,

w kategorii gimnazjum chłopcy –
Przemysław Rybarczyk – 2 miejsce.

W tym samym dniu na placu manewrowym byłej jednostki wojskowej odbyły się obchody III Święta Góry Kalwarii. W trakcie uroczystości wręczono nagrody główne w projekcie gminnym „Nawet dzieci segregują śmieci”. Nagrody w postaci czeków na kwotę 2 500 zł każdy, zdobyła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Baniosze.



28.05.2013r.

Międzypowiatowe Mistrzostwa
w Lekkoatletyce Dziewcząt
Liga Lekkoatletyczna

Dnia 24.05.2013 roku na stadionie w Lesznowoli odbyły się MIĘDZYPOWIATOWE MISTRZOSTWA
w LEKKOATLETYCE DZIEWCZĄT – LIGA LEKKOATLETYCZNA, przeprowadzone w ramach
XV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Szkołę reprezentowali następujący uczniowie :
Magdalena Wiśniewska kl. III – I miejsce / bieg na 100 m /
Zuzanna Dziurna kl. II – I miejsce / pchnięcie kulą 3 kg /
Przemysław Rybarczyk kl. II – IV miejsce/ bieg na 1000 m /

Magdalena Wiśniewska i Zuzanna Dziurna będą reprezentowały naszą szkołę 4.06.2013 r. w Płocku podczas finałowych zawodów XV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
w lekkoatletyce.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!!



24.05.2013r.

Gminne i Powiatowe Mistrzostwa Dziewcząt w Lekkoatletyce Dziewcząt
Liga Lekkoatletyczna

Dnia 20.05.2013 r. na stadionie
w Lesznowoli odbyły się GMINNE i POWIATOWE MISTRZOSTWA
w LEKKOATLETYCE DZIEWCZĄT – LIGA LEKKOATLETYCZNA, przeprowadzone w ramach XV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Szkołę reprezentowały następujące uczennice :
klasa III
1. Magdalena Wiśniewska / bieg na 100 m, sztafeta 4 x 100 m /
2. Patrycja Cyngot / bieg na 200 m /
3. Magda Deniszewska / bieg na 400 m, sztafeta 4 x 100 m /
4. Aleksandra Woźniak / skok w dal, sztafeta 4 x 100 m /
5. Aleksandra Soćko / pchnięcie kulą 4 kg, sztafeta 4 x 100 m /
6. Weronika Lasek /skok wzwyż /
7. Urszula Sałańska / sztafeta 4 x 100 m /

klasa I – II
1. Agata Warda / bieg na 100 m /
2. Adrianna Statkowska / bieg na 300 m /
3. Aleksandra Stańczak / skok w dal, sztafeta 4 x 100 m /
4. Aleksandra Teodorczuk / skok wzwyż /
5. Zuzanna Dziurna / pchnięcie kulą 3 kg /
6. Sandra Kluczyńska / sztafeta 4 x 100 m /
7. Karolina Koniarska / sztafeta 4 x 100 m /

Najlepsze wyniki osiągnęły :
Magdalena Wiśniewska – I miejsce / bieg na 100 m /
Zuzanna Dziurna – I miejsce / pchnięcie kulą 3 kg /
Aleksandra Stańczak – II miejsce / skok w dal /
Magda Deniszewska – III miejsce / bieg na 400 m /
Aleksandra Soćko – III miejsce / pchnięcie kulą 4 kg /
sztafeta 4 x 100 m kl. III – II miejsce
Magdalena Wiśniewska
Magda Deniszewska
Aleksandra Woźniak
Urszula Sałańska

W klasyfikacji końcowej Gminy Góra Kalwaria dziewczęta zajęły
I miejsce, natomiast w klasyfikacji powiatu piaseczyńskiego
V miejsce.

Magdalena Wiśniewska i Zuzanna Dziurna będą reprezentowały naszą szkołę oraz powiat piaseczyński w zawodach międzypowiatowych.



16.05.2013r.

I Festiwal Tańca dla Przedszkolaków
„Tańczyć każdy może”

15 maja 2013 roku w Zespole Szkół w Baniosze odbył się
I Festiwal Tańca Przedszkolaków „Tańczyć każdy może”.
Udział wzięły przedszkolaki
z 5 placówek:
Przedszkole Nr 1 w Górze Kalwarii „Różowy Baranek”
Przedszkole z Kątów
Przedszkole z Wilczynka
Przdszkole z Czerska
Oddział Przedszkolny z Zespołu Szkół w Baniosze

Poziom występów był bardzo wysoki. Komisja sędziowska nie potrafiła określić, kto był najlepszy. Wszystkie zespoły zdobyły więc I miejsce, dostały puchary i nagrody.

Organizatorzami imprezy były:
Przedszkole Niepubliczne „Różowy Baranek”
Zespół Szkół w Baniosze



10.05.2013r.

I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
w Zespole Szkół w Baniosze

Z chęci rozwijania zainteresowań językiem niemieckim wśród młodzieży szkół gimnazjalnych oraz upowszechniania kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego narodził się pomysł na zorganizowanie konkursu, który zmotywuje uczniów do doskonalenia sprawności językowych. Jego inicjatorkami są nauczycielki Zespołu Szkół
w Baniosze – p. Joanna Wiater – germanistka i p. Dorota Adamska – pedagog szkolny.
Dnia 9 maja 2013r. w Zespole Szkół w Baniosze odbył się
I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego, nad którym objął patronat Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Pan Dariusz Zieliński.
Na zaproszenie Szkoły w Baniosze odpowiedziało 16 gimnazjów znajdujących się na terenie powiatu piaseczyńskiego, które przystąpiły do dwuetapowego konkursu. Etap szkolny, którego celem było wyłonienie najlepszych uczniów spośród wszystkich zgłoszonych odbył się 11 kwietnia w szkołach, zaś II etap w Zespole Szkół w Baniosze rozegrał się pomiędzy 54 uczestnikami
z gimnazjów powiatu piaseczyńskiego.
W podniosłej atmosferze w gościnnych progach Szkoły w Baniosze uczestników i zaproszonych gości powitał serdecznie gospodarz – Dyrektor Dariusz Słapek. Uroczystego otwarcia Konkursu dokonał gość specjalny – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria p. Jan Wysokiński.
Najlepsi z najlepszych w zakresie umiejętności językowych stanęli
w szranki, aby wykazać się wiedzą nie tylko z zakresu treści gramatycznych i leksykalnych, ale również wiedzy kulturoznawczej
i krajoznawczej dotyczącej Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań, w skład których wchodziły
4 zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, 2 zadania sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem, 2 zadania dotyczące wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz 2 zadania sprawdzające znajomość funkcji językowych. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwała Komisja w składzie: p. Joanna Wiater, p. Małgorzata Miernecka, p. Barbara Farkowska, p. Urszula Jaworska. Sędziowie oceniwszy zmagania językowe wyłonili laureatów.
Oto oni:
I. miejsce:
Łucja Konopka – 56 pkt, Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II
w Piasecznie

II. miejsce:
Małgorzata Szymańska – 53 pkt, Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum
im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce

III. miejsce ex equo:
Piotr Wasilkowski – 51 pkt., Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum
im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce
oraz Maciej Pisula – 51 pkt.,Zespół Szkół im. Jana Pawła II Publiczne Gimnazjum w Łazach

Laureaci odebrali z rąk p. Burmistrza Jana Wysokińskiego oraz
p. Dyrektora Dariusza Słapka dyplomy oraz nagrody rzeczowe
w postaci atrakcyjnych materiałów do nauki języka niemieckiego. Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Wydawnictwo Szkolne PWN oraz Szkołę Języków Obcych „SPOT”, słodki poczęstunek przygotowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Baniosze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w I Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Docenieni dyplomami zostali też nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do udziału w Konkursie.
Zwieńczeniem i podziękowaniem dla wszystkich przybyłych gości na to wyjątkowe święto języka niemieckiego było przedstawienie
w języku niemieckim „Schneewittchen” („Królewna Śnieżka”), przygotowane przez uczniów klas II Zespołu Szkół w Baniosze pod kierunkiem p. Joanny Wiater.
Sponsorom, uczestnikom, nauczycielom i dyrektorom szkół oraz wszystkim obecnym na I PKJN składamy serdeczne podziękowania
i już teraz zapraszamy do udziału w II edycji w roku szkolnym 2013/2014.

W tegorocznej edycji wzięły udział następujące szkoły reprezentowane przez nauczycieli, którym organizatorzy składają szczególne wyrazy wdzięczności i szacunku.

Zespół Szkół w Brześcach im. Orła Białego
P.URSZULA JAWORSKA

Gimnazjum im. Feliksa Kapackiego w Cendrowicach
P.DOMINIKA SZLĄZAK

Gimnazjum w Górze Kalwarii
P.BOŻENA MARCHLIŃSKA

Gimnazjum nr 2 Konstancin-Jeziorna
P.BARBARA CENKAŁA

Zespół Szkół Publicznych w Lesznowola
P.MONIKA BĄK

Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Łazach
P.LUCYNA BAJAK

Zespół Szkół Publicznych Publiczne Gimnazjum
im. ks. Jana Twardowskiego w Mrokowie
P.KATARZYNA NAPIÓRKOWSKA

Zespół Szkół Publicznych Gimnazjum w Nowej Iwicznej
P.JUSTYNA BASIARZ,
P.IWONA LATKOWSKA

Gimnazjum nr 1 w Piasecznie
P. ANETA MRÓZ

Gimnazjum nr 2 w Piasecznie
P.EMILIA SZYBILSKA

Zespół Szkół Publicznych im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki", Gimnazjum nr 4, Piaseczno
P.JOANNA FIKUS

Publiczne Gimnazjum w Józefosławiu
P.BARBARA FARKOWSKA
P. AGNIESZKA PSZCZÓŁKOWSKA

Gimnazjum w Zalesiu Górnym
P.TOMASZ PIENICKI

Gimnazjum w Tarczynie
P.KATARZYNA ĆWIEK

Publiczne Gimnazjum im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce
P.MAŁGORZATA TULO



9.05.2013r.

Szkoła w Baniosze obecna na debacie
o „Dobrej szkole”, organizowanej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty!

„Na wielkie zwycięstwa składają się małe wygrane”
Barbara Jasnyk

Wszelkie działania, te małe i te większe, podjęte przez dyrektora Zespołu Szkół w Baniosze – p. Dariusza Słapka, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców zaowocowały ogromnym sukcesem. Wielkim wyróżnieniem dla naszej społeczności była możliwość zaistnienia 17.04.2013r w czasie warszawskiej debaty o „Dobrej szkole”, która była częścią konferencji regionalnej organizowanej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w ramach programu Wzmacnianie Efektywności Systemu Nadzoru Pedagogicznego.
Pan dyrektor – Dariusz Słapek został na nią zaproszony jako jeden
z ekspertów i prezentował problematykę dotyczącą „Budowania kultury szkoły w środowisku lokalnym”. Jednocześnie promował naszą placówkę jako współkreatora „małej ojczyzny” i centrum różnorodnych działań, nie tylko edukacyjnych. Pan dyrektor podkreślił fakt , że jesteśmy szkołą niewielką, położoną na prowincji
i jak większość szkół borykamy się z trudnościami. Mimo to, nie boimy się wielkich wyzwań i wciąż podnosimy poprzeczkę, co pozwala nam stawać na podium z najlepszymi.
Wśród panelistów, obok których zajmował miejsce pan dyrektor – Dariusz Słapek, swoje wystąpienie mieli:
Pan Włodzimierz Paszyński – zastępca Prezydenta m.st. Warszawy,
Pan Karol Semik – Mazowiecki Kurator Oświaty,
dr Tomasz Sobieralski–socjolog–adiunkt w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego,
Pani Elżbieta Piotrowska–Albin – dr do spraw Oświaty wydawnictwa Wolters Kluwer Polska,
Pan Zygmunt Puchalski – wiceprezes Zarządu Głównego SpołecznegoTowarzystwa Oświatowego,
Pan Wojciech Starzyński – Prezes zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”.
Różnorodna tematyka wystąpień dawała szerokie spektrum do analizy omawianego problemu. Dotyczyła ona: „Budowania kultury dialogu, relacji sprzyjających kreowaniu dobrej szkoły”, „Środowiska uczenia się na miarę XXI wieku i wniosków z badań nad istotą uczenia się”, „Wyróżnikach szkoły decydujących o jej sukcesach?”, „Potrzeby istnienia w szkole Liderów Edukacji?”.
Udział pana dyrektora – Dariusza Słapka w tej publicznej dyskusji
o drogach rozwoju i inspiracji polskiego szkolnictwa, czynią naszą placówkę poważnym partnerem rozmów w sprawach wielkiej wagi, gdyż dotyczą one jednego z najważniejszych aspektów życia społecznego–edukacji .Jest to też najlepsza z możliwych forma promocji nie tylko małej Baniochy, ale całej Gminy Góra Kalwaria. Informacje na temat tego spotkania można zleźć na stronie internetowej Kuratorium w Warszawie.


8.05.2013r.

„Święta miłości kochanej ojczyzny . . . ”
222 rocznica uchwalenia Konsytucji 3 Maja

Uczniowie z Zespołu Szkół
w Baniosze 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczcili prezentując program słowno–muzyczny, którego mottem były słowa pochodzące
z utworu Ignacego Krasickiego.
Gimnazjaliści krótko przypomnieli okoliczności i sylwetki twórców tego historycznego dzieła. Uroczysty nastrój wprowadziły słowa poezji recytowanej przez uczniów klasy IIa gimnazjum i okolicznościowe pieśni
w wykonaniu szkolnego chóru.



22.04.2013r.

Dzień Ziemi














19.04.2013r.

IV Festiwal Nauki i Sztuki w Coniewie

W piątek 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Zięby i p. Doroty Sikorskiej wybrali się do Coniewa na
IV Festiwal Nauki i Sztuki.
Tego właśnie dnia mieliśmy okazję zdobywania i poszerzania swojej wiedzy w nietypowy sposób,
z dala od stolików i tablic szkolnych. Uczniowie szkoły podstawowej dzięki pracownikom Chojnowskiego Parku Krajobrazewego przyjrzeli się bliżej zwierzętom leśnym i ich tropom, poznali ptaki swojej okolicy dzięki prezentacji p. Agnieszki Parapury i p. Tomasza Nowackiego z Uniwersytetu Przyrodniczo–Humanistycznego w Siedlcach oraz wysłuchali niezmiernie ciekawej opowieśći p. Adama Ostanka z Wojskowej Akademii Technicznej na temat udziału dzieci w walkach o wolnośc ojczyzny podczas I wojny światowej.
Gimnazjaliści natomiast poznali niekonwencjonalne metody hodowli roślin podczas wykładu dr Józefa Klocka z Uniwersytetu Przyrodniczo–Humanistycznego w Siedlcach nt. „Kultury in vitro roślin – co to takiego?”, wysłuchali również wykładu „DNA jako podpis molekularny człowieka” p. dr Joanny Mitrus oraz opowieści
o życiu żołnierzy podczas misji w Afganistanie ppłk dr Krzysztofa Gaja z Akademii Obrony Narodowej w Warszawie pt.„Współczesne misje zagraniczne Wojska Polskiego”.

Anna Zięba



20.05.2013r.

Stanęliśmy na podium

W Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który odbył się 16.04.2013 w Domu Kultury
w Górze Kalwarii grupa uczniów z klas V uczestnicząca od dwóch lat w zajęciach innowacji pedagogicznej „Magia teatru” zajęła pierwsze miejsce prezentując spektakl pt. „W muzeum baśni”.
Dodatkową nagrodę otrzymał Jakub Drozdowski za wyjątkową kreację aktorską.



15.04.2013r.

Mistrzostwa Gminy
w Sztafetowych Zawodach Pływackich

Dnia 9.04.2013 r. na basenie w Górze Kalwarii odbyły się Mistrzostwa Gminy
w Sztafetowych Zawodach Pływackich dla dziewcząt
i chłopców, przeprowadzone
w ramach XV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Szkołę Podstawową reprezentowały zespoły w składzie:
Dziewczęta:
1. Inez Borkowska kl. III
2. Agata Bogumił kl. III
3. Karolina Zientarska kl. IV
4. Aleksandra Piwek kl. IV
5. Maria Sierszuła kl. IV
6. Aleksandra Michalecka kl. V
7. Agata Słowik kl. V
8. Patrycja Gutowska kl. V
9. Marcelina Nowicka kl. VI
10. Julia Zaroń kl. VI

Chłopcy:
1. Dominik Szerszeń kl. III
2. Piotr Trzaska kl. III
3. Bartłomiej Bogumił kl. III
4. Mikołaj Ogrzewalski kl. IV
5. Mateusz Dworzecki kl. IV
6. Grzegorz Kaczyński kl. IV
7. Szymon Borowiecki kl. V
8. Bartłomiej Maliszewski kl. V
9. Patryk Nowicki kl. VI
10. Dawid Gładecki kl. VI

Obydwie sztafety wywalczyły III miejsca.

W startach indywidualnych uczniowie zajęli następujące miejsca:
25m styl grzbietowy:
Piotr Trzaska – I miejsce
Aleksandra Piwek – I miejsce
Mateusz Dworzecki – III miejsce

25m styl dowolny:
Karolina Zientarska – I miejsce
Mikołaj Ogrzewalski – II miejsce

50m styl grzbietowy:
Bartłomiej Maliszewski – III miejsce
Marcelina Nowicka – I miejsce

50m styl dowolny:
Szymon Borowiecki – I miejsce

Gimnazjum reprezentowały zespoły w składzie:
Dziewczęta:
1. Aleksandra Teodorczuk kl. I
2. Aleksandra Sośniak kl. I
3. Paulina Teodorczuk kl. II
4. Weronika Modelska kl. II
5. Martyna Staluszka kl. III
6. Justyna Woźnica kl. III

Chłopcy:
1. Sebastian Świętojański kl. I
2. Patryk Zwierzyński kl. I
3. Sebastian Borowiecki kl. II
4. Krystian Dworzecki kl. II
5. Łukasz Jaworski kl. II
6. Grzegorz Maliszewski kl. III
7. Wojciech Kański kl. III
8. Grzegorz Gardas kl. III

Obydwie sztafety wywalczyły II miejsca.

W startach indywidualnych uczniowie zajęli następujące miejsca:
50m styl grzbietowy:
Aleksandra Teodorczuk – II miejsce
Patryk Zwierzyński – III miejsce

50m styl dowolny:
Aleksandra Sośniak – II miejsce
Paulina Teodorczuk – III miejsce
Sebastian Borowiecki –I miejsce
Justyna Woźnica – I miejsce
Wojciech Kański – II miejsce

50m styl klasyczny:
Weronika Modelska – III miejsce
Łukasz Jaworski – II miejsce
Martyna Staluszka – III miejsce Grzegorz Gardas – I miejsce

Zawodnicy, którzy wywalczyli miejsca na podium otrzymali medale
i dyplomy.



17.04.2013r.

Zawody pływacie

Dnia 5.04.2013 r. na basenie
w Górze Kalwarii odbyły się Zawody Pływackie – Mistrzostwa Gminy Góra Kalwaria Szkół Podstawowych
i Gimnazjów.

Szkołę Podstawową reprezentowali następujący uczniowie:
1. Inez Borkowska kl. III
2. Amelia Pindelska kl. III
3. Dominik Szerszeń kl. III
4. Piotr Trzaska kl. III
5. Maria Sierszuła kl. IV
6. Aleksandra Piwek kl. IV
7. Karolina Zientarska kl. IV
8. Mikołaj Ogrzewalski kl. IV
9. Mateusz Dworzecki kl. IV
10. Aleksandra Michalecka kl. V
11. Agata Słowik kl. V
12. Szymon Borowiecki kl. V
13. Marcelina Nowicka kl. VI
14. Patryk Nowicki kl. VI
15. Dawid Gładecki kl. VI

Sztafeta dziewcząt i chłopców (8x25m styl dowolny)
wywalczyła III miejsce.

W startach indywidualnych uczniowie zajęli następujące miejsca:
kl. III
25m styl grzbietowy:
Piotr Trzaska – I miejsce
25m styl dowolny:
Dominik Szerszeń – 4 miejsce
Inez Borkowska – 6 miejsce

kl. IV
50m styl grzbietowy:
Mateusz Dworzecki – 4 miejsce
50m styl dowolny:
Mikołaj Ogrzewalski – III miejsce
Aleksandra Piwek – 6 miejsce
25m styl motylkowy:
Karolina Zientarska – I miejsce
50m styl klasyczny:
Maria Sierszuła – I miejsce

kl. V
50m styl dowolny:
Szymon Borowiecki – II miejsce
50m styl grzbietowy:
Agata Słowik – 6 miejsce

kl. VI
50m styl grzbietowy:
Marcelina Nowicka – I miejsce
Dawid Gładecki – 6 miejsce

Gimnazjum reprezentowali następujący uczniowie:
1. Aleksandra Teodorczuk kl. I
2. Aleksandra Sośniak kl. I
3. Paulina Teodorczuk kl. II
4. Agnieszka Machnikowska kl. II
5. Martyna Staluszka kl. III
6. Justyna Woźnica kl. III
7. Sebastian Świętojański kl. I
8. Patryk Zwierzyński kl. I
9. Sebastian Borowiecki kl. II
10.Krystian Dworzecki kl. II
11.Łukasz Jaworski kl. II
12.Grzegorz Maliszewski kl. III
13.Wojciech Kański kl. III
14.Grzegorz Gardas kl. III

Sztafeta dziewcząt i chłopców (6x25m styl dowolny)
zajęła II miejsce.

W startach indywidualnych uczniowie zajęli następujące miejsca:
kl. I
50m styl grzbietowy:
Aleksandra Teodorczuk – 4 miejsce
Patryk Zwierzyński – 4 miejsce
50m styl dowolny:
Aleksandra Sośniak – I miejsce
Sebastian Świętojański – III miejsce

kl. II
50m styl grzbietowy:
Krystian Dworzecki – II miejsce
Paulina Teodorczuk – 5 miejsce
50m styl dowolny:
Sebastian Borowiecki – II miejsce
50m styl klasyczny:
Łukasz Jaworski – 4 miejsce

kl. III
50m styl grzbietowy:
Martyna Staluszka – II miejsce
Wojciech Kański – I miejsce
50m styl dowolny:
Justyna Woźnica – II miejsce
Grzegorz Maliszewski – 4 miejsce
50m styl klasyczny:
Grzegorz Gardas – 5 miejsce

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze 3 miejsca w swoich kategoriach zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy zajęli miejsca od 4 do 6.



27.03.2013r.

Misterium „Chrystus połamany”

„Mój Chrystus Połamany” to spektakl oparty na motywach książki hiszpańskiego zakonnika – Ojca Ramona Cue Romano. Został on wystawiony 26.03.2013r. na świątecznej sesji Rady Gminy zorganizowanej
w Zespole Szkół w Baniosze. Tematyka sztuki wpisana w klimat Wielkiejnocy nierozerwalnie związana jest z Chrystusem, krzyżem, cierpieniem oraz człowiekiem. Widowisko przygotowane pod kierunkiem p. Moniki Walczak
i p. dyrektora D. Słapka dostarczyło zebranym wiele duchowych przeżyć i głębokich refleksji.



26.03.2013r.

Warszawska Syrenka

Dnia 25 marca w Domu Kultury w Górze Kalwarii odbył się
II etap Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Naszą szkołę reprezentowało 15–cioro recytatorów. Zaprezentowali wiersze znanych autorów wykazując się niezwykłym talentem i wrażliwością oraz wysokimi umiejętnościami interpretacyjnymi.

I miejsce w tym konkursie zajęła Nikola Migros.

Wyróżnienia:
Małgorzata Kopyt
Gabriela Walczyk
Anna Sałańska
Izabella Wrotek



26.03.2013r.

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr . . .

W naszej szkole wiosna nadeszła dnia 22 marca 2013 roku. Uczniowie Zespołu Szkół
w Baniosze uczcili ten dzień biorąc udział w licznych atrakcjach pod wspólnym hasłem „Wiosną – wesoło, zdrowo, sportowo”.
Wiosną wesoło – społeczność szkolna podziwiała pokaz mody damskiej przygotowany przez chłopców; wiosną zdrowo – konkurs Mini Master Chef odkrył talenty młodzieży i zachwycił podniebienia jury; wiosną sportowo – uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali zdrowy i aktywny styl życia.
Ciekawa i humorystyczna forma prezentacji wprowadziła zebranych w słoneczny i ciepły nastrój.
Nad pzrebiegiem imprezy czuwały panie: Marta Bedyńska i Iwona Szymańska.

W ramach realizacji Programu Wychowawczego i Profilaktyki Szkoły 22 marca 2013 roku przy okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny został zakończony Szkolny Konkurs Antynikotynowy.
Celem konkursu było uświadomienie uczniom szkodliwego wpływu nikotyny na organizm człowieka, kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji dotyczącej dbania o swoje zdrowie, promowanie zdrowego trybu życia.
Na lekcjach wychowawczych uczniowie wspólnie z wychowawcą opracowywała sylwetkę palacza w formie plakatu, omawiając szczegółowo wpływ nikotyny na funkcjonowanie organów wewnętrznych i wygląd człowieka. Zadaniem każdej klasy było także przygotowanie inscenizacji lub scenek rodzajowych dotyczącyh promowania zdrowego trybu życia. W sposób zabawny i kreatywny uczniowie przedstawiali ciekawe formy spędzania wolnego czasu,
w którym wiodącą rolą jest uprawianie różnych dyscyplin sportowych. Na podstawie klasowej burzy mózgów zredagowano także hasło antynikotynowe, które w sposób trafny ośmieszały zniechęcały potencjalnych palaczy.

Wyniki konkursu w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej:
I miejsce – klasa 5b
II miejsce – klasa 4b oraz klasa 6b
III miejsce – klasa 6a

Wyniki konkursu w kategorii klas gimnazjalnycj:
I miejsce – klasa 1b
II mijsce – klasa 3b
III miejsce – klasa 3c

Organizatorzy:
Grażyna Leśkiewicz
Dorota Adamska



21.03.2013r.

Warsztaty językowe w Londynie

Właśnie rozpoczęliśmy coroczne wyjazdy zagraniczne w ramach nowatorskiej metody nauczania języka angielskiego.
W dniach 11. – 17.03.2013 grupa 41 uczniów naszej szkoły wyjechała wraz z opiekunami do Wielkiej Brytanii. Celem warsztatów było ćwiczenie umiejętności językowych
i komunikacyjnych jak również poznanie zwyczajów panujących
w Anglii dzięki zakwaterowaniu u rodzin brytyjskich.
Codzienne sytuacje, w jakich znaleźli się uczniowie umożliwiły żywy i bezpośredni kontakt z językiem angielskim.
Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Londyn i inne miasta Anglii takie jak: Brighton, Oxford, Salisbury, hrabstwo Wiltshire (Stonehenge). W roku szkolnym 2013/2014 odbędą sie kolejne warsztaty językowe, na które już dzis zapraszamy.

Marta Bedyńska



8.03.2013r.

Dzień Kobiet

Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt – te romantyczne słowa
z piosenki Bogusława Meca były mottem tegorocznego Święta Kobiet w naszej szkole. Uczniowie klasy 2a i 3c gimnazjum, przy współpracy młodszych kolegów ze szkoły podstawowej, przygotowali przedstawienie, w którym pięknie zaprezentowali „Jej portret”. Widzowie podziwiali kobiety różnych epok, poznali relację kosmity na temat żeńskiej formy życia oraz doświadczyli odrobiny magii, za sprawą trzech wróżek. Chętni panowie zaproszeni zostali do recytacji fraszek na cześć pań pracujących w szkole. Całość uświetniły jak zawsze doskonałe występy wokalne naszych uczennic.
Na zakończenie Pan Dyrektor obdarował wszystkie panie symbolicznym czerwonym tulipanem.

Monika Walczak
Ewelina Płatek
Anna Wasilewska



6.03.2013r.

Wizyta Rafała Brzozowskiego

We wtorek, 5 marca 2013r do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość, niecierpliwie oczekiwany przez młodzież. Mieliśmy zaszczyt gościć Rafała Brzozowskiego, muzyka
i sportowca, który przybył do nas w towarzystwie swojego Taty, Zdzisława, znanego zapaśnika
i Mistrza Polski. Spotkanie przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze. Artysta błyskawicznie nawiązał doskonały kontakt
z publicznością i chętnie udzielał odpowiedzi na pytania prowadzących wywiad. Zachęcał młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i wytrwałego dążenia do realizacji swoich marzeń. Aplauz zgromadzonych wzbudziło wykonanie piosenki p.t. „Tak blisko” w duecie z Justyną. Pan Rafał obdarował wszystkich uczestników spotkania autografami i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Na pożegnanie wykonał solo swój największy przebój. Wspólnie spędzony czas z pewnością pozostanie na długo w pamięci społeczności szkolnej.

Marta Bedyńska
Iwona Szymańska



5.03.2013r.

Deutsch–Wagen–Tour

We wtorek 26.02.2013 roku naszą szkołę, w ramach projektu Deutsch–Wagen–Tour, odwiedziła pani Agnieszka Żółkowska, lektorka Instytutu Goethego. Głównym celem wizyty było pokazanie uczniom klas pierwszych gimnazjum oraz klas szóstych szkoły podstawowej, że język niemiecki to język bardzo ważny w ciągle rozwijającej się Europie oraz że nie jest on wcale taki trudny, jak się powszechnie uważa. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach językowych oraz grach i konkursach krajoznawczych, czym mile zaskoczyli p. Żółkowską. Każdy z uczestników otrzymał miłą niespodziankę – upominek z logo projektu.
Wizytę uatrakcyjnili uczniowie klas IIa oraz IIb gimnazjum, którzy pod kierunkiem p. Joanny Wiater przygotowali fantastyczne przedstawienie w języku niemieckim pt. „Aschenputtel” („Kopciuszek”) oraz prezentację dotyczącą znanych niemieckich postaci ze świata sportu, polityki, mody i muzyki. Pani Żółkowska nie kryła zachwytu nad zdolnościami językowymi uczniów klas II gimnazjum oraz ich przygotowaniem językowym.
Za pomoc przy dekoracjach do spektaklu serdecznie dziękuję niezawodnej pani Dorocie Adamskiej.

Joanna Wiater



2.03.2013r.

Nauczyciel Roku 2012

W dniu 26 lutego 2013r podczas uroczystego posiedzenia Rady Miejskiej, pan Henryk Żołnowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół
w Baniosze, odebrał z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria nagrodę za zwycięstwo w kategorii „NAJLEPSZY NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO 2012”.
Wyboru najlepszych w kategoriach: nauczyciel wychowania fizycznego, sportowiec, nadzieja sportowa oraz trener dokonała Rada Sportu na podstawie zgłoszonych kandydatur. Pan Henryk Żołnowski jest nauczycielem od 32 lat, społecznie pomaga
w organizacji gminnych turniejów sportowych (Turniej Tenisa Stołowego, Mikołajkowe Igrzyska Sportowe, Turniej Hokeja), jego podopieczni uzyskują czołowe lokaty w zawodach gminnych
i powiatowych. Za swoje osiągnięcia dydaktyczne pan Henryk Żołnowski w 2012r został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.



5.03.2013r.

Unihokej dziewcząt

Dnia 20 lutego 2013r. w gimnazjum w Brześcach odbyły się GMINNE ZAWODY w UNIHOKEJU DZIEWCZĄT, rozegrane w ramach XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Szkołę reprezentował zespół w składzie:

1. Zuzanna Dziurna kl. II B
2. Magda Deniszewska kl. III A
3. Martyna Staluszka kl. III A
4. Aleksandra Woźniak kl. III A
5. Weronika Lasek kl. III B
6. Patrycja Matusik kl. III B
7. Weronika Modelska kl. II B
8. Magdalena Wiśniewska kl. III A

Zespół zajął II miejsce.



5.03.2013r.

Piłka Siatkowa dziewcząt

Dnia 15 lutego 2013r. w Cendrowicach odbyły się GMINNE ZAWODY w PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT, rozegrane
w ramach XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Szkołę reprezentowały następujące uczennice:

1. Weronika Lasek kl.III B
2. Martyna Staluszka kl.III A
3. Zuzanna Dziurna kl.II B
4. Aleksandra Soćko kl.III A
5. Marcelina Jarzębak kl.III A
6. Patrycja Matusik kl.III B
7. Oliwia Błaszczyk kl.III B
8. Urszula Sałańska kl.III B
9. Magdalena Wiśniewska kl.III A
10. Weronika Modelska kl.II B

Zespół zajął II miejsce.



15.02.2013r.

Walentynki

„Takie święto jest raz w roku, pełne uczuć i uroku” – takie hasło przyświecało uczniom klasy 5a
i 6b, którzy w tym roku pod opieką p. Anny Zięba oraz
p. Edyty Stępniak przygotowali akademię z okazji Dnia
św. Walentego. Zgromadzona publiczność obejrzała przygody naszych bohaterów – Bożybłąda i Gryzeldy, którzy poznali się na dyskotece i mimo wielu przeciwności losu udało się im odnaleźć. Historia skończyła się przysłowiowym happyendem, a wszyscy pełni optymistycznego nastoju podziękowali zgromadzonej pybliczności za uwagę.



21.01.2013r.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21.01.2013r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci
i Dziadka w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Akademię rozpoczął krótki wstęp wprowadzający widzów w miłą atmosferę wygłoszony przez wychowawczynie klas 0a – p. Ewelinę Płatek
i 0b – p. Elżbietę Jakubiak. W dalszej części programu mali artyści prezentowali swoje umiejętności zarówno aktorskie, wokalne
i taneczne pokonując tremę dzięki gromkim brawom z widowni.
Program artystyczny wzruszał i bawił naszych zaproszonych gości. Nie odbyło się bez życzeń i prezentów. Każdy uczeń wręczył swojej Babci i Dziadkowi własnoręcznie wykonany prezent. Na koniec uczniowie klasy 0b zaprosili gości na słodki poczęstunek. Atmosfera była bardzo miła, a wnuczęta swoimi występami dostarczyły Babciom i Dziadkom wiele wzruszeń i artystycznych doznań.



17.01.2013r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
w Baniosze

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w dniu 13.01.2013r. tradycyjnie zagrała także w Baniosze.
Cztery wolontariuszki: Magda Deniszewska, Magdalena Wiśniewska, Martyna Staluszka
i Weronika Lasek z Zespołu Szkół w Baniosze pod opieką nauczycielki pani Iwony Szymańskiej kwestowały przez cały dzień, aby wesprzeć tegoroczny cel finału WOŚP, którym jest wsparcie terapii noworodków i niemowląt oraz wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo–leczniczych. Dziewczęta uzbierały 3663 zł.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Baniochy za hojność i szczególnie ciepło dziękujemy księdzu Proboszczowi Robertowi Pękackiemu za życzliwość i poczęstunek dla wolontariuszek.



22.12.2012r.

Jasełka szkolne

Święto Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także pora na inscenizację jasełek bożonarodzeniowych. 21.12.2012r. był w szkole dniem szczególnie uroczystym. Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pani Anny Bojanowicz, Marii Retmaniak i Gabrieli Soleckiej zaprezentowali program artystyczny „Wśród nocnej ciszy”
Intencją autorek spotkania była troska o zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, stworzenie rodzinnej i ciepłej atmosfery przez zaproszenie rodziców
i rodzeństwa, a także wzmocnieniu więzi międzypokoleniowej
i zacieśnienie kontaktów ze szkołą.
Scenariusz wzbudził wiele entuzjazmu, bo oprócz tradycyjnej wizji „jasełek” wniósł wiele pozytywnego humoru.
Młodym aktorom należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu i za uśmiech, który jest najlepszą motywacją do dalszej pracy.



18.12.2012r.

Misterium Bożonarodzeniowe

Jasełka w Zespole Szkół
w Baniosze są już tradycją. Odbywają się od wielu lat, za każdym razem przedstawienie oparte jest na innym scenariuszu, ale zawsze ma pobudzać do refleksji i wprowadzać atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczny spektakl zatytułowany „Dzieciątko Boże – uczyń cud raz jeszcze”, odbył się w niedzielę
16 grudnia 2012 roku. Wystąpili w nim uczniowie z gimnazjum
i szkoły podstawowej. Za wspaniały występ młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność. Jak co roku gościliśmy w progach naszej szkoły zaproszonych gości, którzy swoją obecnością ubogacili nasze wspólne przeżywanie tej doniosłej uroczystości.



18.12.2012r.

Kiermasz świąteczny

W dniu 16 grudnia 2012r już po raz piąty w Zespole Szkół
w Baniosze odbył się kiermasz świąteczny. Szkoła zatętniła życiem mimo tego, że była to niedziela. W przygotowanie stoisk zaangażowali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Kiermaszowe stoły zapełniły się setkami własnoręcznie wykonanych bombek, stroików, choinek, aniołków, pierniczków i kart świątecznych oraz innych ozdób. Najpiękniejsze 32 przedmioty dostarczone na kiermasz zostały zaprezentowane przybyłym gościom na sali gimnastycznej. Rada Rodziców przygotowała w świetlicy szkolnej kawiarenkę, w której można było skosztować świątecznych potraw i wypieków.
Po kiermaszu uczniowie wystawili na sali gimnastycznej przedstawienie jasełkowe pt. „Dzieciątko Boże – uczyń cud raz jeszcze”.
Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie niedzielnej imprezy i gościom, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę.



7.12.2012r.

Mikołajkowe Igrzyska Sportowe

6.12.12r. w Zespole Szkól w Brześcach odbyły się IX Mikołajkowe Igrzyska Sportowe. Przeznaczone były one dla uczniów z klas I – III ze szkół podstawowych w gminie Góra Kalwaria. Drużyna z Baniochy zajęła I miejsce. W nagrodę otrzymała: puchar, dyplom, medale oraz bon o wartości 300 zł na zakup sprzętu sportowego.
Skład zespołu:
Zuzanna Daszkiewicz
Lena Borkowska
Bartłomiej Bieniak
Dawid Wosztyl
Inez Borkowska
Agata Bogumił
Gabriel Szymański
Malwina Miszewska
Jakub Zulczyk
Zuzanna Koniarska
Kacper Soćko
Jakub Wosztyl

Opiekunowie:
Beata Płatek
Henryk Żołnowski



22.11.2012r.

Polska to ważna rzecz

Z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia zatytułowana „Polska to ważna rzecz”. Jako Polacy musimy dbać o pamięć przodków, którym zawdzięczamy bardzo wiele: niepodległość, suwerenność, osiągnięcia nauki i kultury. Wartości te okupione zostały wielkimi ofiarami, dlatego tak bardzo ważne jest, aby godnie pielęgnować narodową przeszłość obchodząc rocznice
i święta narodowe, to ważny element wychowania patriotycznego młodego pokolenia Polaków Uczniowie gimnazjum wierszem
i piosenką wprowadzili zebranych w klimat związany z tragicznymi kartami naszej historii: rozbiorami i długoletnią niewolą. Radość
z długo oczekiwanej wolności podkreślały nie tylko śpiewane przez chór pieśni, ale również muzyka Chopina. Scenografia i kostiumy pozwoliły odbiorcom przenieść się w realia związane z narodzinami drugiej Rzeczypospolitej. Spektakl został nagrodzony gorącymi oklaskami .Był nie tylko przeżyciem artystycznym, ale również lekcją historii.



12.11.2012r.

VII Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej

W roku 2005 Szkoła w Baniosze zaprosiła inne placówki z terenu Miasta i Gminy Góra Kalwaria do udziału w obchodach Święta Niepodległości w formie zorganizowanej imprezy gminnej pod nazwą Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej. Inicjatywa ta spotkała się z niezwykle przychylnym odzewem ze strony władz lokalnych, a Burmistrz objął ją swym patronatem. Z roku na rok było nas coraz więcej – nauczycieli historii, języka polskiego, muzyki, wychowawców, opiekunów świetlic, nauczania zintegrowanego, dyrektorów, uczniów i ich rodziców, samorządowców, hojnych darczyńców i wszystkich tych, którzy listopad kojarzą z pieśnią patriotyczną. W tegorocznej edycji – VII Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z terenu naszej gminy.
Jury w składzie: Pan Tadeusz Sas – przewodniczący jury, Pan Szymon Wasiak i Wiktoria Zduńczyk, wysłuchało 38 wykonań piosenek patriotycznych w 10 kategoriach estradowo–wiekowych
i wyłoniło spośród wszystkich wykonawców Laureata Grand Prix
7 GFPP oraz przyznało nagrody w każdej kategorii.
Laureaci wystąpią w Koncercie z okazji Święta Niepodległości dnia 11.11. 2012 r. w kościele parafialnym w Górze Kalwarii, a następnie dnia 20 listopada w Domu Opieki Społecznej w Górze Kalwarii.

W kategorii solista pierwsze miejsca otrzymali:
- Wiktoria Łubianka – SP w Czersku za piosenkę pt.„Gdzie są kwiaty z tamtych lat?”
- Małgorzata Kopyt – Gimnazjum w Baniosze za piosenkę
pt: „Obława”

W kategorii duety pierwsze miejsca otrzymali:
- Z klas I–III: Julia Romaniuk i Aleksander Kostrzewa –
SP w Czersku za piosenkę „Białe róże”
- Z gimnazjum: Karolina Michalak i Karolina Zwierzyńska – Gimnazjum w Baniosze za piosenkę „Warszawo ma”

W kategorii małe zespoły pierwsze miejsca otrzymali:
- Zespół z klasy IIIB pod kierunkiem p. Anny Bojanowicz ze SP
w Baniosze za piosenkę „Przybyli ułani” i jednocześnie zdobył Nagrodę Grand Prix 7GFPP
- Trio z klasy IV pod kierunkiem p. Elżbiety Jakubiak za piosenkę
„11 Listopada” ze SP w Baniosze
- Zespół „O” pod kierunkiem Siostry Ewy Orzechowskiej za piosenkę „Deszcz jesienny deszcz”

W kategorii chóry wygrał Chór Andante pod kierunkiem p. Eweliny Płatek za piosenkę „Piękna Pani”.

Za II i III miejsca oraz za udział wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Księgarnię p. Agaty Zduńczyk, TOP Market w Baniosze, Delikatesy p.p. Beaty i Piotra Górnickich z Baniochy oraz firmę Besta pp. Szymańskich. Fundatorom nagród organizatorzy składają serdeczne podziękowania.
W długich przesłuchaniach festiwalowych oraz podczas wręczania nagród byli obecni przedstawiciele władz lokalnych z p. Burmistrzem Janem Wysokińskim na czele, który odczytał i wręczył list wystosowany przez p. Burmistrza Dariusza Zielińskiego, dedykowany uczestnikom i organizatorom 7 GFPP . Młodym wykonawcom towarzyszyli także: radny z powiatu Piaseczno –
p. Arkadiusz Strzyżewski, radny z terenu Baniochy – p. Andrzej Posiewka, sołtys Solca – p. Bogdan Sałański, przedstawiciel wydziału promocji miasta – p. Leszek Łubianka, gazeta „Nad Wisłą” reprezentowana przez p. Piotra Chmielewskiego oraz dyrektorzy szkół.
Wszystkim zaangażowanym w organizację 7 Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej dziękujemy i zapraszamy za rok.

Agnieszka Sałańska
Iwona Szymańska



2.11.2012r.

Halloween

30 października w naszej szkole odbyła się zabawa Halloween.
Uczestniczyły w niej stwory, upiory i czarownice z klas IV–VI szkoły podstawowej.



30.10.2012r.

VIII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Dnia 26 października odbył się kolejny już Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Świadczy o tym duża liczba osób występujących. W tym roku
w konkursie wzięło udział 45 osób, które swoje umiejętności wokalno–muzyczne prezentowały indywidualnie, w duetach lub zespołach. Laureaci będą reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej dnia 8 października, którego jesteśmy gospodarzami.
Jury w składzie: dyrektor szkoły Dariusz Słapek – przewodniczący, oraz członkowie: Iwona Szymańska, ks. Adrian Zawadzki i Robert Michota przyznało następujące miejsca:

Dla uczniów z kl. I–III szkoły podstawowej:
W kategorii solista:
I miejsce – Zuzanna Koniarska
II miejsce – Alicja Walczyk
III miejsce – Malwina Miszewska
W kategorii małe zespoły:
I miejsce – Klasa IIIb
II miejsce – Kasia Zulczyk–Zajać, Ola Szymczak i Marta Słowik
III miejsce – Julia Mierzejewska, Natalia Szywała i Amelia Pindelska

Dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej:
W kategorii solista:
I miejsce – Igor Zulczyk–Zajać
II miejsce – Anna Ochamn
W kategorii zespoły:
I miejsce – Maja Górecka, Weronika Adamska i Julia Domżałowska
Chóry:
Chór szkolny

Dla uczniów gimnazjum:
W kategorii solista:
I miejsce – Małgorzata Kopyt
II miejsce – Aleksandra Teodorczuk i Angelika Fusiarz
III miejsce – Karolina Koniarska

W kategorii małe zespoły:
I miejsce – Karolina Michalak i Karolina Zwierzyńska



30.10.2012r.

XII Dzień Papieski

W niedzielę 21 października
w Kościele parafialnym
w Baniosze z okazji XII Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny pt. „Jan Paweł II Papież rodziny”.
Krótkim filmem, recytacjami i śpiewem wprowadzili w atmosferę domu rodzinnego i miłości między najbliższymi. Uczniowie w swym spektaklu przywołali wspomnienia o największym z rodu Polaków,
o błogosławionym Ojcu Świętym Janie Pawle II, o jego pochyleniu się nad sprawami małżeństwa i rodziny. Program artystyczny dostarczył licznej publiczności wiele wzruszających przeżyć.
Następnego dnia w poniedziałek 22 października młodzi artyści swój program przedstawili całej społeczności szkolnej.



23.10.2012r.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 15.10.2012 r w Zespole Szkół w Baniosze uroczyście świętowano Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy II B gimnazjum pod kierunkiem pań: Marty Bedyńskiej i Iwony Szymańskiej przygotowali widowisko słowno–muzyczne dla całej społeczności szkolnej. W humorystyczny sposób młodzi aktorzy przybliżyli widzom kulisy życia szkolnego. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły.



23.10.2012r.

Wizyta Wandy Chotomskiej

W środę 10 października naszą szkołę odwiedziła pani Wanda Chotomska, znana i ceniona poetka, dziennikarka, autorka audycji radiowych i scenariuszy filmowych dla dzieci.
W spotkaniu z autorką bardzo lubianych książek dla dzieci wzięli udział uczniowie klas 0 – IV szkoły podstawowej.
Pani Wanda Chotomska opowiadała w jaki sposób zaczęła się jej przygoda z poezją. Następnie z werwą i humorem zaprezentowała zgromadzonej wyobraźni swoje wiersze.
Klasa 2a w podzięce za mile spędzone chwile zaprezentowała przedstawienie pt. „Zwierzaki”.
Po spotkaniu każdy mógł otrzymać autograf poetki. Spotkanie to niewątpliwie zachęciło uczniów do sięgnięcia po książki naszego gościa.



16.10.2012r.

Ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej

We wtorek 9 października
w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania
i pasowania uczniów klas pierwszych.
Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka
z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.
W miniony wtorek pierwszoklasiści w obecności dyrektora szkoły Dariusz Słapka i zaproszonych gości dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych Bogdana Wrochny, radnego doktora Krzysztofa Kubiaka oraz wychowawców Beaty Chudzik i Beaty Świątkiewicz
i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym, podczas którego uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wiadomości i umiejętności jakie dotychczas zdobyli. Dzięki piosenkom, tańcom i recytacji wprowadzili zebranych w radosną atmosferę.
37 pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły, wszyscy obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami. Po uroczystej przysiędze zostali pasowani dużym ołówkiem przez pana dyrektoar, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkową książeczkę
i pierwszy dokument w życiu – legitymację szkolną. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzieliło się również ich rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.
Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzinami i gośćmi udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców
i wychowawców. Jesteśmy przekonane, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Wychowawczynie:
Beata Chudzik
Beata Świątkiewicz



15.10.2012r.

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

„Życie jest wspólną podróżą . . .” taki napis witał uczniów klas gimnazjalnych i zaproszonych gości, którzy przybyli na ślubowanie pierwszaków. Ślubowanie gimnazjum odbyło się w dniu 9.10.2012r w Zespole Szkół w Baniosze. Uczniowie zaprezentowali nam swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W obecności Dyrekcji, nauczycieli oraz zaproszonych gości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, które jest oficjalnym momentem przyjęcia uczniów do grona gimnazjalistów. Uczniowie przekazali teksty ślubowania potwierdzone podpisami Panu Dyrektorowi. Mówili o patriotyzmie, znaczeniu edukacji w ich życiu oraz o obowiązkach szkolnych.
Na koniec uroczystości uczniowie starszych klas gimnazjalnych dokonali pasowania pierwszoklasistów na wesoło. Niewątpliwie ta część uroczystości wywołała uśmiech na twarzy każdego z nas.
Po części oficjalnej rodzice uczniów klas pierwszych przygotowali słodką niespodziankę dla swoich pociech oraz grona pedagogicznego. Uroczystość przygotowały wychowawczynie p. Małgorzata Chaber
i p. Klaudia Szewczuk.
Życzymy uczniom klas pierwszych wytrwałości w spełnianiu obowiązków uczniowskich.



28.09.2012r.

Piknik Rodzinny
Parafii Najświętszej Marii Panny
w Baniosze

Dnia 22 września 2012 roku przy Parafii Najświętszej Marii Panny w Baniosze odbył się Piknik Rodzinny związany z wieloma ważnymi, zarówno dla pafarian jak i wszystkich członków społeczności lokalnej, wydarzeniemi: 10–leciem koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju, instalacją RELIKWII Z KRWI bł. Pastor Pastorum Jana Pawła II, sakramentem bierzmowania młodzieży oraz zakończeniem Misji świętych w kościele parafialnym w Baniosze.
Po przywitaniu przez księdza proboszcza Roberta Pękackiego przybyłych gości, swoje uniejetności zaprezentowały dzieci
z Przedszkolna Samorządowego w Wilczynku.
Następnie przeprowadzone zostały „Biegi przełajowe”. Imprezie patronował Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria pan Dariusz Zieliński. Celem zawodów było promowanie i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Trasy poszczególnych biegów wyznaczono w granicach ulic wokół kościoła. Ze względów organizacyjnych dziewczęta i chłopcy startowali razem w swoich kategoriach biegowych, jednak klasyfikowani byli oddzielnie.
Laureatom nagrody wręczyli: proboszcz ks. Robert Pękacki i Dyrektor Zespołu Szkół w Baniosze pan Dariusz Słapek. Zwycięzcy ze szkół podstawowych i gimnazjów nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami a w kategorii OPEN pucharami. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie upominki. Zawody zorganizowali
i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p. Katarzyna Fornal, p. Beata Płatek, p. Henryk Żołnowski.
Następnie uczniowie klas młodszych przygotowani pod kierunkiem pań Anny Bojanowicz i Eweliny Płatek zaprezentują piosenki i tańce związane z naszymi tradycjami i historią narodową, a po pokazie sekcji zapasów Akademii Sportu w Baniosze swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas gimnazjalnych przygotowani przez panią Agnieszkę Sałańską.
Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali kilku pieśni
w wykonaniu zespołu VOX oraz bawili się na koncercie „Przy tanecznym rytmie”.



6.09.2012r.

Wyjazd do Londynu

Informujemy o wznowieniu listy chętnych na wyjazd do Londynu na warsztaty językowe.
Zapisy i wpłaty przyjmuje p. Marta Bedyńska.
Sugerowany termin imprezy to marzec 2013r.



6.09.2012r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Dnia 3 września 2012 roku uczniowie klasy IIIa gimnazjum powitali gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły
i uczniów na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2012/2013. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.
Po przemówieniu Dyrektora szkoły pana Dariusza Słapka głos zabrali: ks. Proboszcz Robert Pękacki, a następnie dyrektor ZOPO pan Bogdan Wrochna. Życzyli nam owocnej pracy i sukcesów.
W krótkim programie artystycznym uczniowie zdradzili braci szkolnej swój pomysł - „sposób na szkołę”, czyli „jak przeżyć sprawdziany, testy, wyrywanie do odpowiedzi . . . ” Ola zaśpiewała o urokach lata, a Ula przypomniała piosenkę ulubioną nie tylko przez uczniów „Znów będą wakacje” Kabaretu OTTO. Dziewczynki z klasy 4a i 4b śpiewająco zastanowiły się kim zostaną, jak dorosną. Wszystkim dziewczętom akompaniowała pani Gabriela Solecka.
W tym uroczystym dniu nie zapomnieliśmy o 73 rocznicy wybuchu
II wojny światowej. W krótkich słowach Marcelina oddała hołd wszystkim walczącym i poległym, a Patrycja wierszem przypomniała grozę tamtych wrześniowych dni.
W programie artystycznym wystąpili uczniowie klasu IIIa gimnazjum: Marcelina Jarzębak, Aleksandra Woźniak, Magda Deniszewska, Patrycja Deniszewska, Przemysław Skalniak, Jakub Pańko. Wsparły ich: Urszula Sałańska z klasy IIIb gimnazjum, Martyna Kuklewska z klasy IVa szkoły podstawowej i uczennice klasy IVa: Maja Górecka, Klaudia Pacuszka, Karolina Zientarska, Julia Domżałowska, Maria Sierszuła, Wiktoria Kabala. Uczniowie wystąpili pod opieką pani Katarzyny Fornal i pani Gabrieli Soleckiej.
We wtorek 4 września 2012 roku delegacja uczniów wzięła udział
w gminnych uroczystościach uczczenia 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej.



Administracja i moderacja strony: Anna Zięba Napisz do mnie