Rok szkolny 2015/2016

15.07.2016r.

Półkolonia 2016

Tegoroczną półkolonię zorganizowaną w Zespole Szkół w Baniosze wielu jej uczestników żegnało z żalem. Ogrom atrakcji, z których korzystały dzieci powodował, że wspólnie spędzany czas wakacji płynął dla wszystkich zbyt szybko. Wycieczki do Magicznych Ogrodów, na Farmę Iluzji, Pluszakolandii czy podróż kolejką wąskotorową „Lokomotywą Tuwima” ze stacją postojową na kiełbaski i wspólne harce, to tylko niektóre atrakcje. Nie zabrakło też miejsca na filmy: „Królestwo zwierząt” w kinie interaktywnym i „Bardzo fajny gigant” – w Cinema City. W upalne dni ochłodę dawało pływanie w basenie czy choćby rejs statkiem po Wiśle. Powrotem do przeszłości można nazwać dzień jaskiniowca zajęcia w Pałacu w Wilanowie, mini turniej rycerski o rękę królowej Bony i pasowanie na rycerza w siedzibie książąt mazowieckich na zamku w Czersku. „Ze skośnymi oczami jemy pałeczkami” – to czas poświęcony Japonii. Specjalnie na ten dzień przygotowane menu, stroje, prace plastyczne, a nawet nauka znaków chińskich, z których wywodzi się także pismo japońskie przybliżyły klimat kraju pachnącej wiśni. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne: papiero–plastyka, warsztaty baloniarskie , makramy, drewna osikowego oraz kreowanie własnego pomysłu pięknych świecowych dzieł sztuki. Nie zabrakło rywalizacji sportowych i zabaw integracyjnych. Wszystkim działaniom towarzyszyły kolonijna piosenka, a słowa jednej z nich mogą być drogowskazem towarzyszącym uczniom w dalszej części wakacji: „Bo ja mam tylko jeden świat: słońce, góry, pola wiatr . . . ” Zostaje powiedzieć: „Do zobaczenia za rok!” i podziękować wszystkim, którzy dali wsparcie finansowe, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie tego wszystkiego, co wywołuje u najmłodszych uśmiech na ustach i radość w sercu.
Półkolonia odbyła się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Gminy Góra Kalwaria oraz sponsorów z terenu Baniochy: Mondi Solec sp. z o. o., Biuromax sp. z o. o., HAL sp. z o. o., za które serdecznie dziękujemy.

Marianna Zulczyk



15.07.2016r.

Srebrny Klucz do Tajemnic Wszechświata
dla Julki Sałańskiej!!!

W dniach 27–29 maja w Starachowicach odbył się finał XXVI Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Spotkało się tam blisko 80 zwycięzców poszczególnych etapów z całej Polski. Przez dwa dni uczestnicy prezentowali przygotowane teksty przed Radą Artystyczną w skład której w tym roku weszli: p. Dorota Koman (poetka, krytyk literacki i Przyjaciel Książki), aktorzy: Karolina Kominek i Krzysztof Piątkowski.
Naszą szkołę reprezentowały trzy recytatorki przygotowane przez
p. Alinę Pastuszkę:
– Julia Sałańska – kl. 0b
– Anna Sałańska – kl. IIIb
– Katarzyna Zulczyk – kl. IVb
Poziom konkursu był bardzo wysoki, więc jurorzy mieli nie lada problem z wyłonieniem najlepszych. Wyniki XXVI Ogólnopolski Mały Konkursu Recytatorskiego ogłoszono w niedzielę, podczas Koncertu Galowego Dziecięcego Festiwalu Słowa.
Byliśmy bardzo szczęśliwi, kiedy okazało się, ze nasza najmłodsza uczestniczka – Julia Sałańska otrzymała Srebrny Klucz do Tajemnic Wszechświata To już drugi Klucz zdobyty na tym prestiżowym konkursie – w ubiegłym roku Kasi Zulczyk przyznano Brązowy.
Brawo!!!

Alina Pastuszka



25.06.2016r.

Pożegnanie absolwentów szkoły podstawowej











25.06.2016r.

Zakończenie roku szkolnego
klas 4–5 szkoły podstawowej
oraz 1–2 gimnazjum











25.06.2016r.

Zakończenie roku szkolnego
klasy 0–3 szkoły podstawowej











25.06.2016r.

Utroczystość pożegnania
uczniów klas trzecich gimnazjum

















25.06.2016r.

Bezpieczne wakacje











21.06.2016r.

XXI Turniej 13–latków
im. Kazimierza Górskiego

22 drużyny szkolne, w tym 10 dziewczęcych, z powiatu piaseczyńskiego i grójeckiego rywalizowały w XXI Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Dzieci Do Lat 13 im. Kazimierza Górskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Turniej odbył się w piątek 10 czerwca na stadionie Miejskim w Górze Kalwarii. Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje: chłopców i dziewcząt, które ostatecznie zajęły V miejsce. Chłopcy w pierwszej części turnieju w 5 meczach nie stracili ani jednego punktu. Jednak w meczu finałowym ulegli drużynie z Grójca przegrywając jedną bramką. Najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Sieklickiego z klasy Vb. Cieszymy się z II miejsca i gratulujemy!

Drużyna dziewcząt:
Wiktoria Badowska
Ilona Bednarczyk
Marta Tymczak
Weronika Guza
Wiktoria Machacka

Drużyna chłopców:
Jakub Zulczyk
Bartłomiej Bieniak
Konrad Wosztyl
Damian Wosztyl
Mateusz Lutek
Konrad Ziembicki
Adrian Styczyński
Jan Zaręba
Maciej Sieklicki
Sebastian Rytka.

Nauczyciele
wychowania fizycznego



18.06.2016r.

Prezentacja projektów gimnazjalnych


W piątek 17 czerwca uczniowie klas drugich realizujący w roku szkolnym 2015/2016 projekty gimnazjalne mieli okazję zaprezentować przed swoimi kolegami i koleżankami z klas pierszych efekty swojej pracy.

Gimnazjaliści przez cały rok szkolny pracowali w siedmiu grupach:
1) Czy wielkie wędrówki ludów zagrażają cywilizacji?
2) Otyłość wśród młodzieży.
3) Interaktywnie zakręceni.
4) Co piszczy w sieci.
5) Multimedia pod rękę ze sztuką.
6) Sąd nad dopalaczami.
7) Największe parki rozrywki w Niemczech.

Szczegółowe informacje na temat realizacji zadań projektowych znajdują się w zakłądce Projekty->gimnazjalne.

Anna Zięba



18.06.2016r.

O książce inaczej
Spotkanie z Przyjacielem Książki
panią Dorotą Koman









Alina Pastuszka



18.06.2016r.

Zdobyliśmy certyfikat
„Szkoły wolnej od dopalaczy”

W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół w Baniosze uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie pt. „SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych.
Wszystkie podejmowane przez nas działania, w ramach realizacji poszczególnych zadań, doceniono przyznaniem najwyższej liczby punktów, a także uhonorowaniem szkoły tytułem oraz certyfikatem „Szkoły wolnej od dopalaczy”.
Szczegółowe informacje na temat realizowanych zadań znajdują się w zakładce „Ogólnopolskie programy”.

Dorota Adamska
Weronika Pająk



16.06.2016r.

I miejsce dla Fryderyka Kaczorka
w III Ogólnopolskim Festiwalu Lalki i Słowa

24 maja w Radomiu odbył się III Ogólnopolski Festiwal Lalki i Słowa.
Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe – dziecięcą (szkoła podstawowa) i młodzieżową (gimnazjum i liceum) prezentowali swe umiejętności przed jury w składzie: prof. Stanisław Górka – aktor, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Stanisław Biczysko – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.
Festiwal obejmował 3 kategorie:
– słowo – recytacja
– małe formy teatralne
– teatr jednego aktora

Naszą szkołę reprezentowali recytatorzy prowadzeni przez p. Alinę Pastuszkę:
– Katarzyna Zulczyk – klasa IVb
– Karol Dąbrowski – klasa Va
– Fryderyk Kaczorek – klasa Va

Jurorzy bardzo wysoko ocenili umiejętności wszystkich naszych recytatorów, podkreślali ich zdolność nawiązywania kontaktu ze słuchaczem, świetny dobór repertuaru, a tytuł laureata I miejsca przyznali Fryderykowi Kaczorek.




To piękne, że uczniowskie zainteresowania i pasje przynoszą coraz więcej wymiernych efektów.

Alina Pastuszka



13.06.2016r.

Wizyta Magdaleny Stużyńskiej–Brauer

W poniedziałek 13 czerwca naszą szkołę odwiedziła Magdalena Stużyńska–Brauer, polska aktorka i artyskta kabaretowa.
Pani Magda udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała między innymi o swoim dzieciństwie oraz początkach kariery aktorskiej, a także udzieliła wielu cennych rad i wskazówek dotyczących odkrywania i rozwoju swoich talentów.
Spotkanie to przyniosło nam wiele radości oraz pozytywnych emocji i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.



10.06.2016r.

IV Gminny Konkurs Młodych Talentów

W miniony czwartek, 9 czerwca odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Młodych Talentów. Organizatorem imprezy, nad którą patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, był Zespół Szkół w Baniosze. Do konkursu zgłosiło się 19 uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych, i gimnazjów z terenu gminy Góra Kalwaria, którzy zgodnie z regulaminem, zaśpiewali piosenki z repertuaru polskich wykonawców muzyki rozrywkowej. Utwory były zróżnicowane, a poziom artystyczny przesłuchań – bardzo wysoki. Jury w składzie: Dariusz Słapek – przewodniczący, Ewelina Płatek , Alina Pastuszka, Dariusz Falana po przesłuchaniu wszystkich uczniów, wyłoniło pięcioro laureatów, którzy zaprezentują się podczas Dni Góry Kalwarii, 18 czerwca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a laureaci otrzymają nagrody rzeczowe podczas Dni Góry Kalwarii.

Laureaci IV Gminnego Konkursu Młodych Talentów:
Justyna Czub – Szkoła Podstawowa w Czersku – „Ada, to nie wypada”
Julia Romaniuk – Szkoła Podstawowa w Czersku – „Gdy zgasną światła”
Klaudia Marciniak – Gimnazjum w Górze Kalwarii – „Miasto”
Natalia Ziółkowska – Gimnazjum w Brześcach – „Nieznajomy”
Julia Zulczyk – Gimnazjum w Baniosze – „Czas nas uczy pogody”

Organizatorzy składają podziękowanie państwu Bożenie i Markowi Bąk, właścicielom firmy „Hurtownia BB” z Góry Kalwarii za nieodpłatne przekazanie soków na poczęstunek dla uczestników festiwalu.

Iwona Szymańska



8.06.2016r.

BIEGAM, SKACZĘ, RZUCAM!

Dzień 7 czerwca 2016r. był w naszej szkole DNIEM SPORTU. Tego dnia odbyły się ZAWODY LEKKOATLETYCZNE. Mogli w nich wystartować wszyscy uczniowie, którzy mieli ochotę sprawdzić się w wybranych konkurencjach. Odbyły się biegi sprinterskie i na dłuższych dystansach w zależności od wieku uczestników, a także skok w dal, rzut piłeczką palantową i lekarską.
Klasy 0–III również uczestniczyły w zawodach, rywalizując w „wyścigach rzędów”.
Pogoda dopisała i uczniowie również!
Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze i z poszanowaniem zasady fair play. Wszyscy uczestnicy poszczególnych konkurencji nagradzani byli słodkimi upominkami, bez względu na zajęte miejsce. Sportowe zaangażowanie naszych uczniów jest gwarancją aktywnego spędzenia wakacji.

Oto wyniki rywalizacji w poszczególnych konkurencjach:

Gimnazjum
Bieg na dystansie 100m:

Klasa 1 (chłopcy):
I miejsce – Dawid Stachowski
II miejsce – Jakub Wosztyl
III miejsce – Maksymilian Haman

Klasa 1 (dziewczęta):
I miejsce – Aleksandra Piwek
II miejsce – Martyna Zaręba
III miejsce – Karolina Zientarska

Aleksandra Piwek ustanowiła nowy REKORD SZKOŁY
w biegu na dystansie 100m uzyskując wynik 14.14s.

Klasa 2 (chłopcy):
I miejsce – Szymon Borowiecki
II miejsce – Igor Wróblewski
III miejsce – Dawid Sibilski

Klasa 3 (chłopcy):
I miejsce – Patryk Nowicki
II miejsce – Kamil Gryczka

Klasa 3 (dziewczęta):
I miejsce – Milena Czarnota
II miejsce – Oliwia Sawicka
III miejsce – Aleksandra Zaręba

Biegi długie (dziewczęta 600m, chłopcy 1000m):

Klasa 1 (chłopcy):
I miejsce – Jakub Wosztyl

Klasa 1 (dziewczęta):
I miejsce – Karolina Zientarska
II miejsce – Martyna Zaręba

Klasa 2 (chłopcy):
I miejsce – Kacper Teodorczuk

Klasa 3 (chłopcy):
I miejsce – Dawid Gładecki

Klasa 3 (dziewczęta):
I miejsce – Aleksandra Zaręba

Rzut piłką lekarską:

Klasa 1 (chłopcy):
I miejsce – Mikołaj Ogrzewalski
II miejsce – Dawid Stachowski
III miejsce – Jakub Wosztyl

Klasa 1 (dziewczęta):
I miejsce – Aleksandra Ćwiek
II miejsce – Karolina Zientarska
III miejsce – Izabela Sroczyńska

Klasa 2 (chłopcy):
I miejsce – Szymon Borowiecki
II miejsce – Bartłomiej Jeleń
III miejsce – Kacper Teodorczuk

Klasa 2 (dziewczęta):
I miejsce – Gabriela Walczyk
II miejsce – Agata Słowik
III miejsce – Klaudia Fusiarz

Klasa 3 (chłopcy):
I miejsce – Mateusz Tomaszewski
II miejsce – Patryk Nowicki
III miejsce – Dawid Gładecki

Klasa 3 (dziewczęta):
I miejsce – Sandra Zduńczyk
II miejsce – Oliwia Sawicka
III miejsce – Urszula Idaczyk

Skok w dal:

Klasa 1 (chłopcy):
I miejsce – Dawid Stachowski
II miejsce – Jakub Wosztyl

Klasa 1 (dziewczęta):
I miejsce – Aleksandra Piwek
II miejsce – Weronika Adamska
III miejsce – Karolina Zientarska

Klasa 2 (chłopcy):
I miejsce – Jakub Drozdowski
II miejsce – Dawid Sibilski
III miejsce – Szymon Borowiecki

Klasa 3 (chłopcy):
I miejsce – Patryk Nowicki
II miejsce – Kamil Wiśniewski
III miejsce – Kamil Gryczka

Klasa 3 (dziewczęta):
I miejsce – Milena Czarnota
II miejsce – Aleksandra Zaręba

Rzut piłeczką palantową:

Klasa 1 (chłopcy):
I miejsce – Jakub Wosztyl
II miejsce – Dawid Stachowski

Klasa 1 (dziewczęta):
I miejsce – Izabela Sroczyńska

Klasa 2 (chłopcy):
I miejsce – Kacper Teodorczuk
II miejsce – Jakub Kur
III miejsce – Bartłomiej Jeleń

Klasa 2 (dziewczęta):
I miejsce – Agata Słowik

Klasa 3 (chłopcy):
I miejsce – Patryk Nowicki

Klasa 3 (dziewczęta):
I miejsce – Milena Czarnota

Szkoła podstawowa
Bieg na dystansie 60m:

Klasa 4 (chłopcy):
I miejsce – Bartłomiej Bieniak
II miejsce – Łukasz Bławdziewicz
III miejsce – Oliwier Olbrychski

Klasa 4 (dziewczęta):
I miejsce – Lena Borkowska
II miejsce – Wiktoria Udenyi
III miejsce – Zuzanna Daszkiewicz

Klasa 5 (chłopcy):
I miejsce – Alan Niziński
II miejsce – Łukasz Błaszczyk
III miejsce – Mateusz Lutek

Klasa 5 (dziewczęta):
I miejsce – Wiktoria Badowska
II miejsce – Julia Kańska

Klasa 6 (chłopcy):
I miejsce – Adrian Styczyński
II miejsce – Szymon Macikowski
III miejsce – Jakub Zulczyk

Klasa 6 (dziewczęta):
I miejsce – Daria Adamska
II miejsce – Zuzanna Koniarska
III miejsce – Ilona Bednarczyk

Biegi długie
klasa 4 dziewczęta 350m, chłopcy 700m
klasa 5–6 dziewczęta 600m, chłopcy 1000m

Klasa 4 (chłopcy):
I miejsce – Łukasz Bławdziewicz
II miejsce – Bartłomiej Bieniak
III miejsce – Krzysztof Teodorczuk

Klasa 4 (dziewczęta):
I miejsce – Lena Borkowska
II miejsce – Wiktoria Udenyi
III miejsce – Zuzanna Daszkiewicz

Klasa 5 (chłopcy):
I miejsce – Mateusz Lutek
II miejsce – Alan Niziński
III miejsce – Dawid Bogdan

Klasa 5 (dziewczęta):
I miejsce – Wiktoria Badowska

Klasa 6 (chłopcy):
I miejsce – Konrad Wosztyl
II miejsce – Damian Karaluch
III miejsce – Jakub Zulczyk

Klasa 6 (dziewczęta):
I miejsce – Ilona Bednarczyk
II miejsce – Natalia Szywała
III miejsce – Daria Adamska

Rzut piłką lekarską

Klasa 4 (chłopcy):
I miejsce – Oliwier Olbrychski
II miejsce – Piotr Liszewski
III miejsce – Paweł Kaczyński

Klasa 4 (dziewczęta):
I miejsce – Patrycja Kozakiewicz
II miejsce – Wiktoria Udenyi
III miejsce – Lena Borkowska

Klasa 5 (chłopcy):
I miejsce – Dawid Bogdan
II miejsce – Mateusz Lutek
III miejsce – Maciej Sieklicki

Klasa 5 (dziewczęta):
I miejsce – Agata Bogumił
II miejsce – Wiktoria Machacka
III miejsce – Julia Kańska

Klasa 6 (chłopcy):
I miejsce – Łukasz Kubiak
II miejsce – Kacper Mierzejewski i Szymon Maćkowski
III miejsce – Łukasz Filipowski

Klasa 6 (dziewczęta):
I miejsce – Ilona Bednarczyk
II miejsce – Patrycja Świątkiewicz
III miejsce – Daria Adamska

Skok w dal

Klasa 4 (chłopcy):
I miejsce – Bartłomiej Bieniak
II miejsce – Paweł Kaczyński
III miejsce – Adam Deniszewski

Klasa 4 (dziewczęta):
I miejsce – Lena Borkowska
II miejsce – Wiktoria Udenyi

Klasa 5 (chłopcy):
I miejsce – Łukasz Błaszczyk
II miejsce – Jakub Sieklicki

Klasa 5 (dziewczęta):
I miejsce – Agata Bogumił
II miejsce – Wiktoria Badowska
III miejsce – Inez Borkowska

Klasa 6 (chłopcy):
I miejsce – Szymon Macikowski
II miejsce – Adrian Styczyński
III miejsce – Jakub Zulczyk

Klasa 6 (dziewczęta):
I miejsce – Ilona Bednarczyk
II miejsce – Daria Adamska
III miejsce – Julia Gołębiewska

Rzut piłeczką palantową

Klasa 4 (chłopcy):
I miejsce – Piotr Liszewski
II miejsce – Sebastian Rytka
III miejsce – Damian Wosztyl

Klasa 4 (dziewczęta):
I miejsce – Natalia Malewska
II miejsce – Marta Słowik
III miejsce – Anna Karaluch

Klasa 5 (chłopcy):
I miejsce – Mateusz Lutek
II miejsce – Dawid Bogdan
III miejsce – Mateusz Bryła

Klasa 5 (dziewczęta):
I miejsce – Agata Bogumił
II miejsce – Wiktoria Badowska
III miejsce – Natalia Budek

Klasa 6 (chłopcy):
I miejsce – Łukasz Kubiak
II miejsce – Łukasz Filipowski
III miejsce – Konrad Wosztyl

Klasa 6 (dziewczęta):
I miejsce – Klaudia Pacuszka
II miejsce – Ilona Bednarczyk
III miejsce – Zuzanna Koniarska

WIELKIE BRAWA
DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ZAWODÓW!

Nauczyciele
wychowania fizycznego
i nauczania początkowego



7.06.2016r.

Lawina nagród dla naszych recytatorów!!!

21 maja w Łodzi odbył się finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Mottem tegorocznej edycji był fragment powieści Henryka Sienkiewicza „Na Marne”:

„Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakiem ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory.”

W Łodzi spotkali się mistrzowie słowa z różnych zakątków Polski wyłonieni na etapie wojewódzkim. Każdy uczestnik zobowiązany był powiedzieć wiersz i utwór prozatorski (fragment lub niewielką całość) zgodny z mottem.
Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa recytatorów przygotowanych przez p. Alinę Pastuszkę. Po koncercie finałowym, do którego zaproszona była Julka Sałańska, okazało się, że nasi uczniowie rozbili bank z nagrodami.

W kategorii klas 0–III:
– Julia Sałańska – I miejsce
– Anna Sałańska – wyróżnienie

W kategorii klas IV–VI:
– Katarzyna Zulczyk – II miejsce
– Fryderyk Kaczorek – wyróżnienie

Świetnie wystąpił także Karol Dąbrowski z kl. Va, ale tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium.
Jesteśmy dumni z recytatorów z Baniochy. Cieszymy się, że rozsławiają imię swojej szkoły w coraz szerszym środowisku.


Alina Pastuszka



4.06.2016r.

W krainie bajki, baśni i fantasy

4 czerwca jak co roku odbył się w naszej szkole festyn, tym razem pod hasłem: ”W krainie bajki, baśni i fantasy”. Nie zabrakło więc Smerfów, Kubusia Puchatka, Shreka, Gumisiów, Czerwonego Kapturka i wielu, wielu innych postaci rodem wprost z naszych ulubionych bajek.
Poza występami artystycznymi klas na uczestników imprezy czekało szereg różnorodnych atrakcji, takich jak: malowanie buzi, kolorowe warkoczyki, kiermasz książki, malowanie balonów czy loteria.
Niezawodni rodzice jak co roku przygotowali coś dla podniebienia. Był więc grill, bajkowe napoje, lody, wata cukrowa, pierogi z owocami, ciasta oraz kawa i herbata.
Zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi mogli skorzystać z rozstawionych na placu szkolnym dmuchańców oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Minionkiem, Scooby Doo lub Tygryskiem.
Finał imprezy, to z niecierpliwością wyczekiwana wielka bitwa na bomby wodne, podczas której wszyscy okazali się wygrani, ponieważ świetnie się bawili.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji festynu Radzie Rodziców, wychowawcom występujących klas oraz sponsorom: firmie BISK S.A., Belambre, Impex, Top Market, Laboratorium Kosmetycznego dr Irena Eris, Nadleśnictwu Chojnów, właścicielom stacji paliw Orlen w Baniosze oraz Pani Stanisławie Bonder.

Anna Zięba
Milena Leszczyńska



1.06.2016r.

Bieg na orientację

1 czerwca odbyły się w naszej szkole I Ogólnoszkolne Mistrzostwa w Biegu na Orientację. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, których zgłosiło się do biegu 39, a ostatecznie wzięło udział 35. Biegacze wyposażeni w mapę mieli do pokonania trasę 2000m, na której rozlokowanych było 5 punktów kontrolnych. Za niezaliczenie jednego z punktów doliczano zawodnikowi do uzyskanego czasu 1 karną minutę.
By zająć jak najlepsze miejsce nie wystarczyło tylko dobrze biegać, ale niezbędna okazała się umiejętność czytania i analizowania mapy, oraz dobra orientacja w terenie.

Wyniki końcowe I Ogólnoszkolnych Mistrzostw w Biegu na Orientację wyglądają następująco:

Klasy I–III gimnazjum:
I miejsce – Dawid Gładecki (6:40)
II miejsce – Grzegorz Kaczyński (8:48)
III miejsce – Jakub Wosztyl (9:00)

Klasy 4–6 szkoły podstawowej (chłopcy):
I miejsce – Kacper Soćko (7:30)
II miejsce – Damian Karaluch (7:33)
III miejsce – Gabriel Szymański (7:42)

Klasy 4–6 szkoły podstawowej (dziewczęta):
I miejsce – Lena Borkowska (8:14)
II miejsce – Daria Adamska (8:59)
III miejsce – Nicole Kozicka (9:13)

Gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim uczestnikom biegu sportowej postawy, zaangażowania i walki fair-play. Już teraz zapraszamy na następne - II Mistrzostwa, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy:
Robert Michota
Henryk Żołnowski



30.05.2016r.

„Ani mniej, Ani więcej, Tylko Ona sama . . .
Dzień Mamy















30.05.2016r.

IV Featiwal Tańca dla przedszkolaków
„Tańczyć każdy może”

24.05.2016r. nasza szkoła współorganizowała Festiwal Tańca dla przedszkolaków „Tańczyć każdy może”. Już po raz czwarty w tym przeglądzie udział wzięły przedszkola i oddziały przedszkolne Gminy Góra Kalwaria. Tym razem gościliśmy 150 uczestników w wieku od 3 do 6 lat. Nasza szkołę reprezentowały dzieci z klasy „0” prowadzony przez Panią Beatę Świątkiewicz. Jak co roku występy były wspaniale przygotowane, a stroje przemyślane i świetnie dobrane. Warto wspomnieć o wspaniałej dekoracji przygotowanej przez Panie wychowawczynie z przedszkola Różowy Baranek, które było głównym organizatorem tego wydarzenia.

Małgorzata Zalega



30.05.2016r.

Julka ,Kinga i Zosia – najlepsze!!!

9 maja w ZSP w Kątach odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Europejskiej w języku angielskim. Uczestnicy – uczniowie klas I–III oraz klas IV–VI prezentowali wybrane teksty przed zaproszonymi gośćmi, jury i swoimi kolegami/koleżankami. Liczyła się interpretacja tekstu, wymowa, talent aktorski uczestnika, rekwizyty i kostium. Każdą placówkę reprezentować mogło 2 recytatorów.
Z Zespołu Szkół w Baniosze pojechały 2 uczennice: z klasy III – Kinga Kopyt, a z kl VIa – Julia Gołębiewska. Obydwie dziewczynki recytowały przekłady wierszy wybitnych polskich bajkopisarzy – Kinga – Jana Brzechwy „The Frog Lady”, a Julka Juliana Tuwima – „Mr Hilary”.
Jurorzy spostrzegli i docenili świetną recytację przyznając odpowiednio:
– Julia Gołębiewska otrzymała I miejsce
– Kinga Kopyt uzyskała II miejsce.
Zarówno uczennice, jak i przygotowująca je nauczycielka – p. Alina Pastuszka są bardzo szczęśliwe.
Równocześnie z konkursem recytatorskim rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Baśnie europejskie”, na który wykonała pracę Zosia Szmytrowska z klasy Va. Komisja artystyczna oceniające prace przyznała Zosi II nagrodę.

Gratulujemy!!!

Alina Pastuszka



24.05.2016r.

Radom podbity przez naszych wokalistów!!!

XIII Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Śpiewajmy Razem” w Radomiu okazał się szczęśliwy!
Po raz drugi nasi wokaliści, przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę, wzięli w nim udział. Tegoroczna edycja była tylko liczniej przez nas obsadzona.
W kategorii najmłodszej pięknie wystąpiła Dominika Czarnecka z klasy Ia z piosenką „Śrubki pana Michała”. Julia Zulczyk z klasy IIa gimnazjum – brawurowo zaśpiewała utwór z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej – „Czas nas uczy pogody”. Kolejni nasi przedstawiciele to zespół „Dźwięczne Półnutki”, który wykonał piękną piosenkę „Rzeka marzeń” znaną z filmu „W pustyni i w puszczy”.
Ogromna była nasza radość, kiedy dowiedzieliśmy się, że Julia Zulczyk zdobyła I miejsce w swej kategorii wiekowej, a zespół „Dźwięczne Półnutki” – wyróżnienie.
Julia została zaproszona do występu w koncercie finałowym, co stanowiło dodatkowe wyróżnienie naszej wokalistki.
Nie ma chyba wątpliwości, że systematyczna praca i zaangażowanie się przynosi efekty w tak miłej uszom i sercu postaci – piękniejszy śpiew, coraz częściej nagradzany. Ponadto rozwijanie swych pasji i talentów, wzmacnianie poczucia własnej wartości to korzyści na cale życie.

Ogromne gratulacje!!!

Alina Pastuszka



23.05.2016r.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym Świecie 22 kwietnia. W naszej szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel pod hasłem: „Hobby przyrodnika – ekologia”. Inscenizację pt; „Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę?” przygotowali uczniowie klasy 1a gimnazjum pod kierunkiem pani Agnieszki Makarewicz i Anny Mirkowskiej. Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć zebranie grupy Szkolnego Klubu Młodych Ekologów, którzy przypomnieli, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i należy o nią dbać. W ten sposób chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. Całość przeplatana była piosenkami o tematyce ekologicznej zaśpiewanymi przez uczennice naszej szkoły, przygotowane pod kierunkiem pani Aliny Pastuszka. Z wielką nadzieją patrzymy na ekologów, być może uda im się odwrócić zło, jakie zafundowała nam cywilizacja. Musimy, więc dołączyć do przyjaciół Ziemi i wspólnie z nimi walczyć o nasz dom.

Agnieszka Makarewicz
Anna Mirkowska



23.05.2016r.

III Konkurs Piosenki Dziecięcej
„Małe Słowiki”

20 maja 2016r. odbył się III Konkurs Piosenki Dziecięcej „Małe Słowiki”, którego pomysłodawczyniami są p. Beata Świątkiewicz i p. Ewelina Płatek.
Konkurs był skierowany do uczniów z klas 0–III. Wyodrębniłyśmy 2 kategorie: solista, zespół . W jurry zasiedli: Przewodnicząca – Pani Dyrektor , p. Anna Bojanowicz oraz ks. Maciej Szymański. Mieli za zadanie ocenić dobór repertuaru, walory wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny wykonanego utworu.
Do konkursu zgłosiło się 12 zespołów, 9 solistów. Po raz pierwszy przyznano nagrodę Grand Prix.

W kategorii soliści:
– I miejsce zajął Maciej Bieniak z klasy IIa
oraz Dominika Czarnecka z klasy Ia;
– II miejsce Ola Piotrowska z klasy 0b;
– III miejsce Wiktoria Kacprzykowska z klasy Ic;

W kategorii zespoły:
– I miejsce otrzymał zespół z klasy IIIb;
– II miejsce zespół z klasy Ic;
– III miejsce zajął zespół z klasy Ib;

Najwyższą nagrodę Grand Prix otrzymała uczennica z klasy IIIa Wiktoria Turowska śpiewając piosenkę pt: „Żyj do przodu”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a zwycięzcy – nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy wygranym!!!

Beata Świątkiewicz
Ewelina Płatek



20.05.2016r.

12 Weekend Polska Biega

20 maja 2016 roku, po raz czwarty, nasza gmina wzięła udział w akcji Polska Biega. Hasło tegorocznej edycji to „Bieganie. To u nas rodzinne”. Naszą szkołę reprezentowała mocna grupa zawodników, o czym świadczą wyniki. Za piewsze trzy miejsca uczniowie otrzymali puchary i drobne upominki. Dla wszystkich przewidziano pamiątkowe dyplomy, soki i owoce. Biegać może każdy, niezależnie od wieku, płci i nie zawsze trzeba być pierwszym. Fajne jest to, że pobiegać można razem. Startowały różne kategorie wiekowe: przedszkolaki, dzieci, młodzież i dorośli.

Nasi zawodnicy:
Bartłomiej Zulczyk
Kinga Lutek
Alicja Gołębiewska
Mikołaj Mroszczyk – III miejsce
Aleks Niziński – II miejsce
Maksymilian Niziński – I miejsce
Natalia Piwek – I miejsce
Patrycja Radzyńska – III miejsce
Piotr Liszewski
Krzysztof Teodorczuk
Damian Wosztyl
Patryk Jaskólski
Marta Słowik
Nicole Kozicka
Maciej Górnicki
Wikotria Udenyi
Adrian Drożdż
Bartłomiej Bieniak
Konrad Wosztyl
Fryderyk Kaczorek
Sebastian Rytka – I miejsce
Karol Dąbrowski
Jakub Zulczyk
Wiktoria Badowska
Aleksandra Piwek – I miejsce
Karolina Zientarska – II miejsce
Jakub Wosztyl – II miejsce
Aleksandra Zaręba
Szymon Borowiecki – I miejsce
Dawid Gładecki – I miejsce
Wiktoria Myszkowska – III miejsce

Opiekunowie:
Beata Płatek
Henryk Żołnowski
Iwona Szymańska



18.05.2016r.

I znów zabrzmiały angielskie tony . . .

25 kwietnia w Domu Kultury w Piasecznie odbył się XI Festiwal Piosenki Angielskiej organizowany przez Szkołę Języków Obcych SPOT. Na scenie prezentowało swe umiejętności wokalne i językowe aż 45 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Profesjonalne jury, w skład którego wchodzili zarówno muzycy jak i nauczyciele języka angielskiego, miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach, gdyż poziom wykonawców był znakomity.
Nasza szkołę reprezentowały:
– Dominika Czarnecka – kl. Ia
– duet: Nicole Kozicka i Ewa Odroważ–Coates – kl. IVb
– Julia Zulczyk – kl. IIa gimnazjum

Wszystkie uczestniczki, przygotowane przez p. Alinę Pastuszkę, świetnie zaśpiewały, co nie uszło uwadze jurorów.
Duet Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates za doskonałe, dwugłosowe wykonanie piosenki „True colours” otrzymały III nagrodę, a Dominika Czarnecka i Julka Zulczyk wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulujemy serdecznie dziewczynom i prowadzącej. Cieszymy się, że zawalczyły o kolejne sukcesy dla siebie i naszej szkoły.

Alina Pastuszka



17.05.2016r.

IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Zespół Szkół w Baniosze już po raz czwarty zorganizował Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów. W tegorocznej edycji, która odbyła się 12 maja 2016, uczestniczyło 32 gimnazjalistów reprezentujących 11 szkół gimnazjalnych powiatu piaseczyńskiego. Patronat nad konkursem sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria.
Uczestników konkursu wraz z nauczycielami powitał dyrektor pan Dariusz Słapek, a powodzenia życzył im sam zastępca burmistrza pan Jan Wysokiński. Po tak miłym wprowadzeniu uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań sprawdzających umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, znajomości środków leksykalno–gramatycznych oraz wiedzę dotyczącą kultury i położenia geograficznego krajów niemieckojęzycznych.
Jak co roku gimnazjaliści wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi. Świetne przygotowanie uczniowie zawdzięczają swoim nauczycielom, którzy z pasją rozwijają ich umiejętności językowe.
Tego samego dnia ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody książkowe, które ufundowane zostały przez burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Szkołę Języków Obcych „Spot”.

Zwycięzcą konkursu został Sebastian Bierdziński – Publiczne Gimnazjum im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce.
Ucznia przygotowała pani Małgorzata Tulo.

II miejsce zajęcia uczennica Zuzanna Arczewska – Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie.
Uczennicę przygotowała pani Agnieszka Sokołowska.

III miejsce zajął Michał Lech – Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łazach.
Ucznia przygotowała pani Lucyna Bajak.

Gratulujemy nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu tak wysokiego poziomu znajomości języka niemieckiego. Już dziś serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2016/2017.

Dorota Adamska
Joanna Rostalska



12.05.2016r.

Weronika na podium !!!

12 maja w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się gminne i powiatowe zawody lekkoatletyczne w Lesznowoli.
Weronika Adamska startowała w dwóch konkurencjach: 4x100 m i skoku wzwyż. W tej drugiej dyscyplinie pobiła swój własny rekord ze szkoły podstawowej o 3cm i została wicemistrzynią powiatu. Nowy rekord gimnazjum to 1,35 cm.
Naszą szkołę reprezentowały też:
Aleksandra Ćwiek – pchnięcie kulą
Aleksandra Piwek – bieg na 100 m, 4x100 m
Agata Słowik – bieg na 300 m, 4x100 m
Karolina Zientarska – bieg na 600 m.
Barbara Walczak – 4x100 m

Wszystkim dziewczętom należą się gratulacje, bo w klasyfikacji końcowej szkół gimnazjalnych gminy Góra Kalwaria nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Ponadto Karolina Zientarska wynikiem 2,06min ustanowiła nowy rekord szkoły w biegu na 600m, poprzedni rekord z 2009/2010 roku wynosił 2,11min.

Katarzyna Fornal



12.05.2016r.

Czwórbój lekkatletyczny

11 maja w Zespole Szkół w Lesznowoli przeprowadzono czwórbój lekkatletyczny, na który składają się: rzut piłeczką palantową, bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal.
Zawody rozegrano w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Marta Tymczak
Zuzanna Koniarska
Wiktoria Badowska
Natalia Budek
Lena Borkowska
Ilona Bednarczyk
w klasyfikacji gminnej zajęła III miejsce.

Dodatkowym sukcesem dwóch zawodniczek było pobicie rekordów szkoły.

Ilona Bednarczyk pobiła rekord z roku szkolnego 2008/2009 –
w biegu na 600 m – 2,13 wynikiem 2,04 minut.

Zuzanna Koniarska ustanowiła nowy rekord w skoku w dal –
3,85 m, poprzedni rekord z 2008/2009 roku był o 5 cm krótszy.

Gratulujemy!

Katarzyna Fornal



11.05.2016r.

„Innowacyjna szkoła”
ten tytuł wywalczyła IIb



Całoroczna praca uczniów klasy II b pod kierunkiem nauczycieli Moniki Walczak i Anny Zięby została nagrodzona przyznaniem szkole dyplomu „Innowacyjna szkoła”. Wszystkie dziesięć zadań niezbędnych do uzyskania tego tytułu ocenione były przez jury maksymalną ilością punktów, co świadczy o kreatywności i ogromnym zaangażowaniu gimnazjalistów.
Wspólna praca dała wszystkim ogromną satysfakcję i pokazała, że praca w zespole daje dużo radości.
Szczegółowe informacje na temat działań uczniów znajdują się w zakładceInnowacyjna Szkoła

Monika Walczak
Anna Zięba



9.05.2016r.

Ogólnopolski Konkurs
„ks. Jerzy Popiełuszko człowiek prawdy,
który zło dobrem zwyciężał”



26 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu pt.„ks. Jerzy Popiełuszko człowiek prawdy, który zło dobrem zwyciężał”.

Wśród 142 uczniów z całej Polski uczeń naszej szkoły z klasy VIa Karol Boniecki zdobył tytuł „Finalisty”.



Serdeczne gratulacje.

Wanda Piotrowska



7.05.2016r.

Szkoła Sportowych Talentów

Kolejne zadanie realizowane w ramach Konkursu Szkoła Sportowych Talentów za nami. 6 maja przybyli do naszej szkoły wyjątkowi goście: Mistrz Świata Kadetów w kickbokxingu – Michał Adamek oraz nasz lokalny przedstawiciel zdrowego stylu życia – pan Sławomir Świątkiewicz. Celem naszego spotkania była rozmowa na temat roli sportu i zdrowego trybu życia.
Michał opowiedział nam jak się zaczęła jego przygoda ze sportem, dlaczego wybrał właśnie tę dyscyplinę sportową (sporty walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Na pytania: czego nauczył cię sport? Co dzięki niemu zyskałeś? Uzyskaliśmy odpowiedź: „sport rozwinął we mnie w sposób wszechstronny cechy motoryczne, takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu, ale i dał poczucie własnej wartości, pewność siebie. Uświadomiłem sobie, że nic nie przychodzi samo, tylko dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć sukces”. Michał trenuje od 4 lat, 4 razy w tygodniu w Uczniowskim Klubie Sportowym „TOM BEE TEAM” w Warce. Jego trenerem jest wielokrotny medalista Pucharu Świata, Mistrz Polski w kickboxingu Tomasz Bąk. Ten młody sportowiec namawiał nas, by aktywność fizyczna towarzyszyła nam w życiu codziennie.
Pan Sławomir natomiast opowiedział nam trochę o swoim trybie życia, jak łączy pracę zawodową, obowiązki rodzinne ze swoją pasją – bieganiem. Dlaczego wybrał dla siebie dietę wegeteriańską, jak sobie radzi ze stresem, jak wypoczywa i dba o swoje zdrowie. Jego przesłaniem dla nas była rada: by wsłuchiwać się w swoje ciało, to znaczy dostrzegać, jak się zmienia, wykonywać podstawowe badania, zastanawiać się dlaczego coś nas boli. Mówił jeszcze, że trzeba być życzliwym dla innych ludzi, zadbać o swoje zdrowie psychiczne poprzez ogólną radość życia i wybór odpowiednich przyjaciół.
Na koniec wspólnie z naszymi ekspertami ustaliliśmy zasady, co należy robić, by prowadzić zdrowy tryb życia. W podziękowaniu za przybycie nasi goście otrzymali solidną porcję zdrowych, polskich warzyw!

Nauczyciele
wychowania fizycznego



30.04.2016r.

Fryderyk Kaczorek i Karol Dąbrowski
„na ludowo”

15 kwietnia Dom Kultury w Mostkach gościł w swych murach recytatorów z województw świętokrzyskiego i mazowieckiego, którzy w pięknym stylu prezentowali najpiękniejsze utwory świętokrzyskiej literatury ludowej w ramach VIII Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego Świętokrzyskiej Literatury Ludowej Mostki Ludowe.
Jest to konkurs artystyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych. Ma na celu pogłębianie znajomości literatury ludowej, doskonalenie sztuki żywego słowa oraz popularyzację piękna ojczystego języka. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik z kategorii klas I–III prezentuje jeden, a w kategorii klas IV–VI – dwa dowolnie dobrane teksty twórców ludowych, dowolny pod względem formy i tematyki.
Zespół Szkół w Baniosze reprezentowali dwaj recytatorzy z kl. Va przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę – Karol Dąbrowski i Fryderyk Kaczorek. Obydwaj chłopcy pokazali wysoki poziom artystyczny, co zostało docenione przez profesjonalne jury.
Fryderyk Kaczorek otrzymał II miejsce, a Karol Dąbrowski – wyróżnienie. Gratulacje dla recytatorów i instruktora. Cieszymy się, że o naszej szkole i w świętokrzyskim głoszą.

Alina Pastuszka



30.04.2016r.

„Pamiętaj, kim jesteś”
Dzień Barw Narodowych

Dla uczczenia Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, podobnie jak w ubiegłym roku, ostatni dzień przed majówką ogłoszony został w naszej szkole Dniem Barw Narodowych. Tradycyjnie było to wydarzenie o charakterze patriotycznym z czynnym uczestnictwem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a tegorocznym hasłem spotkania było: „Pamiętaj, kim jesteś”.
Było wspólne śpiewanie hymnu, powiewanie flagami, polskie pieśni hymniczne i legendy o początkch państwa, autorskie wiersze oraz uroczysty polonez w wykonaniu nauczycieli i uczniów. Było też muzyczne przesłanie Piotra Bukartyka, powtarzane z uśmiechem przez uczniów: „Pamiętaj, nygusie, masz być orłem a nie strusiem”.
Na koniec były klasowe zdjęcia połączone z konkursem na najpiękniejsze wyeksponowanie ukochanej przez wszystkich bieli i czerwieni.
Kto wygrał? Chyba wszyscy!!!

Agnieszka Sałańska
Ewelina Płatek



30.04.2016r.

Prelekcja na temat wypalania traw

Powiat piaseczyński zajmuje czołowe miejsce w województwie mazowieckim pod względem zjawiska wiosennego wypalania traw. Szczególne zagrożenie obejmuje gminę Konstancin–Jeziorna oraz Góra Kalwaria. To właśnie w tych gminach występuje nawet od kilku do kilkudziesięciu tego typu zdarzeń na dobę. 28 kwietnia gościliśmy w naszej szkole leśnika p. Piotra Grabowskiego z Nadleśnictwa Chojnów, który w ramach realizacji programu „NIE dla wypalania traw w Powiecie Piaseczyńskim” przeprowadził interesującą prelekcję z nauczycielami i uczniami. Uczestnicy poszerzyli swoje wiadomości na temat ochrony przyrody, zagrożeń dla środowiska i ludzi wynikających z wypalania traw oraz ujemnych skutków tego zjawiska. Jest to bardzo ważny temat, ponieważ coroczne wypalanie traw niesie za sobą zagładę znacznej części przyrody ożywionej i stwarza niebezpieczeństwo dla samego człowieka i jego otoczenia.

Weronika Pająk



27.04.2016r.

Dominika, Ewa, Julka
i „Dźwięczne Półnutki”
w finale XIV Konkursu Piosenkarskiego
„TULIPANADA”

Trzy dni trwały przesłuchania konkursowe solistów–wokalistów, zespołów wokalno – instrumentalnych i chórów w Ośrodku Kultury „Arsus” w Warszawie, nad którymi patronat honorowy objął Jacek Cygan. Setki uczestników, występujący w czterech kategoriach wiekowych, zgodnie z regulaminem zaprezentowały po jednym utworze z tekstem Jacka Cygana.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice przygotowane przez p. Alinę Pastuszka:
Solistki:
– Dominika Czarnecka – kl. Ia
– Ewa Odrowąż–Coates – kl. IVb
– Julia Zulczyk – kl. IIa gimnazjum
Zespół „Dźwięczne Półnutki” w składzie: Aleksandra Bedyńska, Dominika Czarnecka, Karolina Golańska, Anna Kęska, Magdalena Kongiel, Nicole Kozicka, Ewa Odrowąż–Coates, Natalia Malewska, Aleksandra Szymczak i Katarzyna Zulczyk.

Jurorzy oceniali precyzję intonacji, dykcję i interpretację wykonywanych utworów, zwracali uwagę na wrażenie artystyczno–estetyczne oraz dobór repertuaru. Na ogromnej scenie sali widowiskowej dziewczynki bardzo dobrze się odnalazły i pokazały swe nieprzeciętne umiejętności. Na werdykt trzeba było czekać tydzień. Zaskoczenie było ogromne – Dominika, Ewa, Julka i Dźwięczne Półnutki znalazły się w finale!!!! Cieszymy się, że dziewczynki nie tylko rozwijają swe pasje, ale rozsławiają szkołę w Baniosze.

11 maja kolejny etap konkursu. Trzymajcie kciuki!!!

Alina Pastuszka



25.04.2016r.

Turniej Mini Piłki Nożnej

W piątek 22 kwietnia dziewczęta szkoły podstawowej wzięły udział w GMINNYM TURNIEJU MINI PIŁKI NOŻNEJ, rozgrywanym w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje sześciu szkół Gminy Góra Kalwaria.

Nasze piłkarki wywalczyły III miejsce
i wróciły z brązowymi medalami.
BRAWO!

1. Agata Bogumił – kapitan
2. Wiktoria Badowska
3. Daria Adamska
4. Wiktoria Machacka
5. Weronika Guza
6. Marta Tymczak
7. Alicja Bińkowska
8. Natalia Szywała

Katarzyna Fornal



25.04.2016r.

Mistrzostwa Powiatu w Piasecznie
w Dwuboju Nowoczesnym

14 kwietnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie zostały przeprowadzone Mistrzostwa Powiatu w dwuboju nowoczesnym chłopców z gimnazjum. Odbyły się one w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na zawodach spotkały się najlepsze drużyny z gmin, w składzie 4–osobowym. Najpierw każdy zawodnik płynął 100 m (cztery baseny) dowolnym stylem. Później na boisku obok odbyły się biegi na dystansie 1000 m. Czasy wszystkich zawodników były sumowane i przeliczane na punkty. Naszą szkołę reprezentowali:
Szymon Borowiecki
Rafał Szymański
Sebastian Lichocki
Dawid Gładecki
Mikołaj Ogrzywalski

Chłopcy wywalczyli I miejsce w gminie i II w powiecie.
Gratulacje!

Beata Płatek
Henryk Żołnowski



23.04.2016r.

Jesteśmy w gronie zwycięzców!!!

W tym roku już po raz trzeci nasza szkoła brała udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, w ramach których podjęte zostały następujące działania:

1. Konkurs nt. „Lepszy Internet zależy od Ciebie”

Dla uczniów szkoły podstawowej adresowany był konkurs plastyczny, natomiast dla gimnazjum – konkurs na najlepszy skecz lub scenkę. Obydwa konkursy (o tym samym tytule) miały za zadanie zwrócić uwagę uczniów na fakt, że mądre i rozsądne korzystanie z Internetu wcale nie jest takie trudne oraz że tylko w takim wypadku przynosi ono korzyści, a nie zagrożenia.

2. Spotkanie z przedstawicielem policji lub innym pracownikiem instytucji zajmującej się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie.

W ramach tego działania w szkole odbyły się aż dwa spotkania. Uczniowie gimnazjum w dniu 29 lutego uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Centrum Profilaktyki Społecznej. Ideą przewodnią Centrum Profilaktyki Społecznej jest upowszechnienie naukowej wiedzy o etiologii i przebiegu współczesnych zachowań ryzykownych. Obszarem działalności Centrum jest szeroko pojęta profilaktyka narkotykowa i uzależnień behawioralnych, a także przeciwdziałanie innym zachowaniom ryzykownym, między innymi ryzykownym zachowaniom w Internecie. Głównym tematem prowadzonych rozmów były zasady bezpiecznego zachowania się użytkowników Internetu. Uczniowie bardzo szybko i chętnie nawiązali kontakt z prowadzącym, z uwagą i skupieniem wysłuchali jego uwag oraz rad, a także podejmowali dyskusję na nurtujące je tematy. Zarówno prowadzący, jak i uczestnicy tego spotkania, ocenili je bardzo pozytywnie i żałują, że było ono tylko jednorazowe.
Uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej uczestniczyli natomiast z spotkaniu z doktorantkami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, podczas którego poruszony został niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo w sieci, a w szczególności rozsądne korzystanie z portali społecznościowych. Zajęcia przeprowadzone zostały w atrakcyjny sposób, wszyscy uczniowie włączyli się do aktywnego udziału i wyszli usatysfakcjonowani zdobytą wiedzą i formą przekazu informacji.

3. Przedstawienie uczniów klasy 2b gimnazjum, opisujące w jaki sposób można mądrze i odpowiedzialnie korzystać z dóbr współczesnej technologii.

W dniu 24 lutego (dzień szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu) uczniowie klasy 2b przedstawili opartą na własnym scenariuszu historię, której celem było uświadomienie, jak wielkie korzyści przyniósł naszemu społeczeństwu rozwój cywilizacji. Film z przedstawienia dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com

4. „Starsi – młodszym” – zorganizowanie przez uczniów klasy 2b gimnazjum i przeprowadzenie wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej zajęć na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Uczniowie klasy 2b gimnazjum przeprowadzili wśród uczniów klasy 3 szkoły podstawowej zajęcia na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Podczas tego spotkania odbyła się pogadanka na temat tego, gdzie i w jaki sposób dzieci korzystają z komputera i Internetu. Następnie na podstawie obejrzanych filmów edukacyjnych z serii „Owce w sieci” uczniowie gimnazjum wraz z młodszymi kolegami i koleżankami sformułowali najważniejsze zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci:
– nie należy bezkrytycznie wierzyć we wszystko, co się przeczytało w Internecie,
– nie należy nawiązywać kontaktu z nieznajomymi osobami spotykanymi w Internecie i absolutnie nie należy przenosić takich znajomości do świata rzeczywistego,
– nie należy zamieszczać w Internecie zbyt wielu informacji dotyczących tego gdzie się mieszka, jakie przedmioty posiada się w domu itp.
Uczniowie szkoły podstawowej bardzo chętnie uczestniczyli w przeprowadzonych zajęciach. W nagrodę za to otrzymali pamiątkowe kolorowanki oraz naklejki.

W tym roku w konkursie na najciekawszą inicjatywę
związaną z Dniem Bezpiecznego Internetu wzięło udział aż 1707 szkół.

Nasze działania sprawiły,
że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce!!!

Nagrodą ufundowaną przez Fundację Orange
jest projektor wraz z ekranem.

Anna Zięba
Milena Leszczyńska



19.04.2016r.

Recytatorzy z Zespołu Szkół
w Baniosze najlepsi

Eliminacje gminne 39 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka okazały się bardzo szczęśliwe dla naszej szkoły. Zgodnie z regulaminem mogło w nich wziąć udział po trzech przedstawicieli każdej kategorii wiekowej.
Podczas eliminacji szkolnych, do których przystąpiło niemal 30 uczniów z klas 0–VI, jury w składzie Beata Chudzik, Alina Pastuszka, Monika Walczak, Małgorzata Żołnowska przyznało 6 nominacji:
– Julia Sałańska 0b (opiekun Beata Chudzik)
– Zosia Nowak Ic (opiekun Magdalena Żurawska)
– Mikołaj Mroszczyk IIb (opiekun Anna Bojanowicz)
– Katarzyna Zulczyk IVb (opiekun Alina Pastuszka)
– Fryderyk Kaczorek Va (opiekun Alina Pastuszka)
– Julia Gołębiewska VIa (opiekun Monika Walczak)

W grupie gimnazjalnej była tylko jedna przedstawicielka – Julia Zulczyk z kl IIb. (opiekun Alina Pastuszka)

Podczas przesłuchań gminnych w Górze Kalwarii nasi recytatorzy pokazali wysoki poziom artystyczny i dużą umiejętność operowania słowem, co zostało docenione przez zespół jurorów.
– Mikołaj Mroszczyk – I miejsce i nominacja do finału
– Julia Gołębiewska – I miejsce i nominacja do finału
– Fryderyk Kaczorek – II miejsce
– Julia Zulczyk – II miejsce
– Julia Sałańska –III miejsce

Dziękujemy wszystkim uczestnikom obydwu etapów konkursu i nauczycielom, którzy przygotowali ich do tej pięknej formy wyrażania siebie. Bardzo cieszymy się z sukcesów. To doskonała wizytówka naszej placówki i jej promocja w szerszym środowisku.

Alina Pastuszka



15.04.2016r.

Urodziny Polski

14 kwietnia w 1050. rocznicę chrztu Mieszka I wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywych lekcjach historii o początkach Państwa Polskiego. Dzieci, wcielając się w role księżniczki Dobrawy i księcia Polan oraz drużyny wojów, poznawały okoliczności wydarzenia, które dało początek naszemu państwu; młodzież gimnazjalna miała także pogadankę o odpowiedzialności za to nasze wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska.
Tak miło popatrzeć, jak radośni i dumni są młodzi Polacy, świadomi tego, że patriotyzmi szacunek do kraju są częścią ich tożsamości i rzeczą jak najbardziej naturalną, o czym, jako nauczycielka historii, zaświadczam.

Agnieszka Sałańska



10.04.2016r.

Trzy medale w jeden dzień!

W środę 6 kwietnia 2016r. na basenie w Górze Kalwarii przeprowadzono gminne zawody rozgrywane w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
SZTAFETY PŁYWACKIE, to indywidualne starty poszczególnych zawodników różnymi stylami i na różnych dystansach oraz wyścig wahadłowy całej drużyny na dystansie 25 metrów.

Reprezentacja chłopców Gimnazjum osiągnęła największy sukces, wywalczyła I miejsce i złoty medal.
Mikołaj Ogrzewalski
Mateusz Dworzecki
Sebastian Lichocki
Rafał Szymański
Szymon Borowiecki
Dawid Gładecki

Zawodnicy już w piątek będą reprezentowali Gminę Góra Kalwaria i naszą szkołę w zawodach powiatu piaseczyńskiego. Trzymamy kciuki!
Dziewczęta Gimnazjum zajęły III miejsce i otrzymały brązowe medale.
Karolina Zientarska
Aleksandra Piwek
Aleksandra Ćwiek
Aleksandra Michalecka
Klaudia Pacuszka

Zespół chłopców Szkoły Podstawowej wywalczył II miejsce i srebrny medal.
Paweł Trzaska
Jakub Siudy
Kacper Olszewski
Bartłomiej Bieniak
Marcel Ogrzewalski
Gabriel Szymański
Patryk Górski
Piotr Trzaska
Kacper Soćko

Gratulujemy!!!

Katarzyna Fornal
Henryk Żołnowski



6.04.2016r.

Recytowali konkursowo i zostali zwycięzcami
Gminnego Konkursu Recytatorskiego
„Warszawska Syrenka”



Mikołaj Mroszczyk – uczeń klasy IIa
i Julia Gołębiewska – uczennica klasy VIa.
będą reprezentowali naszą szkołę i gminę
w Finale 39. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”,
który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury
w Warszawie 16 i 17 kwietnia 2016 r.

Powodzenia!

Monika Walczak



31.03.2016r.

List Rzecznika Praw Dziecka
do uczniów klas szóstych


30.03.2016r.

Dopalaczom mówię NIE!

W ramach Konkursu Szkoła wolna od dopalaczy 17 marca 2016 roku przeprowadziliśmy międzyszkolną kampanię informacyjną. Już od rana wolontariusze klas trzecich gimnazjum przy wejściu do szkoły rozdawali uczniom, rodzicom i nauczycielom przygotowane wcześniej przez siebie ulotki m.in. nt. szkodliwości zażywania dopalaczy na organizm ludzki. Niektórzy brali je niechętnie, gdyż uważali, że ten problem ich nie dotyczy. Jednak zdecydowana większość ze zrozumieniem podeszła do przeprowadzonej akcji. Można było zauważyć ogromne zaangażowanie uczniów w dobro sprawy. Następnie uczennica klasy IIIa wykorzystując radiowęzeł przygotowała audycję radiową i przeczytała artykuł pt. „Dopalacze – wróg w masce” przygotowany specjalnie na tę okazję przez koleżankę z tej samej klasy. Na zakończenie podczas długiej przerwy lekcyjnej została zorganizowania akcja pod hasłem „Pakt przeciwko dopalaczom”. Uczniowie zachęcali kolegów i koleżanki oraz nauczycieli, a także pracowników szkoły do wyrażenia braku swojej akceptacji zażywania dopalaczy i złożenia podpisu na specjalnie przygotowanej do tego dużej tablicy. Jako pierwsi zobowiązali się podpisać dyrektor szkoły p. Dariusz Słapek oraz wicedyrektor p. Marianna Zulczyk, dając wspaniały przykład pozostałej społeczności szkolnej. Tablica ze wszystkimi podpisami będzie przypominać nam o szkodliwości substancji psychoaktywnych nie tylko podczas jednorazowych akcji, ale także w trakcie życia codziennego.

Dorota Adamska
Weronika Pająk



23.03.2016r.

Zajęcia warsztatowe
w Bibliotece Miejskiej w Górze Kalwarii














23.03.2016r.

Lekcje europejskie











22.03.2016r.

Bezpieczeństwo w sieci
rozsądne korzystanie z portali społecznościowych

18 marca 2016 roku do naszej szkoły przyjechały doktorantki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Panie pokonały szmat drogi, by podczas spotkań z wychowankami klas IV–VI szkoły podstawowej poruszyć niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo w sieci, a w szczególności rozsądne korzystanie z portali społecznościowych. Zajęcia przeprowadzone zostały w atrakcyjny sposób, wszyscy uczniowie włączyli się do aktywnego udziału i wyszli usatysfakcjonowani zdobytą wiedzą i formą przekazu informacji Posiadaczom kont na serwisach zrzeszających ludzi polecamy obejrzeć filmik: www.youtube.com

Milena Leszczyńska



22.03.2016r.

Szkoła Sportowych Talentów

Stanisław Staszic powiedział: „talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”. Potwierdzeniem tych słów są nasze sportowe talenty. Przed całą społecznością szkolną swoimi niezwykłymi umiejętnościami pochwalili się: pływacy, zapaśnicy, piłkarze, tenisistki oraz adept sztuki walki. Niektórzy z nich mogą pochwalić się sukcesami na arenie krajowej. O swoich sukcesach pływackich opowiadali: Karolina Zientarska – zawodniczka Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin”, stypendystka sportowa Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria i Piotr Trzaska, który reprezentował Stowarzyszenie UKS „Skalar” w Górze Kalwarii, sportowa nadzieja roku 2014 i 2015. Julia Kańska (nominowana w Plebiscycie Sportowym do nadziei sportowej roku 2015) i Konrad Wosztyl – zapaśnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Akademia Sportu” w Baniosze swój talent pokazali na macie. Karol Boniecki, zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kosa Konstancin, Adrian Styczyński były zawodnik Klubu Sportowego SEMP w Warszawie, Mateusz Lutek, Gabryś Szymański, Maciek Sieklicki – zawodnicy Klubu Sportowego Orzeł Baniocha dali próbkę umiejętności piłkarskich, w zakresie żonglerki, podań i kiwania. Kamila Malewska i Wiktoria Myszkowska, które amatorsko grają w tenisa stołowego pochwaliły się swoimi zdolnościami i osiągnięciami: szkolnymi i na arenie gminnej. Swoje umiejętności, słownictwo oraz wiedzę zaprezentował Damian Grabowski, który rozpoczął swoją przygodę z taekwondo w tym roku.
Na koniec imprezy odbył się Teleturniej Jeden Z Dziesięciu, w zakresie wiedzy o sporcie, który wygrał uczeń klasy Vb – Łukasz Błaszczyk.

Nauczyciele
wychowania fizycznego



22.03.2016r.

„Idzie Wiosna . . . ”

Uczniowie Zespołu Szkół w Baniosze przywitali tegoroczną wiosnę w dniu 21 marca wesoło, śpiewająco i bardzo kolorowo. Samorząd Uczniowski Gimnazjum zadbał o to, aby nikomu nie przyszło do głowy wagarować. Tradycyjnie już obchody wiosennego święta rozpoczął przegląd szkolnych talentów. W prezentacji wystąpili uzdolnieni wokaliści, instrumentaliści i recytatorzy. Miłym przerywnikiem był pokaz wiosennej mody. Rozstrzygnięto też konkurs na najładniejszy wiosenny wystrój sali lekcyjnej. Wszyscy uczestnicy wiosennych konkurencji zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a publiczność otrzymała dużą dozę dobrej zabawy.



Marta Bedyńska
Iwona Szymańska



21.03.2016r.

III miejsce naszych unihokeistów na mistrzostwach międzypowiatowych

1 marca nasza reprezentacja szkoły podstawowej w unihokeju po wygranych w Mistrzostwach Gminy Góra Kalwaria i zdobyciu pierwszego miejsca na Mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego wzięła udział w Mistrzostwach Międzypowiatowych Rejonu Legionowo gdzie uplasowała się na III miescu.

Brawo dla naszej drużyny w składzie:

Jakub Zulczyk
Karol Boniecki
Kacper Soćko
Piotr Trzaska
Jakub Wilk
Łukasz Filipowski
Maciej Sieklicki
Mateusz Lutek
Konrad Wosztyl
Damian Wosztyl
Bartłomiej Bieniak
Fryderyk Kaczorek
Adrian Styczyńskie
Dawid Bogdan
Kacper Olszewski

Trener:
Robert Michota

Brawo!!!
Sczere gratulacje!!!



19.03.2016r.

Zumba na Dzień Kobiet

11 marca chłopcy klasy 6a wraz z wychowawcą p.Robertem Michotą zorganizowali dla wszystkich kobiet naszej szkoły niecodzienną niespodziankę-prezent z okazji Dnia Kobiet. Tymże prezentem były zajęcia zumby prowadzone przez wykwalifikowaną instruktorkę p. Beatę Sosnowską. Szalona, beztroska zabawa w formie tanca z elementami gimnastyki i fitnesu okazała sie strzałem w dziesiątkę co udowadnia frekwencja i zadowolone twarze naszych kobiet.

Robert Michota



17.03.2016r.

Konkurs fotograficzny
„Moja rodzina w ruchu”

W ramach Konkursu Szkoła Sportowych Talentów IV ogłosiliśmy w naszej szkole, podczas zebrania z rodzicami – 9 grudnia 2015 r. konkurs fotograficzny pod hasłem: „Moja rodzina w ruchu”. Następnie przygotowaliśmy wystawę rodzinnych zdjęć naszych wychowanków, które można było podziwiać w szatni szkolnej, w miejscu najczęściej odwiedzanym przez dorosłych i uczniów szkoły podstawowej (jedno zdjęcie tak się spodobało, że zaraz zniknęło ;-) oraz podczas kolejnego spotkania z rodzicami, tj. 16 marca 2016 r. Zdjęcia wzbudziły zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych, i miejmy nadzieję, że niektórych zainspirowały. Konkurs fotograficzny był skierowany do rodziców (choć nie tyko) by i ich zaangażować do aktywności ruchowej, która stanowi bardzo ważny, a zarazem wciąż niedoceniany element zdrowego stylu życia. Naszym celem było także uświadomienie rodzicom, że to oni przede wszystkim powinni zadbać o aktywny wypoczynek swoich dzieci podczas ferii zimowych, letnich czy w życiu codziennym. Uwiarygodniliśmy, że aktywne spędzanie wolnego czasu z całą rodziną to same korzyści: zacieśnianie więzów, harmonijny i wszechstronny rozwój, zdrowie, satysfakcja, radość, o czym świadczą przyniesione fotografie. Niektórzy uczniowie przynieśli kilka zdjęć, z rozmaitej aktywności ruchowej i z różnego czasu.
Każdy rodzic, którego dziecko przyniosło zdjęcie na wystawę został uhonorowany, na ogólnym zebraniu rodziców, przez dyrektora szkoły oraz otrzymał okolicznościowy medal z napisem: „RODZINA NA MEDAL”.

Nauczyciele
wychowania fizycznego



15.03.2016r.

Wizyta w Katolickim Radiu Podlasie

15 marca 2016 r. uczennice z Koła Czytelniczego z kl.IIIb wraz z p. Anną Wasilewską wzięły udział w nagraniu audycji w studiu Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach.Dziewczynki zwiedzały sale radiowe,poznały tajniki pracy dziennikarzy radiowych oraz głośno czytały nowelę B.Prusa „Z legend dawnego Egiptu”. Wyjazd związany był z kampanią rozwoju czytelnictwa i promowaniem mody na czytanie książek wsród dzieci i młodzieży. Relacja zdjęciowa dostępna jest także na stronie internetowej radia www.radiopodlasie.pl

Anna Wasilewska



9.03.2016r.

MAMY MEDAL ! MAMY MEDAL !

Środa 9 marca 2016 r. to dzień, w którym nasi uczniowie zdobyli dwa medale.
W ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej przeprowadzono u nas Mistrzostwa Gminy w TENISIE STOŁOWYM dla uczniów szkłół gimnazjalnych.
Kamila Malewska i Wiktoria Myszkowska, uczennice klasy IIIB wywalczyły II miejsce i srebrny medal.
Sebastian Palczewski IIIB, Jakub Kur IIB, Dawid Gładecki IIIB i Jakub WosztylI B wywalczyli III miejsce i brązowy medal.

GRATULUJEMY !

Katarzyna Fornal
Beata Płatek
Henryk Żołnowski



9.03.2016r.

Gratulacje dla naszych dziewcząt!

Wtorek 8 marca 2016 r. był dniem wyjątkowym. Po raz kolejny gminne zawody w TENISIE STOŁOWYM, rozgrywane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, przeprowadzono w naszej szkole.
Reprezentacja dziewcząt nie zawiodła.
Daria Adamska i Weronika Guza uczennice klasy VIb wywalczyły III miejsce i brązowy medal.

Katarzyna Fornal



21.03.2016r.

Szkolny turniej tenisa stołowego dziewcząt

3 marca 2016r. odbyły się zawody w tenisa stołowego dla dziewcząt szkoły podstawowej i gimnazjum. Do turniejów zgłosiło się 8 uczennic klas szóstych i niestety tylko dwie uczennice gimnazjum. W sportowej atmosferze dziewczęta rywalizowały ze sobą walcząc „każda z każdą”, do 2 wygranych setów.
Zawodniczki, które zajęły pierwsze dwa miejsca będą reprezentowały szkołę w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego.

SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce – Daria Adamska kl. VIb
II miejsce – Weronika Guza kl. VIb
III miejsce – Marta Tymczak kl. VIb

GIMNAZJUM
I miejsce – Kamila Malewska kl. IIIB
II miejsce – Wiktoria Myszkowska kl. IIIB

Gratulujemy!

Katarzyna Fornal



14.03.2016r.

Szkolne mistrzostwa chłopców w tenisie stołowym

1 marca w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego przeznaczony dla chłopców z gimnazjum. Miał on na celu promowanie aktywności fizycznej wśród naszych uczniów oraz wyłonienie reprezentacji chłopców na zawody gminne. Podczas zawodów, w których „każdy grał z każdym”, do trzech wygranych setów, w sumie rozegrano 10 meczy.

Ostateczna kolejność zawodników:
I miejsce – Patryk Nowicki klasa IIIa
II miejsce – Sebastian Palczewski IIIb
III miejsce – Jakub Kur IIb
IV miejsce – Dawid Zub Ib
V miejsce – Rafał Matusik IIIb

Organizatorzy:
Henryk Żołnowski
Beata Płatek



7.03.2016r.

Spotkanie z dietetykiem
racjonalne odżywianie warunkiem dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Marzec rozpoczęliśmy od spotkania z mgr inż. technologii żywności p. Michałem Jankowskim, pasjonatem zdrowego żywienia.
W trakcie prelekcji uczniowie mogli zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania i dowiedzieć się, jak dbać o swoją kondycję fizyczną. Trzy podstawowe elementy warunkujące dobry stan zdrowia to aktywność fizyczna, racjonalnie zbilansowana dieta i odpoczynek. Pan Michał na podstawie piramidy zdrowego żywienia przedstawił nam produkty, po które powinniśmy sięgać jak najczęściej, a także te, których powinniśmy unikać. Pokazał uczniom, w jaki sposób każdy może sam obliczyć współczynnik prawidłowej masy ciała (BMI). Uświadomił, jak ważny jest prawidłowy poziom witamin, mikro i makroelementów w diecie każdego młodego człowieka. Przedstawił kaloryczność niektórych produktów. Zwrócił uwagę na ilość i jakość spożywanych posiłków, a także jak ważna w zbilansowanej diecie jest odpowiednia ilość wody. Prawidłowo dobrana dieta pozytywnie oddziałuje na rozwój fizyczny i kondycję młodego organizmu. Wspomaga organizm podczas wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego. Dziś wiemy, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna w każdym wieku. Poprawia kondycję, pozytywnie wpływa na sylwetkę i wydolność organizmu, a także zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym. Dopełnieniem zdrowego stylu życia jest odpoczynek. Podczas snu organizm regeneruje się i nabiera sił.
Najmłodsi uczestnicy spotkania, korzystając z różnych technik plastycznych, zobowiązali się wykonać swój „talerz zdrowia”.
Zajęcia odbyły się 1 marca 2016r. w ramach konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego – Szkoła Sportowych Talentów, do którego przystąpiła nasza szkoła.

Nauczyciele
wychowania fizycznego



3.03.2016r.

Występ Teatru Tańca
„Kwieciste Gwiazdy”

3 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” przy Rodzinnym Domu Dziecka Kiwercy – Ukraina.
Ukraińską grupę taneczną tworzą m.in. wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Wołyniu. Zaprezentowany przez nich program obejmował wiele układów tanecznych (tańce ludowe świata, balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne, taneczne inscenizacje bajek itp.). Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, okazały się piękne kolorowe stroje, szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Dzisiejszy występ wzbudził wśród publiczności wiele pozytywnych emocji, uznanie i podziw.

Anna Zięba



29.02.2016r.

Zajęcia na temat bezpiecznego zachowania się dzieci i młodzieży w Internecie

W dniu 29 lutego 2016 roku w Zespole Szkół w Baniosze odbyła się seria spotkań uczniów z przedstawicielem Centrum Profilaktyki Społecznej.
Ideą przewodnią Centrum Profilaktyki Społecznej jest upowszechnienie naukowej wiedzy o etiologii i przebiegu współczesnych zachowań ryzykownych. Obszarem działalności Centrum jest szeroko pojęta profilaktyka narkotykowa i uzależnień behawioralnych, a także przeciwdziałanie innym zachowaniom ryzykownym, między innymi ryzykownym zachowaniom w Internecie.
Głównym tematem prowadzonych rozmów były zasady bezpiecznego zachowania się użytkowników Internetu. Uczniowie bardzo szybko i chętnie nawiązali kontakt z prowadzącym, z uwagą i skupieniem wysłuchali jego uwag oraz rad, a także podejmowali dyskusję na nurtujące je tematy.
Zarówno prowadzący, jak i uczestnicy dzisiejszego spotkania, oceniają je bardzo pozytywnie i żałują, że było ono tylko jednorazowe.

Anna Zięba
Milena Leszczyńska
Monika Walczak



25.02.2016r.

„Ks. Jerzy Popiełuszko – człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał”

1 września 2015r. został ogłoszony II Ogólnopolski Konkurs poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce: „Ks. Jerzy Popiełuszko – człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał”. Konkurs – przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV–VI) i gimnazjum składa się z dwóch etapów: I etap to wykonanie pracy plastycznej w postaci komiksu inspirowanego słowami bł. ks. J. Popiełuszki: „Człowieka zdobywa się otwartym sercem” i II etap to rozwiązanie testu wiedzy dotyczącego życia i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Komisja Konkursowa wskazała zwycięzców I etapu konkursu i zakwalifikowała do udziału w II etapie tych uczestników, którzy wykonali najlepsze prace.
Miło mi poinformować, że uczeń klasy VIa naszej szkoły Karol Boniecki otrzymał za swoją pracę maksymalną ilość 30 pkt. Należy zaznaczyć, że w kategorii uczniów klas IV–VI były tylko 3 prace z najwyższą punktacją.

Serdecznie Gratuluję Karolowi
i życzę powodzenia w II etapie konkursu.

Wanda Piotrowska



24.02.2016r.

W krainie Beznetlandii, czyli
Dzień Bezpiecznego Internetu

Dnia 24 lutego w naszej szkole już po raz trzeci obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Z tej okazji uczniowe klasy 2b gimnazjum realizujący zadania projektu „Innowacyjna Szkoła” zaprezentowali teatrzyk „mały TIK” pt.„W krainie Beznetlandii”. Występ ten miał na celu pokazanie w jaki sposób zastosowanie technologii informacyjno–komunikacyjnych w szkole i nie tylko ułatwia komunikowanie się, zdobywanie informacji i naukę.
Drugim ważnym celem było zwrócenie uwagi odbiorców na fakt, że to od nas samych zależy, czy powszechny dostęp do internetu oraz urządzeń TIK będzie dla nas pożytkiem, czy zagrożeniem. Fakt ten doskonale zobrazowali uczniowie klasy 1b gimnazjum biorący udział w konkursie pt.„Lepszy Internet zależy od Ciebie".
Podczas spotkania pani dyrektor Marianna Zulczyk wręczyła także dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego, który był adresowany do uczniów szkoły podstawowej.

Anna Zięba
Monika Walczak
Milena Leszczyńska



23.02.2016r.

Turniej unihokeja
w Piotrkowie Trzybunalskim

15 lutego dwa składy naszej reprezentacji w unihokeju przygotowując się do zbliżających się Mistrzostw Międzypowiatowych w Zielonce wzięły udział w turnieju unihokeja w Piotrkowie Trybunalskim. Najważniejszym celem było zgranie się drużyny po przerwie feryjnej, ale bardzo cieszy nas wynik końcowy turnieju. Nasz pierwszy skład: Karol Boniecki, Jakub Zulczyk, Kacper Soćko i Konrad Wosztyl wywalczył I miejsce, natomiast nasz drugi skład w zestawieniu: Adrian Styczyński, Piotr Trzaska, Maciej Sieklicki i Damian Wosztyl zajął II miejsce. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju z 12 bramkami okazał się Karol Boniecki.

Trener drużyny:
Robert Michota

Brawo chłopcy i trzymajcie formę do 1 marca i dłużej!!!



22.02.2016r.

Dzień Babci i Dziadka











19.02.2016r.

Laury dla naszych wokalistów!!!

27 stycznia w Szkole Podstawowej w Czachówku odbył się Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Jak co roku uczestnicy przygotowują jedną polską kolędę lub pastorałkę. Celem konkursu jest rozpowszechnianie znajomości kolęd i pastorałek wśród uczniów szkół podstawowych. Festiwal ma za zadanie również integrowanie uczniów ze wszystkich szkół z terenu Gminy Góra Kalwaria.

Na tegorocznym, jubileuszowym konkursie nasi reprezentanci, wyłonieni z etapu szkolnego, występowali w kilku kategoriach:
– Dominika Czarnecka – solistka kl. I–III
– Ewa Odrowąż–Coates – solistka kl. IV–VI
– Karolina Bartkowska i Wiktoria Turowska – zespół kl. I–III
– „Dźwieczne Półnutki” (Ewa Odrowąż–Coates, Magdalena Kongiel, Natalia Malewska, Nicole Kozicka) – zespół kl. IV–VI

Już podczas przesłuchań zauważyliśmy, ze poziom naszych wokalistów jest bardzo wysoki. Potwierdził to również werdykt jurorów, którzy przyznali naszym wykonawcom aż trzy pierwsze miejsca. Oto najlepsi:
– Dominika Czarnecka – I miejsce
– Karolina Bartkowska i Wiktoria Turowska – I miejsce
– „Dźwięczne Półnutki” – I miejsce

Duet Karolina Bartkowska i Wiktoria Turowska przygotowała do konkursu p. Ewelina Płatek, a solistki i zespół „Dźwięczne Półnutki” p. Alina Pastuszka.
Serdecznie gratulujemy wykonawcom i prowadzącym.

Alina Pastuszka
Ewelina Płatek



19.02.2016r.

Nasze małe wokalistki pną się coraz wyżej,
a Julia Zulczyk triumfuje

14 stycznia w Domu Kultury „Kadr” w Warszawie odbył się X Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek 2016. Zgodnie z regulaminem, uczestnicy mieli zaprezentować jedną wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Nie było niestety podziału na kategorie, spośród 54 podmiotów wykonawczych, wśród których były dzieci przedszkolne po licealistów, byli soliści, duety, zespoły i chóry, wyłoniono 12 nagrodzonych i wyróżnionych.

Naszą szkołę reprezentowali soliści:
– Dominika Czarnecka – kl.Ia
– Ewa Odrowąż–Coates – kl.IVb
– Julia Zulczyk – kl. IIa gim
oraz zespół „Wdzięczne półnutki” w składzie: Aleksandra Szymczak, Dominika Czarnecka, Marta Słowik, Katarzyna Zulczyk, Natalia Malewska, Aleksandra Bedyńska, Magdalena Kongiel, Ewa Odrowąż–Coates, Anna Kęska.

Wszyscy nasi wykonawcy przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę pięknie się zaprezentowali, pokazali, ze kochają muzykę i potrafią śpiewać. Julia oczarowała widownię „Kolędą cisza” i właśnie ją jurorzy zaprosili do grona laureatów i wyróżnionych.

26 stycznia odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień i okazało się, że Julia Zulczyk zdobyła zaszczytne II miejsce.
Cieszymy się bardzo i gratulujemy.

Alina Pastuszka



18.02.2016r.

Młodzi Programiści w Baniosze

Od listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Baniosze prowadzona jest innowacja pedagogiczna pt. „Młodzi Programiści”. Pomysł zrealizowania owego przedsięwzięcia narodził się w związku z przystąpieniem naszej placówki do III edycji programu Mistrzowie Kodowania, który ma na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach.
Podczas zajęć, które odbywają się regularnie w co drugą sobotę, uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.
Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Umożliwia on łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Obiekty mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne.
Efekty pracy systematycznie zamieszczanie są na stronie internetowej szkoły (www.zsbaniocha.mgk.pl).
Główną myślą, przyświecającą autorkom i realizatorkom niniejszej innowacji są słowa Billa Gates'a „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”, dlatego też wierzymy, że wśród naszych podopiecznych są przyszli informatycy, programiści, analitycy . . . jednym słowem: LUDZIE SUKCESU!

Anna Zięba
Milena Leszczyńska



18.02.2016r.

Grand prix dla Julii Zulczyk

22 stycznia w Gimnazjum w Górze Kalwarii odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Naszą szkołę reprezentowała Julia Zulczyk przygotowana przez p. Alinę Pastuszkę. Zgodnie z regulaminem zaśpiewała dwie pastorałki: „Kolęda cisza” i „Mary did you know” w angielskiej wersji językowej. Czystością brzmienia, wspaniałą interpretacją i wrażliwością sceniczną Julia zdominowała konkurencję. Jurorzy bardzo wysoko ocenili jej umiejętności i jednogłośnie przyznali Julii Grand Prix.

Alina Pastuszka



13.02.2016r.

Walentynki ze Scratchem

13 lutego, w przeddzień Walentynek, uczniowie szkoły podstawowej już po raz kolejny spotkali się na kółku informatycznym realizowanym w ramach innowacji pedagogicznej "Młodzi Programiści".
Podczas zajęć dzieci uczą się podstaw programowania w oparciu o język Scratch uczestnicząc tym samym w III edycji programu Mistrzowie Kodowania.
W związku ze zbliżającym się świętem zakochanych uczstnicy projektowali multimedialne kartki walentynkowe, które – kto wie – może trafią jutro do kogoś z Was :)

Poniżej przedstawiamy projekty naszych uczniów:





Anna Zięba
Milena Leszczyńska



13.02.2016r.

Spotkanie z kuratorem

27 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja kuratora społecznego p.Sławomira Rudaka na temat dopalaczy i innych środków psychoaktywnych. Szczególny nacisk położono na zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich, demoralizacji oraz negatywnego często wpływu starszego towarzystwa. Dużo czasu poświęcono też kwestii posiadania, obrotu czy spożywania alkoholu, narkotyków i dopalaczy, co w następstwie prowadzić może do popełniania przestępstw i problemów w życiu dorosłym. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych, którzy chętnie zadawali pytania, wykazując w ten sposób duże zainteresowanie tematem.

Weronika Pająk
Dorota Adamska



29.01.2016r.

Bal karnawałowy klas młodszych











27.01.2016r.

Niech żyje bal!!!

W dniu 27 stycznia odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa karnawałowa. Bawili się uczniowie klas V i VI oraz gimnazjum. Jak na karnawał przystało, uczestnicy wykazali się niezwykłą inwencją i pomysłowością i przybyli w różnych przebraniach. Na sali aż roiło się od diabełków, czarownic, księżniczek, kowbojów, szkieletów i innych baśniowych postaci, co można zobaczyć w galerii zdjęć. Organizacją zabawy zajął się Samorząd Uczniowski przy wsparciu Rady Rodziców, która przygotowała słodki poczęstunek.

Marta Bedyńska
Iwona Szymańska



23.01.2015r.

Srebrny medal!!!

W środę 20 stycznia 2016r., w Cendrowicach reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum wzięła udział w TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ. Rozegrano go w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W skład drużyny weszły uczennice klas pierwszych i trzecich:
1. Weronika Adamska – kapitan
2. Maria Sierszuła
3. Julia Domżałowska
4. Aleksandra Ćwiek
5. Klaudia Tokaj
6. Wiktoria Myszkowska
7. Milena Czarnota
8. Aleksandra Ślusarczyk
9. Monika Nakwaska
10. Agnieszka Furmańska

Do turnieju przystąpiły reprezentacje wszystkich gimnazjów Gminy Góra Kalwaria.
Nasze dziewczęta, po niezwykle zaciętej walce (1:2 w setach), uległy jedynie reprezentacji gimnazjum z Góry Kalwarii.

Zespół zajął II miejsce.
Gratulujemy!

Katarzyna Fornal
Beata Płatek



20.01.2016r.

„Lubię to!”

W dniu 28.10.2015r. Fabryka Aktywności Młodych zawitała do Zespołu Szkół w Baniosze.
W tym dniu odbył się happening oraz rozmowy o wolontariacie.
Z wizyty tej powstała nowa wersja teledysku „Lubię to”. Zachęcamy do obejrzenia teledysku.

Anna Zięba



16.01.2016r.

„Do końca świata . . . ”

W tym roku już po raz 24 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczna kwesta była przeznaczona na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, bardzo aktywnie zaangażowali się w WOŚP: aż 11 wolontariuszy kwestowało na terenie Baniochy i w Górze Kalwarii. Wzbogaciliśmy konto WOŚP o ponad 6 tysięcy zł., a tegoroczny finał w sztabie z Góry Kalwarii przyniósł rekordowy wynik ponad 32 tysięcy zł.
Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu Księdzu Proboszczowi Robertowi Pękackiemu za ogromne serce i wielką życzliwość oraz za nieocenione wsparcie wolontariuszy gorącą herbatą.

Iwona Szymańska



22.12.2015r.

Wigilia szkolna
I znów narodziła się nadzieja . . .

Takie przesłanie przekazali społeczności szkolnej uczniowie klasy Va i zespół wokalny „Dźwięczne półnutki”, którzy pod kierunkiem p. Aliny Pastuszki przygotowali program artystyczny na wigilię szkolną.
Wzruszające recytacje wprowadziły słuchaczy w ten magiczny okres świąt Bożego Narodzenia, kiedy topnieją lody ludzkich serc i w każdym człowieku budzą się najpiękniejsze uczucia wiary w dobro, nadzieję i miłość. Kolędy i pastorałki wykonywane dwugłosowo, zachwycające nie tylko treścią, ale i pięknym brzmieniem, wzruszały i nadawały przedstawieniu wyjątkowo uroczysty charakter. Ogromnej dawki emocji dostarczyły pastorałki w wykonaniu najmłodszej i najstarszej solistki – Dominiki Czarneckiej i Julii Zulczyk.
To piękne, że uczniowie w tak nietypowy sposób potrafią „przeżywać” bożonarodzeniowe treści i dzielić się swą wrażliwością z innymi.

Alina Pastuszka



21.12.2015r.

Chłopcy z gimnazjum – srebrnymi medalistami

18 grudnia drużyna chłopców z naszego gimnazjum podczas Mistrzostw Powiatowych w Unihokeju w Gołkowie wywalczyła II miejsce. Chłopcy w wzmocnionym składzie zaprezentowali wysoki poziom gry i wrócili ze srebrnymi medalami i pewnym niedosytem . . . Najważniejsze jednak, że dali z siebie wszystko i grali zgodnie z zasadami fair play.

Skład drużyny:
Dawid Gładecki
Szymon Borowiecki
Patryk Nowicki
Jakub Kur
Sebastian Palczewski
Kacper Łukasiak
Jakub Drozdowski
Jakub Wosztyl
Hubert Bedyński
Adam Dymarski
Kamil Wiśniewski

Serdeczne podziękowania dla pani Iwony Szymańskiej za pomoc w dowozie na zawody i dla pana Roberta Michoty za opiekę i dodatkowe wskazówki.

Henryk Żołnowski



21.12.2015r.

Chłopcy z naszego gimnazjum okazali się najlepsi w gminie.

11 grudnia 2015 roku drużyna chłopców z naszego gimnazjum rywalizowała z innymi zespołami z gminy Góra Kalwaria w Międzyszkolnych Mistrzostwach w Unihokeju. Zawody odbywały się w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja walczyła dzielnie i zdobyła złoto. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas zawodów powiatowych.

Skład drużyny:
Dawid Gładecki
Szymon Borowiecki
Patryk Nowicki
Michał Krupa
Jakub Kur
Sebastian Palczewski
Kacper Łukasiak
Kamil Wiśniewski

Henryk Żołnowski



21.12.2015r.

Mamy finalistkę
Konkursu Kuratoryjnego
z języka polskiego

Weronika Burna z klasy VIb przeszła wszystkie etapy Konkrsu Kuratoryjnego z języka polskiego i zdobyła status finalisty. Po etapie szkolnym i rejonowym (86%) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który był niezwykle trudny. Jednak pracowitość, rzetelność, systematyczność oraz determinacja Weroniki sprawiły, że znalazła się w gronie najlepszych.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun:
Małgorzata Żołnowska



20.12.2015r.

Gdy Boże Narodzenie się zbliżało . . .











18.12.2015r.

Ratownicy w szkole . . .

15 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem „Pierwsza pomoc przedmedyczna” przeprowadzone przez przedstawicieli Drużyny Ratunkowo–Poszukiwawczej Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Piaseczna, p.Mateusza Lecha i p.Joannę Zatorską. Warsztaty zorganizowano w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie udzielania pomocy w razie wypadku, urazu, nagłego ataku choroby, ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego, zanim udzielona zostanie specjalistyczna pomoc medyczna. Wzbogacenie zajęć prezentacją multimedialną i pokazem sprzętu ratowniczego, a także zaaranżowanie scenek z udziałem dzieci zmobilizowało wszystkich do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Warto pamiętać, że w sytuacji zagrożenia o życiu czy zdrowiu człowieka decydują minuty, a nawet sekundy, dlatego istotne jest, aby kształtować wrażliwość społeczną dzieci i młodzieży już od lat najmłodszych.

Dorota Adamska
Weronika Pająk



17.12.2015r.

V Mazowiecki Festiwal Piosenki
z Dobrym Tekstem
„Muzyczna Jesień„

Warszawski Ursus znów okazał się szczęśliwy, tym razem dla wokalistów. Pod koniec listopada w Ośrodku Kultury „ARSUS” około 600 uczestników (143 podmioty wykonawcze) zaprezentowało swe umiejętności wokalne przed profesjonalnym jury: Mariola Strukowska – Animator, menedżer kultury, muzyk i pedagog, Alina Małachowska – wokalistka, pianistka, dyrygent i pedagog oraz Anna Kaszubska – animator, menedżer kultury pisarka, pedagog.
Zgodnie z założeniami festiwalu powinny być prezentowane piosenki polskie z dobrym tekstem. Jurorzy zwracali uwagę na:
– dobór repertuaru zgodny z formułą festiwalu i dostosowany do wieku wykonawcy,
– poziom warsztatu wykonawczego,
– interpretacja prezentowanych utworów,
– ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentowali wykonawcy przygotowani przez p. Alinę Pastuszka:
– soliści: Dominika Czarnecka (Ia), Nicole Kozicka (IVb) i Natalia Malewska (Va), zespół „Dźwięczne półnutki” (z kl.IVb, Va, VIb) oraz trio „Agrado” prowadzone przez p. dyr. Dariusza Słapka.

Podczas uroczystej gali, na która zaproszeni byli laureaci i nagrodzeni wykonawcy, okazało się, że Trio „Agrado” ( Weronika Bandera, Aleksandra Ślusarczyk i Julia Zulczyk) zdobyło I miejsce w swej kategorii. Zespół „Dźwięczne półnutki” otrzymał wyróżnienie i najmłodsza solistka Dominika Czarnecka również została wyróżniona. Reprezentantki zespołów i Dominika z dumą odebrały nagrody i dyplomy.
Bardzo cieszymy się, że dziewczęta zachwycają swym śpiewem nie tylko naszą społeczność szkolną, ale doskonale promują szkołę w szerszym środowisku.
Gratulacje dla wykonawców i prowadzących.

Alina Pastuszka
Dariusz Słapek



17.12.2015r.

Mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego
w Unihokeju

Nasi Mistrzowie

16.12.2015 r. na hali sportowej w Gołkowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego w Unihokeju Szkół Podstawowych. Na imprezie spotkało się 6 najlepszych drużyn z każdej z gmin powiatu piaseczyńskiego. W wyniku losowania drużyny podzielono na 2 grupy po 3 zespoły. Nasza znalazła się w grupie A razem ze Szkołą Podstawową z Zalesia Górnego i Szkołą Podstawową z Tarczyna.
Pierwszy mecz z Zalesiem Górnym nasza drużyna wygrała 3:2, drugi z Tarczynem 5:2. Wygrywając dwa mecze trafiliśmy do finału, gdzie musieliśmy się zmierzyć z gospodarzem imprezy, wieloletnim mistrzem powiatu Gołkowem.
Ten mecz był z naszej strony prawdziwym pokazem efektownego i skutecznego unihokeja. Po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 7:1 dla Szkoły Podstawowej z Baniochy.

W tak spektakularny i widowiskowy sposób nasi chłopcy wywalczyli Mistrzostwo Powiatu Piaseczyńskiego !!!


Skład naszej zwycięskiej reprezentacji:
Karol Boniecki
Jakub Zulczyk
Kacper Soćko
Jakub Wilk (bramkarz)
Łukasz Filipowski
Konrad Wosztyl
Kamil Kanabus (bramkarz)
Fryderyk Kaczorek
Gabriel Szymański
Piotr Trzaska
Dawid Bogdan
Kacper Olszewski

Ogromne gratulacje!!!
Wielkie brawa i powodzenia na zawodach międzypowiatowych!!!

Trener:
Robert Michota



17.12.2015r.

Mistrzostwa Gminy Góra Kalwaria
w Unihokeju

Złoci Unihokeiści

09.12.2015 r. na hali sportowej w Brześcach odbyły się Mistrzostwa Gminy Góra Kalwaria w Unihokeju Szkół Podstawowych. Po losowaniu nasza reprezentacja znalazła się w grupie A razem ze szkołami z: Dobiesza, Kątów, Coniewa. Wszystkie grupowe spotkania nasi chłopcy wygrali: 2:1 z Dobieszem, 7:1 z Kątami, 5:2 z Coniewem. Po rywalizacji grupowej, która dla naszej drużyny zakończyła się kompletem zwycięstw i pierwszym miejscem przyszedł czas na półfinały. W nich zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową w Czachówku, z którą wygraliśmy zdecydowanie 8:1.

W meczu finałowym nasi unihokeiści spotkali się z gospodarzem turnieju Szkołą Podstawową w Brześcach. Mecz finałowy po efektownej i efektywnej grze naszej reprezentacji zakończył się wynikiem 4:2 na naszą korzyść i właśnie w takich okolicznościach nasza reprezentacja zdobyła tytuł Mistrza Gminy Góra Kalwaria w Unihokeju.
Skład naszej zwycięskiej reprezentacji:
Karol Boniecki
Jakub Zulczyk
Kacper Soćko
Jakub Wilk (bramkarz)
Łukasz Filipowski
Konrad Wosztyl
Kamil Kanabus (bramkarz)
Fryderyk Kaczorek
Piotr Trzaska
Dawid Bogumił

Brawa dla naszej całej drużyny,
oraz życzenia powodzenia podczas
Mistrzostw Powiatu Piaseczyńskiego,
które już 16.12.2015 r.

Trener:
Robert Michota



16.12.2015r.

Prelekcja dla rodziców i nauczycieli

W minioną środę 9 grudnia w Zespole Szkół w Baniosze odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komisariatu Policji w Górze Kalwarii – st. asp. Piotrem Kowalskim i st. sierż. Andrzejem Łepeckim, a także koordynatorką pielęgniarek szkolnych SZOZ w Górze Kalwarii – p.Barbarą Zdrojek. Tym razem pogadanka skierowana była nie do uczniów, ale ich rodziców i nauczycieli. Wizyta miała charakter prewencyjny, mający na celu zwrócenie uwagi na dotykające nastolatków zagrożenia, jakimi są narkotyki, zwłaszcza dopalacze. Zebrani obejrzeli film ukazujący różnorodne zdania młodzieży na temat substancji psychoaktywnych. Dowiedzieli się także, jaki wpływ na organizm człowieka mają środki odurzające, a na zakończenie zostali zapoznani z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z posiadania „nowych narkotyków”. Każdy uczestnik spotkania dostał ulotkę z najważniejszymi informacjami o dopalaczach, przygotowaną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

Weronika Pająk
Dorota Adamska



16.12.2015r.

Wigilia absolwentów

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
C.K.Norwid

Wspólna Wigilia absolwentów przechodzi do szkolnej tradycji. To już drugi rok po ukończeniu naszej szkoły uczniowie z rocznika 2011/2013 spotkali się z wychowawczynią –p. Moniką Walczak, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Był to czas wspomnień, refleksji, ale również radości ze wspólnego spotkania.

Monika Walczak



16.12.2015r.

Broniewski okazał się szczęśliwy

Pisaliśmy, że nasza gimnazjalistka, Maja Górecka przygotowana przez p. Alinę Pastuszkę przeszła do II etapu XIII Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety – Władysława Broniewskiego. Zgodnie z regulaminem, prezentowała dwa utwory tego poety. Pokazała się z jak najlepszej strony zachwycając jurorów swoją interpretacją tekstu „Ja i wiersze” i dużą wrażliwością.
Po przesłuchaniach okazało się, że Maja znalazła się w gronie laureatów swojej kategorii wiekowej. To ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że konkurs ten mazowiecki był tylko z nazwy – występowali bowiem recytatorzy z różnych części Polski. Podczas uroczystego koncertu laureatów, na który zaproszona była córka Władysława Broniewskiego, nasza uczennica jeszcze raz zarecytowała wybrany przez jurorów tekst. Wielkie było nasze zaskoczenie, kiedy okazało się, że Maja otrzymała II miejsce w kategorii gimnazjalnej. Oby tak dalej . . .

Alina Pastuszka



14.12.2015r.

Spotkanie literackie

W dniu 9 grudnia odbyły się spotkania autorskie w oddziałach zero i klasach pierwszych. Odwiedziły nas autorki książeczki dla dzieci „Kasia i Daniel na tropie... posłuchaj, poznaj, zgadnij”. Pani Barbara Szelągowska poetka i autorka książki oraz Monika Jędrychowska ilustratorka przyniosły ze sobą miłą niespodziankę – stonogę Jadzię. Jadzia zachęciła nas do wspólnej rozmowy na temat szanowania książek, zaprosiła do zabawy, śpiewu, odgadywania zagadek i słuchania wierszy. Dowiedzieliśmy się – co można, a co nie należy robić podczas czytania, bo Jadzia bardzo lubi książki i dlatego zachęcała nas do codziennej lektury w gronie rodziny.

Beata Świątkiewicz



11.12.2015r.

Szkolne Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych

W dniu 9 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Baniosze odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych przeprowadzone przez uczniów klasy 2b gimnazjum pod opieką p. Anny Zięby i p. Moniki Walczak. W mistrzostwach wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, którzy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe. Najmłodsi walczyli o tytuł MISTRZA DODAWANIA, uczniowie klas drugich szkoły podstawowej konkurowali w kategorii MISTRZ ODEJMOWANIA. O tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA mogli się ubiegać uczniowie klas trzecich, a wśród uczniów klas czwartych został wyłoniony MISTRZ DZIAŁAŃ PAMIĘCIOWYCH.
Podczas mistrzostw zostały wykorzystane gry matematyczne udostępnione przez serwis www.matzoo.pl. Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszonych uczestników, na przełomie listopada i grudnia gimnazjaliści przeprowadzili eliminacje, które miały na celu wyłonienie najlepszych, którzy następnie wzięli udział w drugim etapie konkursu. Finał odbył się w środę 9 grudnia w pracowni komputerowej, a uroczyste rozdanie nagród, dyplomów i medali dla mistrzów odbyło się w piątek, 11 grudnia na sali gimnastycznej.
Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Klasa I szkoły podstawowej
I miejsce i tytuł MISTRZA DODAWANIA zdobyli Marcel Waligóra i Sebastian Burny
II miejsce – Zofia Nowak
III miejsce – Kosma Stolarski i Bartosz Szymczak

Klasa II szkoły podstawowej
I miejsce i tytuł MISTRZA ODEJMOWANIA zdobył Mikołaj Mroszczyk
II miejsce – Aleks Niziński
III miejsce – Amelia Posiewka

Klasa III szkoły podstawowej
I miejsce i tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA zdobyły Łucja Burna i Aleksandra Borowiecka
II miejsce – Filip Tobolski
III miejsce – Jakub Siudy

Klasy IV–VI szkoły podstawowej
I miejsce i tytuł MISTRZA DZIAŁAŃ PAMIĘCIOWYCH zdobyli Antonii Łyżwa i Zofia Szmytrowska
II miejsce – Alan Niziński
III miejsce – Bartłomiej Bieniak i Weronika Guza

Zwycięzcy mistrzostw otrzymali własnoręcznie przygotowane przez uczniów gimnazjum medale oraz dyplomy za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w każdej z kategorii.

Anna Zięba
Monika Walczak



10.12.2015r.

Mikołajkowe Igrzyska Sportowe

W dniu 4 grudnia 2015 drużyna najmłodszych uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Mikołajkowych Igrzyskach Sportowych, organizowanych co roku przez Zespół Szkół w Brześcach. W sportowym współzawodnictwie, które skierowane jest do uczniów klas I–III, uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Góra Kalwaria. Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji nasza drużyna zdobyła II miejsce i otrzymała puchar, dyplom oraz bon o wartości 200 zł. na zakup sprzętu sportowego. Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym medalem. Małym wicemistrzom towarzyszyła ogromna radość z uzyskanego wyniku i pozytywna energia, która udzieliła się także opiekunom: paniom Iwonie Szymańskiej i Ewelinie Płatek oraz panu Henrykowi Żołnowskiemu.

Skład zespołu:
Szywała Oliwia
Nowak Zofia
Piwek Natalia
Radzyńska Patrycja
Bartkowska Karolina
Wasiak Marika
Stolarski Kosma
Kowalczyk Wiktor
Mroszczyk Mikołaj
Bieniak Maciej
Grzegorczyk Mateusz
Malewski Adam

Iwona Szymańska



8.12.2015r.

Kolejny srebrny medal dla dziewcząt!

We wtorek 8 grudnia 2015r. reprezentacja szkoły podstawowej uczestniczyła w gminnych zawodach międzyszkolnych rozgrywanych w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem dziewczęta grały w UNIHOKEJA.
Do rywalizacji w Brześcach zgłosiło się sześć drużyn.

W składzie naszej „srebrnej reprezentacji” były dziewczęta klas szóstych:
Agata Bogumił Daria Adamska
Wiktoria Machacka (bramkarka)
Zuzanna Koniarska
Weronika Guza
Natalia Szywała
Wiktoria Badowska
Ilona Bednarczyk
Inez Borkowska

Pierwsze trzy mecze wygrane bez problemów. Piękne akcje, celne strzały i bardzo dobra obrona, również Wiktorii w bramce. Dopiero w meczu finałowym, po zaciętej walce, zawodniczki uległy drużynie z Brześc i zajęły II miejsce.

To naprawdę wspaniały wynik, gratulujemy!!!

Katarzyna Fornal



1.12.2015r.

Trudny temat uzależnienia . . .

We czwartek 26 listopada 2015 roku uczniowie wszystkich klas gimnazjum, a także starszych klas szkoły podstawowej obejrzeli spektakl profilaktyczny w reżyserii Marka Terczy pt. „Wspomnienia narkomanki”. Scenariusz przedstawienia zaprezentowanego przez aktorów Teatru Lektur Szkolnych z Kielc powstał na podstawie książki pt. „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek. Jest to historia o dramatycznej walce z uzależnieniem, o życiu w cieniu śmierci, a jednocześnie o determinacji, sile i nadziei. Główna bohaterka – Basia – to młoda dziewczyna, pilna uczennica i dobra córka, która pod wpływem nowych znajomych sięga po narkotyki. Jej osobiste, nierzadko drastyczne wyznania przeplatane są komentarzem narratora, a także trafnie dobranymi piosenkami zespołu Dżem. Przedstawienie w przystępny sposób ukazuje bezwzględny mechanizm uzależnienia, dowodząc, że nawet jednorazowe, przypadkowe spotkanie z narkotykami w konsekwencji powoduje bolesne staczanie się człowieka, aż po nieuniknione dno.
Przedstawienie odbyło się dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dorota Adamska
Weronika Pająk



23.11.2015r.

iTeatr z Teatru Maska w Rzeszowie
„Historia Śnieżki”

W poniedziałek 23 listopada uczniowie z klas 0–3 szkoły podstawowej mieli okazję obejrzeć spektakl online transmitowany na żywo z Teatru Maska w Reszowie. Przedstawienie pt.„Historia Śnieżki” okazała się jednak dość zaskakującą opowieścią dla widzów, którzy przecież doskonale znali Królewnę Śnieżkę, siedmiu krasnoludków, złą macochę i pięknego królewicza.
W rolach głównych wystąpili: Maria Dańczyszyn, Jadwiga Domka, Henryk Hryniewiecki, Piotr Pańczak oraz Natalia Zduń.

Anna Zięba



23.11.2015r.

Recytujemy poezję Broniewskiego

4 listopada w Domu Kultury „Kolorowa” odbył się pierwszy etap XIII Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety – w tym roku obowiązywały utwory Władysława Broniewskiego. Przegląd odbywał się w trzech kategoriach wiekowych
I – Uczniowie szkół podstawowych
II – Uczniowie gimnazjów
III – Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli

Każdy uczestnik musiał przygotować i zaprezentować dwa wiersze W. Broniewskiego. Przegląd poprzedzały warsztaty, które miały wprowadzić uczestników w atmosferę poezji Broniewskiego i pomóc w wyborze i interpretacji wybranych utworów. Naszą szkołę reprezentowało 7 recytatorów przygotowanych pod kierunkiem
p. Aliny Pastuszki:
– Dominika Ślusarczyk – kl. Ia
– Gabrysia Ślusarczyk – kl.Ia
– Katarzyna Zulczyk – kl. I b
– Fryderyk Kaczorek – kl. Va
– Katarzyna Bednarska – kl. Ia gimnazjum
– Maja Górecka – kl. Ia gimnazjum
– Julia Zulczyk – kl. IIa gimnazjum

Do konkursu zgłosiło się 252 uczestników – z województwa mazowieckiego i innych części Polski. Komisja konkursowa, po trzech dniach przesłuchań, do kolejnego etapu nominowała tylko 50 recytatorów. Wśród nich znalazła się nasza uczennica – Maja Górecka. W II etapie ma recytować jeden z prezentowanych w I etapie utworów oraz jeden nowy, oczywiście autorstwa Władysława Broniewskiego.

Gratulacje!!!

Alina Pastuszka



23.11.2015r.

Angielskie piosenki przedstawicieli naszej szkoły zachwyciły jurorów w Coniewie

W środę 28 października odbył się VI Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej w Coniewie. Jego celem jest rozpowszechnianie języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i gminazjalnych oraz zachęcanie do nauki poprzez dobrą zabawę. Festiwal to dobra okazja do integracji uczniów ze wszystkich szkół gminy Góra Kalwaria i konfrontacja dokonań twórczych.
Patronami Festiwalu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria i Wydawnictwo Oxford University Press.
Konkurs piosenki był podzielony na trzy kategorie: szkoła podstawowa – klasy I–III, szkoła podstawowa – klasy IV–VI oraz gimnazjum.
W tym roku naszą szkołę reprezentowało aż sześcioro przedstawicieli. Szkołę podstawową – dwa duety przygotowane pod kierunkiem
p. Aliny Pastuszki:
– Wiktoria Turowska i Adam Malewski – kl. III (I kat.wiekowa)
– Ewa Odrowąż–Coates i Nicole Kozicka – kl. IV (II kat. wiekowa)
Gimnazjum reprezentowało dwoje solistów prowadzonych przez
p. Martę Bedyńską i Alinę Pastuszkę:
– Julia Zulczyk – kl IIa
– Igor Zulczyk – kl. Ia

Ilość uczestników przerosła oczekiwania, na scenie pojawiały się zespoły, duety i soliści. Każdy wykonawca zrobił wszystko, co w jego mocy, by olśnić widownię i jurorów. Konkurencja była ogromna. Nasi przedstawiciele zaprezentowali się doskonale, pokazali swoją wielką wrażliwość muzyczną i niewątpliwy talent, co nie uszło uwadze oceniających. Kilkunastoosobowe jury przyznało
– Julii Zulczyk – I miejsce
– duetowi: Ewa Odrowąż–Coates i Nicole Kozicka – II miejsce
– duetowi: Wiktoria Turowska i Adam Malewski – III miejsce

Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych przedstawicieli.
Serdecznie im gratulujemy ;-)

Alina Pastuszka



20.11.2015r.

Wystawa Klimatyczna Auchan

W dniu 13 listopada 2015 r. uczniowie klas IV naszej szkoły pod opieką Pana Dyrektora Dariusza Słapka oraz wychowawczyń: Pani Katarzyny Fornal i Pani Beaty Płatek mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym projekcie edukacyjnym. Było to otwarcie Wystawy Klimatycznej w hipermarkecie Auchan, zorganizowanej w związku z przygotowaniami do Ogólnoświatowej Konferencji Klimatycznej. Wystawa została objęta Patronatem Honorowym Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ, jest adresowana do dzieci w wieku 7–11 lat, a jej celem jest uwrażliwienie młodego pokolenia na ważne wyzwania, przed którymi stajemy w życiu codziennym i zaproponowanie nieskomplikowanych, codziennych metod przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. Uczniowie w prosty i przystępny sposób dowiedzieli się, co mogą zrobić sami, aby zapobiegać niekorzystnym zmianom klimatycznym. Po oficjalnej uroczystości na uczniów czekały prezenty pro–eko i poczęstunek.



10.11.2015r.

Dzień Niepodległości












9.11.2015r.

Wszyscy wrócili z medalami!

7 listopada w Górze Kalwarii odbyły się XXIII Uliczne Biegi Niepodległościowe o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów i wszyscy wrócili z medalami. Trofeum główne wywalczyło 4 uczniów, w różnej kategorii wiekowej.

Są to :
Lena Borkowska klasa IVa – II miejsce w kategorii klas III – IV s.p.
Kacper Soćko klasa VIa – II miejsce w kategorii klas V – VI s.p.
Szymon Borowiecki klasa IIa – II miejsce w kategorii klas I – II gim.
Dawid Gładecki klasa IIIb – II miejsce w kategorii klasy III gim.

Pozostali reprezentanci:
Alicja Gołębiewska kl IIb s.p.
Bartłomiej Zulczyk klasa II s.p.
Nicole Kozicka klasa IVb s.p.
Maciej Górnicki klasa IVb s.p.
Natalia Budek klasa Va s.p.
Karol Dąbrowski klasa Va s.p.
Wiktoria Machacka klasa VIb s.p.
Daria Adamska klasa VIb s.p.
Wiktoria Badowska klasa VIa s.p.
Magdalena Milewska klasa VIa s.p.
Karolina Zientarska klasa Ia gim.

Celem tej imprezy biegowej jest promowanie zdrowego stylu życia oraz uczczenie faktu odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli, co wyżej wymienieni swoim wysiłkiem fizycznym uczynili.

Brawo!

Beata Płatek



6.11.2015r.

Kaczmarski uśmiechał się z nieba...
X Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej

Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej obchodził swoje 10-te urodziny. Jak zwykle do Zespołu Szkół w Baniosze zjechali się licznie przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Góra Kalwaria. W różnych kategoriach wiekowych i estradowych uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, nad czym czuwali ich opiekunowie. W komisji konkursowej zasiedli: wieloletni działacz na rzecz rozwoju kultury muzycznej, w 2012 roku odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” pan Tadeusz Sas, dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii pan Dariusz Falana, dyrektor Zespołu Szkół w Baniosze pan Dariusz Słapek, sekretarz jury pani Iwona Szymańska.
Jubileuszowy koncert zaszczycili swoją obecnością: pan burmistrz Dariusz Zieliński, vice przewodnicząca Rady Gminy – pani Aleksandra Fedynicz–Komosa, sekretarz gminy – pani Beata Kisiel, przewodniczący komisji oświaty i radny – pan Wojciech Fornal, radny – pan Bogdan Sałański, dyrektor ZOPO – pan Bogdan Wrochna, sołtys wsi Baniocha – pani Helena Tarkowska oraz dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników, sympatyków i gości był tort urodzinowy z okazji X edycji GFPP. Wszystkim smakował, podobnie jak kanapki, bezcukrowy soczek i owoce w formie poczęstunku, na który zaprosiła wszystkich Rada Rodziców z Zespołu Szkół w Baniosze.
Wśród najmłodszych solistów – dzieci z klas I–III szkoły podstawowej – najlepszym okazał się Maciej Bieniak z klasy II SP w Baniosze, zachwycając jury i widownię śpiewem pieśni i kreacją sceniczną. Pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Adama Kłuska z SP w Dobieszu i Karolinę Asman z SP nr 2 w Górze Kalwarii. Jako najmłodsze solistki wystąpiły także w tej kategorii wiekowej: Justyna Czub z SP Czersk i Sara Hulanicka z SP Czachówek.
Najmłodsze klasy zaprezentowały się również w duetach i zespołach. Jedyny duet: Karolina Bartkowska, Wiktoria Turowska z SP Baniocha otrzymał wyróżnienie. Spośród 4 zespołów aż 3 wykonały ten sam utwór, co podniosło poziom konkurencji. Zespoły z „Dwójki”, z Czachówka i z Baniochy wykonały utwór pt.: „Przybyli ułani” – wygrała „Dwójka”, a zespół z Czerska z piosenką „Polska flaga” zajął III miejsce. Starsi uczniowie ze szkoły podstawowej pokazali swoje umiejętności wokalne solo, w duetach i zespołach. Z 6 duetów z SP Czachówek, SP nr 2, SP Czersk, SP Coniew, SP Dobiesz, SP Czaplinek jury przyznało I miejsce Justynie Dziedzic i Alicji Maliszewskiej ze SP nr 2 w Górze Kalwarii za utwór „Polska flaga”.
W duetach gimnazjalnych zwyciężyły: Wiktoria Łubianka i Klaudia Marciniak z akompaniamentem gitarowym Wiktora Zielińskiego. Uczniowie Gimnazjum w Górze Kalwarii zaprezentowali piosenkę „Dziewczyna z granatem”, na II miejscu znalazły się Natalia Widłak i Wiktoria Grzęda z Gimnazjum w Coniewie. W kategorii „zespół” jury wysłuchało dwóch zespołów z kl. IV–VI szkoły podstawowej i jednego z gimnazjum. Pierwsze miejsce wyśpiewał zespół ze szkoły w Baniosze piosenką „Polska flaga”, wyprzedzając zespół z Czaplinka, a gimnazjalny zespół MAGIS zdobył wyróżnienie za utwór „Biały krzyż”.
Chóry we wspaniałym stylu zawalczyły o zwycięstwo w tej kategorii. Miejsce I zdobył chór z Gimnazjum w Cendrowicach, pod kierunkiem p. Małgorzaty Prelewicz „Dziś idę walczyć mamo”, II miejsce ex aequo: chór Andante z Zespołu Szkół w Baniosze – pod kierunkiem pani Eweliny Płatek „Sercu bliska rzecz” oraz chór ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górze Kalwarii – pod kierunkiem pana Andrzeja Kochańskiego „Białe róże”.
W najbardziej oczekiwanych przez publiczność kategoriach, czyli solista ze starszych klas szkoły podstawowej i solista gimnazjum, usłyszeć można dojrzałe głosy, wspaniałą interpretację i doskonały dobór repertuaru, dlatego najczęściej zdobywca Grand Prix jest wśród nich. Tak też było w tegorocznym festiwalu. W szkole podstawowej najlepsza okazała się Emilia Trochim ze SP nr 2 w Górze Kalwarii, na II miejscu – Mateusz Szlązak, ze szkoły podstawowej w Brześcach, dwa III miejsca zdobyły: Gabriela Szymczak – SP Dobiesz i Julia Romaniuk – SP Czersk. Dalsze miejsca zajęli: Karol Ochniak – SP Coniew, Zuzanna Koniarska – SP Baniocha, Zuzanna Wiszowata – SP Czachówek, Aleksandra Włosińska – SP Kąty.
Cztery solistki z gimnazjum nie ułatwiły jurorom wyboru nagrody głównej, prezentując wysoki poziom wokalny i sceniczny. Natalia Ziółkowska z gimnazjum w Brześcach, śpiewająca „Piechotę” zajęła II miejsce, Wiktoria Krupa z Gimnazjum w Coniewie – III miejsce. Klaudia Marciniak z gimnazjum w Górze Kalwarii piosenką „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” zaczarowała publiczność i zachwyciła jury uzyskując I miejsce.
Jednak to, co wydarzyło się podczas występu Aleksandry Ślusarczyk z klasy III gimnazjum w Baniosze, nie pozostawiło wątpliwości. „Mury” Jacka Kaczmarskiego zaśpiewać może każdy, nie każdy jednak wydobędzie z nich to przejmujące wołanie o wolność człowieka – tu trzeba talentu i dojrzałości, które pokazała Ola. To chyba autor miał na myśli, pisząc „...zerwij kajdany, (...) a mury runą” i na pewno byłby zachwycony takim wykonaniem.
Jurorzy nie mają łatwego zadania, wybierają bowiem uczestników Koncertu Laureatów GFPP, którzy prezentują się w dniu gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
W tym roku 10 listopada po Mszy Św. o godz. 18.00, w kościele parafialnym w Górze Kalwarii będzie można usłyszeć: Aleksandrę Ślusarczyk, Klaudię Marciniak, Macieja Bieniaka, Emilię Trochim, Zespół z kl. IV i V SP w Baniosze oraz Chór z Gimnazjum w Cendrowicach.

Agnieszka Sałańska
Iwona Szymańska



5.11.2015r.

II miejsce i srebrny medal!!!

4 listopada 2015r. rozegrano gminne zawody w MINI PIŁKĘ KOSZYKOWĄ dziewcząt szkół podstawowych. Zawody odbyły się w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do turnieju w Kątach zgłosiło się 6 drużyn.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych:
1. Daria Adamska
2. Agata Bogumił
3. Marta Tymczak
4. Zuzanna Koniarska
5. Wiktoria Machacka
6. Daria Pindelska
7. Wiktoria Badowska
8. Magdalena Milewska
9. Inez Borkowska
10. Malwina Miszewska

Po wspaniałej walce dziewczęta zajęły II miejsce.
GRATULUJEMY !

Katarzyna Fornal



29.10.2015r.

XI Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej












29.10.2015r.

Wolontariat – warto pomagać!

Środa w Zespole Szkół w Baniosze okazała się dniem pełnym wrażeń. Już od rana, dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria, gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli organizacji Fabryka Aktywności Młodych, którzy w ramach projektu „Polska Fabryką Dobra” promowali wolontariat wśród dzieci i młodzieży. Cała akcja rozpoczęła się spotkaniem prezesa pana Jarosława Marciniaka i jego współpracowników z grupą gimnazjalistów działających jako wolontariusze lub myślących o takiej działalności. Młodzież dzieliła się doświadczeniami i pomysłami dotyczącymi konkretnych działań, wypowiadała się na temat promowania wolontariatu wśród całego środowiska lokalnego, a następnie uczestniczyła w nagraniu materiałów do filmu dokumentalnego i teledysku pt. „Lubię to”. Podsumowaniem wizyty było stworzenie prostego, aczkolwiek motywującego do działania hasła „WOLONTARIAT – WARTO POMAGAĆ” oraz wspólne zdjęcie gości, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Dorota Adamska



24.10.2015r.

Szkoła wolna od dopalaczy

Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Szkoła wolna od dopalaczy”, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo związane z używaniem dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.
W terminie od 1 października 2015 r. do 31 marca 2016 r. wspólnie realizować będziemy szereg zadań, które ocenione zostaną przez komisję konkursową oraz nagrodzone przyznaniem tytułu „Szkoła wolna od dopalaczy”.
Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do aktywnego uczestnictwa w prowadzonych akcjach.

Dorota Adamska
Weronika Pająk



19.10.2015r.

Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

15 października 2015 roku w Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nauczyciel przyrody
i wychowania fizycznego pan Robert Michota został uhonorowany nagrodą Mazowieckiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia
w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Gratuluję

Dyrektor
Zespołu Szkół w Baniosze



16.10.2015r.

16 października
Dzień Papieski

„Ideały są jak gwiazdy – nieskazitelnie piękne i nieosiągalne.
Jeśli nie można ich uchwycić, należy je obserwować
i czerpać od nich to, co cenne zanim zgasną.”

Niewątpliwym ideałem i wielkim autorytetem był papież Jan Paweł II, nasz rodak, który 37 lat temu, 16 października 1978 roku, został wybrany na stolicę Piotrową. To wielkie wydarzenie miało wpływ na polską historię, na wydarzenia w świecie, ale przede wszystkim na ludzi, ich wiarę i podejście do drugiego człowieka. Choć od tej chwili upłynęło wiele lat, Jan Paweł II jest wciąż obecny w naszych sercach i umysłach. Aby dać temu wyraz, uczniowie klasy Va pod kierunkiem wychowawcy p. Aliny Pastuszki przygotowali bardzo dojrzały, wzruszający program oddający hołd wielkiemu Papieżowi, przybliżając jego sylwetkę całej społeczności szkolnej. Oprawa muzyczna w wykonaniu dziewcząt z kl IVb, Va, VIa i dwóch gimnazjalistek – Julii Zulczyk i Weroniki Bendery (pod kier. p. A.Pastuszki) dostarczyła wielu wzruszeń i wzmocniła odświętny nastrój.
Pan dyr. Dariusz Słapek podkreślił, że było to kolejne piękne spotkanie z naszym wielkim Rodakiem.

Alina Pastuszka



15.10.2015r.

W 60 sekund dookoła książki

Uczniowie klasy 3b gimnazjum pod opieką pani Anny Wasilweskiej przygotowali film, który bierze udział w konkursie MEN „Książka naszych marzeń” – nakręcamy się na czytanie w ramach Narodowego Programu Wspierania i Promocji Czytelnictwa.

Zachęcamy do obejrzenia filmu naszych uczniów:
„W 60 sekund dookoła książki”



15.10.2015r.

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum
Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15 października obchodziliśmy dwa wielkie święta: Święto Edukacji Narodowej i Ślubowanie pierwszoklasistów. W obecności Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego, rodziców uczniów oraz zaproszonych gości, przy wsparciu koleżanek i kolegów pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Zostali uroczyście przyjęci do społeczności uczniowskiej, by przez kolejne trzy lata tworzyć dobry wizerunek szkoły, brać aktywny udział w jej życiu, w licznych konkursach i olimpiadach oraz zawodach sportowych.
W humorystycznej formie słowno – muzycznej uczniowie klas pierwszych poruszali ważne i bliskie im tematy z życia szkoły. Moniuszko w osobie Adriana Parola wraz z Dzwoneczkiem – Mają Górecką poprowadzili zebranych po korytarzach, salach lekcyjnych i szkolnych zakamarkach spotykając tych, bez których szkoła byłaby niekompletna i trochę nudna: niesfornych uczniów, charyzmatycznych nauczycieli, groźną woźną i marzycielskiego dyrektora. Uczniowie udowodnili swoją gotowość, by w pełni świadomie wkroczyć na kolejny etap edukacji szkolnej. Mamy nadzieję, że postawa młodzieży przyniesie chlubę rodzicom i szkole. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i poszukiwaniu właściwej drogi życia.



14.10.2015r.

Ślubowanie klas pierwszych
szkoły podstawowej

We wtorek 13 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W obecności Pana Dyrektora Dariusza Słapka, zaproszonych gości, nauczycieli, a także rodziców, pierwszoklasiści wystrojeni w granatowe birety mieli zostać pasowani na uczniów. Natomiast najpierw musieli na to zasłużyć. Przyszli uczniowie wykazali się znakomitymi umiejętnościami aktorskimi, recytatorskimi oraz wokalnymi, a także popisali się zdobytą już wiedzą. Wszystko to miało miejsce podczas akademii przygotowanej przez wychowawczynie pt. „Podróż w cudowny świat nauki”. Po części artystycznej wszyscy zgodnie ślubowali, że będą dobrymi uczniami jak i kolegami. Na dowód przyjęcia do braci uczniowskiej Pan Dyrektor dużym ołówkiem pasował wszystkich pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Baniosze. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książkę oraz dyplom upamiętniający tę ważną chwilę. Dzień ten na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców jak i wychowawców.

Wychowawczynie:
Alicja Leszczyńska
Joanna Ociesa
Magdalena Żurawska



13.10.2015r.

Turniej piłki nożnej dla dziewcząt

W czwartek 8 października 2015r. z okazji 90–lecia istnienia Fabryki Artykułów Turystycznych i Sportowych „POLSPORT” w Górze Kalwarii odbył się turniej piłki nożnej dla dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały tylko 4 uczennice gimnazjum, ale uznano je za najbardziej waleczne uczestniczki turnieju. Kinga Gabunia, Monika Nakwaska, Milena Czarnota i Aleksandra Ślusarczyk zajęły IV miejsce. Na pamiątkę otrzymały puchar oraz okolicznościowe souveniry i słodycze.

Katarzyna Fornal



1.10.2015r.

Wkręć się w pomaganie

W tym roku szkolnym również chcemy włączyć się w akcję charytatywno–ekologiczną zbierania nakrętek po napojach i detergentach. Pragniemy przez to pomóc 12–letniej Julii, mieszkance naszej gminy. Nakrętki zbieramy w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach: w świetlicy szkolnej, na korytarzu gimnazjum obok dystrybutora wody oraz gabinetu pedagoga gimnazjum.
Każdy z nas takim małym gestem może pomóc już dziś.

Dorota Adamska



29.09.2015r.

Powiatowe zawody sportowe
indywidualne biegi przełajowe

28 września 2015 roku w Zalesiu Dolnym przeprowadzono powiatowe zawody sportowe – indywidualne biegi przełajowe. Odbywały się one w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę, a tym samym gminę Góra Kalwaria reprezentowało 11 uczniów, z gimnazjum: 5, ze szkoły podstawowej: 6. Troje z nich: Natalia Budek klasa Va, Konrad Wosztyl klasa Vb i Dawid Gładecki klasa IIIb dostało się do następnego etapu – zawodów międzypowiatowych w Pomiechówku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Płatek



28.09.2015r.

Tak dobrze, to dawno nie było!

Dnia 24.09.2015 r. na stadionie miejskim w Górze Kalwarii odbyły się gminne zawody międzyszkolne w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH rozegrane w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Reprezentowały nas zespoły w następujących składach:

GIMNAZJUM

1. Wiktoria Myszkowska kl. III
2. Monika Nakwaska kl. III
3. Aleksandra Zaręba kl. III
4. Marlena Dobosz kl. III
5. Klaudia Tokaj kl. III
6. Weronika Adamska kl. I
7. Aleksandra Piwek kl. I
8. Karolina Zientarska kl. I
9. Martyna Zaręba kl. I
10. Maja Górecka kl. I

Zespół dziewcząt zajął III miejsce.


1. Szymon Borowiecki kl. II
2. Dawid Gładecki kl. III
3. Patryk Nowicki kl. III
4. Kamil Gryczka kl. III
5. Rafał Matusik kl. III
6. Patryk Cacek kl. II
7. Dawid Sibilski kl. II
8. Jakub Wosztyl kl. I
9. Mateusz Gryczka kl. II
10. Szymon Bartosik kl. I

Zespół chłopców zajął II miejsce.

SZKOŁA PODSTAWOWA

1. Daria Adamska kl. VI
2. Marta Tymczak kl. VI
3. Agata Bogumił kl. VI
4. Wiktoria Badowska kl. VI
5. Natalia Szywała kl. VI
6. Magdalena Milewska kl. VI
7. Natalia Budek kl. V
8. Julia Gołębiewska kl. VI
9. Ilona Bednarczyk kl. VI
10. Nicole Kozicka kl. IV

Zespół dziewcząt zajął II miejsce.


1. Konrad Wosztyl kl. V
2. Jakub Zulczyk kl. VI
3. Kacper Soćko kl. VI
4. Łukasz Filipowski kl. VI
5. Gabriel Szymański kl. V
6. Karol Dąbrowski kl. V
7. Sebastian Rytka kl. V
8. Szymon Witak kl. VI
9. Jan Zaręba kl. V
10. Karol Boniecki kl. VI

Zespół chłopców zajął II miejsce.

Nauczyciele
wychowania fizycznego



21.09.2015r.

„Wojna nigdy nie jest daleko,
zawsze jest bardzo blisko . . . ”

Z okazji 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej uczniowie przedstawili program artystyczny, którego osią były pytania: jak historia sprzed 76 lat kształtuje dzisiejszą młodzież?Za jakie wartości ginęli Polacy w czasie wojny i okupacji? Czym jest honor?
Spektakl adresowany do gości zaproszonych na gminne obchody rocznicy w Górze Kalwarii w dniu 7 września, został ponownie przedstawiony w Domu Kultury dla uczniów SP nr 2, a następnie w naszej szkole, aby uczcić 17 września.

„Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, wprawiona w wojnach na pewno na okres pokoju zasługuje, ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę! – Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor!”

Przemówienie tej treści wygłosił minister Józef Beck w siedzibie polskiego sejmu dnia 5 maja 1939roku; dla nas dzisiaj jest odpowedzią na postawione pytania o sens prowadzenia wojny obronnej. I zupełnie współcześnie przez usta sanitariuszki Manii: „Widzisz, w twoim wieku nie rozumie się jeszcze takich spraw, ale w moich latach wie się już, że lepiej zginąć za to, co jest słuszne, niż zgodzić się na popełniane przy tobie świństwo.”l;

Przejmujący program i poruszające słowa dzieci, młodzież i dorosła publiczność obejrzała z należytym skupieniem, nie szczędząc oklasków przepełnionych wzruszeniem.
Bądźcie spokojni o współczesny patriotyzm!

Agnieszka Sałańska
Ewelina Płatek



19.09.2015r.

Indywidualne biegi przełajowe

18 września 2015 roku na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii odbyły się gminne zawody sportowe – indywidualne biegi przełajowe uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 16 zawodników ze szkoły podstawowej i 17 z gimnazjum. Zawody odbywały się w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc będą reprezentować naszą szkołę w zawodach powiatowych. Są to:

szkoła podstawowa:
Daria Adamska – IV miejsce
Ilona Bednarczyk – II miejsce
Natalia Budek – IV miejsce
Konrad Wosztyl – I miejsce
Jakub Zulczyk – VI miejsce
Mateusz Lutek – III miejsce
Gabriel Szymański – V miejsce

gimnazjum:
Aleksandra Piwek – VI miejsce
Jakub Wosztyl – IV miejsce
Szymon Borowiecki – I miejsce
Szymon Bartosik – VI miejsce
Dawid Gładecki – I miejsce

Beata Płatek
Henryk Żołnowski



19.09.2015r.

Podsumowanie XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

18 września 2015 roku na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii podsumowano gminne wyniki zawodów sportowych, rozgrywanych w ubiegłym roku szkolnym. W naszej gminie jest dziewięć szkół podstawowych, w klasyfikacji końcowej nasza zajęła III miejsce. W rywalizacji pięciu szkół gimnazjalnych nasze uplasowało się na III miejscu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy. Nauczycielom: p. Katarzynie Fornal, p. Robertowi Michocie, p. Beacie Płatek i p. Henrykowi Żołnowskiemu dziękujemy za przygotowywanie uczniów do zawodów oraz życzymy dalszych sukcesów.

Przewodnicząca
Zespołu Wychowania Fizycznego



1.09.2015r.

Rozpoczęcie roku szkolnego
klas 4–6 szkoły podstawowej i gimnazjum

1 września 2015 roku o godzinie 11.00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Baniosze uroczyście rozpoczęli kolejny rok szkolny 2015/2016. Przygotowany przez klasy szóste program artystyczny uświadomił wszystkim zebranym, że czas zabawy, bestroski i odpoczynku skończył się wraz z wakacjami i trzeba zabrać się do potężnej pracy> Optymistycznym akcentem była piosenka zespołu OTTO – Wakacje, którą rodzeństwo Julia i Kacper Mierzejewscy przygotowali na tę uroczystość (Julia – śpiew, Kacper – gitara).
Jeszcze tylko 10 miesięcy i znowu . . . WAKACJE

Dorota Sikorska
Robert Michota



1.09.2015r.

Rozpoczęcie roku szkolnego
klas 0–3 szkoły podstawowej

Dnia 1 września uczniowie klas IIIa i IIIb SP przygotowali program artystyczny witając swoich młodszych kolegów i koleżanki w nowym roku szkolnym 2015/2016. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Dariusz Słapek witając zebranych gości. Przygotowany pod okiem p. Elżbiety Jakubiak i p. Eweliny Płatek program przypomniał wszystkim zgromadzonym, że wakacje dobiegły końca i pora zabrać się do pracy z nadzieją, że nowy rok szkolny będzie udany zarówno dla nauczycieli jak i wszystkich uczniów. Po występach głos zabrał ks. Proboszcz Robert Pękacki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria p. Dariusz Zieliński życząc wszystkim owocnej pracy i sukcesów. Na koniec wszyscy uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

Ewelina Płatek
Elżbieta Jakubiak



29.08.2015r.

Rozbudowa szkoły

25 sierpnia 2015 roku podpisana została umowa na wykonanie kolejnego etapu rozbudowy szkoły w Baniosze. Gminę reprezentował burmistrz Dariusz Zieliński a po stronie wykonawcy umowę podpisali: Zbigniew Kmicic – prezes zarządu, Józef Penar – wiceprezes oraz Antoni Opozda – członek zarządu.
Inwestycję do połowy 2017 roku zrealizuje firma POLEKSBUD TRADE Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.
Powierzchnia zabudowy wynosi 329 m2 a powierzchnia użytkowa to prawie 600 metrów. Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 1,5 mln złotych.


31.08.2015r.

Opłaty za obiady

Od roku szkolnego 2015/2016 opłatę za obiady należy dokonywać na konto bankowe do 5. dnia każdego miesiąca.

Nr konta:
22 8003 0003 2001 0003 3008 0080
Bank Spółdzielczy w Górze Kalwarii

Zapisując dziecko na obiad należy załączyć dokument przelewu za miesiąc wrzesień (72zł). Dokument ten należy przedstawić intendentowi.

Szczegółowe informacje dla rodziców dotyczące wydawania obiadów i funkcjonowania świetlicy znajdują się na tablicy ogłoszeń wewnątrz pomieszczenia.

Uwaga!!!
W tytule wpłaty należy wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę do której uczęszcza oraz miesiąc, za jaki opłata została dokonana.


27.08.2015r.

Opłaty za świetlicę klas „0”

W roku szkolnym 2015/2016 opłata za pobyt dziecka w świetlicy dokonywana będzie na rachunek bankowy.

Nr rachunku:
69 8003 0003 2001 0003 3008 0010

Tytuł wpłaty:
Opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego poza podstawą programową (miesiąc oraz imię i nazwisko dziecka)

Wpłaty należy dokonywać do 8. dnia każdego miesiąca. W przypadku braku wpłaty naliczane będą odsetki karne przez księgowość.


23.08.2015r.

Wyprawka dla uczniów zerówek

Poniżej znajduje się plik do pobrania zawierający spis rzeczy potrzebnych uczniom zaczynającym naukę w oddziałach przedszkolnych na rok szkolny 2015/2016.

Pobierz plik w formacie pdf


23.08.2015r.

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników dla klas III szkoły podstawowej

Informacja ze strony MEN

Wniosek str.1

Wniosek str.2


Administracja i moderacja strony: Anna Zięba Napisz do mnie