Regulamin wspisu do Złotej Księgi


Absolwenci 2017/2018

Karolina Zientarska
























Adrian Parol
























Martyna Kuklewska
























Absolwenci 2016/2017

Julia Zulczyk

Julia Zulczyk to wzorowa i ambitna uczennica. Od wielu lat zaskakuje talentem wokalnym, w którym nie ma sobie równych. Zasłynęła jako uzdolniona wokalistka nie tylko na arenie szkoły ale również gminnej, powiatowej i ogólnopolskiej. Wielokrotnie zdobywała podium w Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej w kategorii – solista.
W 2016 roku Julka wyśpiewała I miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem” w Radomiu. Sukcesy Julii to również praca zespołowa. Zaangażowanie i zdolności sprawiły, iż trio „Agrado”, które współtworzyła zdobyło I miejsce w V Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień” w Warszawie w 2015 roku.
Julia z ogromnym wyczuciem i sercem podchodzi do swej pasji, potrafi głosem przekazać duchowe przeżycia. Dzięki tej zdolności wyśpiewała I miejsce w XVIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie oraz II miejsce w X Jubileuszowym Konkursie „Kolęd i Pastorałek” organizowanym przez Dom Kultury w Warszawie w 2016 r, a w bieżącym roku było to już Grand Prix. Ambicje Julii wypłynęły również na szersze wody, zdobyła wyróżnienie w 11 Piaseczyńskim Festiwalu Piosenki Angielskiej.
Nie tylko wokal jest mocną stroną Julki, odkryła w sobie także umiejętności aktorskie. Aktualnie uczęszcza do Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie, gdzie rozwija swój talent występując na deskach Teatru Roma.
Jesteśmy dumni z Juli, która w piękny i artystyczny sposób rozsławia imię naszej szkoły.


Szymon Borowiecki

Szymon Borowiecki to wzór do naśladowania. Kulturalny i ambitny uczeń, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w nauce, zaangażowany w życie klasy i szkoły. To w reszcie najlepszy sportowiec. Siła walki i ciężka praca zaowocowały zdobyciem I Miejsca Pucharu Polski w kickboxingu w Nowym Sączu, I miejsca Pucharu Polski Piaseczno open, II miejsca Pucharu Polski w Pułtusku oraz 5 miejsca w Mistrzostwach Polski w Lesznie. Idąc za ciosem, organizował Galę Piaseczno Fight Night 5.
Nie tylko kickboxing jest na liście osiągnięć Szymona. Trzykrotnie zajął I miejsce w Gminnych Biegach przełajowych oraz III i IV miejsce w powiatowych. Głodny sukcesu osiągnął IV miejsce w Między powiatowych biegach przełajowych. Szymon bije rekordy w sporcie, a dokładnie w sprincie na 100 m. Uzyskał najlepszy wynik w gminie oraz II miejsce w powiecie. Ponadto trzykrotnie brał udział w Biegu Niepodległościowym w Górze Kalwarii, zajął I i dwa II miejsca.
Sporty walki, biegi to nie wszystko, Szymon osiąga sukcesy również w gminnych zawodach pływackich dwukrotnie zdobywając I miejsce.
Szymon Borowiecki to wszechstronnie uzdolniony młody człowiek. Interesuje się historią i geografią. Przy wsparciu nauczycieli osiągał sukcesy: wysoki wynik w rejonowym etapie konkursu kuratoryjnego z historii oraz III miejsce w Konkursie Wiedzy o Wiśle pod patronatem Burmistrza Gminy Góra Kalwaria.
Szymona cechuje ogromna chęć pomocy, zwłaszcza tu gdzie jest szczególnie potrzebna. Chętnie brał udział we wszystkich edycjach Szlachetnej Paczki oraz innych akcjach charytatywnych.
Nienaganna postawa i pozytywny stosunek do otoczenia to jedne z wielu cech wyróżniających Szymona, dzięki którym pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.


Gabriela Walczyk

Gabrysia Walczyk to uczennica, która każdego roku, ze względu na wysoką średnią ocen, była promowana ze świadectwem z wyróżnieniem. W roku 2015 była stypendystką Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Stanowiło ono uwieńczenie jej wyników w nauce. Uczennica reprezentowała szkołę w Gimnazjalnej Lidze Naukowej, a dwa lata temu brała udział w Wojewódzkim Maratonie Matematycznym. Dużym sukcesem Gabrysi jest pierwsze miejsce w III Powiatowym Konkursie Żywieniowym dla Gimnazjalistów „Znaczenie roślin strączkowych w żywieniu człowieka. Prawdy i mity”.
W tym roku szkolnym uczennica uzyskała średnią ocen 5,58, co po raz kolejny pretenduje ją do stypendium naukowego Burmistrza. Na gimnazjalnym egzaminie z języka polskiego miała 100% poprawnych odpowiedzi.
Jest to uczennica, która chętnie podejmuje działania wymagające umiejętności organizacyjnych. Świetnie radzi sobie w roli lidera grupy. Udowodniła to pracując przy realizacji projektu „Innowacyjna szkoła”, a także przy organizacji wielu imprez klasowych i szkolnych. Jest autorką filmu o naszej szkole i teledysku, który nagrała z koleżankami z okazji Dnia Chłopaka. To osoba kreatywna i pomysłowa. Chętnie podejmuje działania twórcze: opracowuje choreografię do wspólnych występów, jest pomysłodawcą realizacji różnych klasowych imprez.
Gabrysia świetnie czuje się na scenie. Chętnie podejmuje wyzwania artystyczne. Pierwszą jej pasją jest śpiew. W tym roku szkolnym wspólnie z koleżankami zajęła pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Brała też udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.
Można powiedzieć o niej, że ma dużą wrażliwość słowa, dlatego potrafi doskonale interpretować teksty, sprawiając ogromną przyjemność publiczności. Pamiętamy ją z wielu szkolnych występów, choćby w szkolnych jasełkach, czy roli Czerwonego Kapturka, z przedstawieniu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu i wielu innych. Gabrysia jest również autorką scenariusza i teksu piosenki do przedstawienia „W krainie Beznetladii”. Uczennica doskonale czuje się też w tańcu. Aktywnie pracowała nad choreografią klasowych występów. Gabrysia podejmuje także działania na rzecz innych. Aktywnie włączała się w Ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”, a w ostatnim roku szkolnym pracowała w sztabie zorganizowanym w Górze Kalwarii.
Gabrysia nie boi się wyzwań, stąd jej przynależność do drużyny harcerskiej, w której szuka kolejnych doświadczeń, pozwalających jej jeszcze bardzie aktywnie działać. Gabrysia to uczennica sumienna i rzetelna. Zawsze wywiązuje się z powierzonych zadań.


Karol Bogumił

Karol Bogumił to uczeń zdolny i ambitny, który ma dużą wiedzę, często wykraczająca poza szkolone podręczniki. Jego ciekawość świata sprawia, że jest on dociekliwy, wnikliwy i chętny do poważnych dyskusji. Karol od pierwszej klasy gimnazjum otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem i wysoką średnią ocen, w tym roku wynosi ona 5,33.Na egzaminie gimnazjalnym z matematyki i języka angielskiego uzyskał 100% poprawnych odpowiedzi, a z języka polskiego 98%. Karol co roku godnie reprezentował nasza szkołę w Gimnazjalnej Lidze Naukowej, a dwa lata temu brał udział w Wojewódzkim Maratonie Matematycznym. Efektem szerokich zainteresowań ucznia jest pierwsze w miejsce w III Powiatowym Konkursie Żywieniowym dla Gimnazjalistów „Znaczenie roślin strączkowych w żywieniu człowieka. Prawdy i mity”.
Karol to arbiter kultury, taktu i uprzejmości, to dżentelmen w każdym calu, a przede wszystkim, to wspaniały kolega, zawsze gotowy do pomocy zarówno rówieśnikom jak i osobom dorosłym, dlatego aktywnie włącza się w działania charytatywne. Od trzech lat podejmował działania na rzecz ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, a w ostatnim roku pracował w sztabie zorganizowanym w Górze Kalwarii. Karol to uczeń, który nigdy nie odmawia i zawsze rzetelnie wywiązuje się z powierzanych zadań. Nie było szkolnych uroczystości, w których ten młody człowiek nie byłby obecny. Można powiedzieć, że zawsze stał na pierwszym froncie. Brał udział w większości szkolnych uroczystości, z których wywiązywał się zawsze perfekcyjnie. Pamiętamy go z bardzo trudnej roli malarza – twórcy w pantomimie podejmującej temat miłosierdzia z okazji XVI Dnia Papieskiego, policjanta w szkolnych Walentynkach, kosmity z przedstawienia z okazji Dnia Ziemi, narratora z bajki o Czerwonym Kapturku, nie było też szkolnych jasełek, w których by go zabrakło. Doskonale sprawdzał się zarówno w roli prowadzącego, konferansjera jak i kreacjach komicznych, ale świetnie też wypadał w tych, wymagających powagi. Karol doskonale radzi sobie także w tańcu. Bardzo aktywnie pracował w realizacji projektu „Innowacyjna szkoła”.
Wysublimowane poczucie humoru, ogromny dystans do siebie oraz ciepły uśmiech sprawia, że inni w jego towarzystwie czują się doskonale. Karol to uczeń z klasą, nawet jak nie ma koło niego jego klasy.


Absolwenci 2015/2016

Maria Zulczyk

Śpiewająco rozpoczęta nauka w gimnazjum, od festynu z okazji 150 rocznicy założenia Solca i na ślubowaniu klas I piosenką „Rzeka marzeń” w wykonaniu Marysi, kończy się również śpiewająco, uhonorowaniem sumiennej pracy i wzorowej postawy uczniowskiej wpisem do Złotej Księgi Uczniów. Wpatrzona w postać świętego Jana Pawła II, dla którego czci występowała podczas Dni Papieskich i uroczystości kanonizacyjnych, zgłębiała wiedzę o Jego życiu i pontyfikacie, dzięki czemu zdobyła tytuł Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II. Wierna Jego nauczaniu nie mogła od siebie nie wymagać, toteż angażowała się w wielorakie działania: naukowe, artystyczne i społeczne. Lekkie pióro i dobry styl przynosiły sukcesy w konkursach literackich, wiedza z zakresu biologii zaowocowała kwalifikacją do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Biologii oraz konkursu tematycznego „Na pomoc owadom”.
Wysokie wyniki w nauce stały się podstawą do przyznania Marysi Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria dla uzdolnionej młodzieży w roku szkolnym 2014/15 za średnią 5,3 i w roku 2015/2016 – za średnią 5,38.
Uformowana artystycznie, odgrywała w przedstawieniach szkolnych i środowiskowych różnorakie role – pięknej Kleopatry czy dzikiej diablicy, sanitariuszki z powstania czy warszawianki z lat 50–tych, zawsze z pełnym zaangażowaniem, doskonałym przygotowaniem i talentem.
Praca w samorządzie uczniowskim i podjęty wolontariat na rzecz programu „Szkoła wolna od dopalaczy” oraz Fundacji WOŚP są świadectwem wielkiego serca Marysi dla innych ludzi i jej życzliwości.


Izabela Puchalska

Uczennica na piątkę z plusem – w przypadku Izy to powiedzenie nabiera znaczenia dosłownego, ponieważ uzyskana przez nią średnia ocen na koniec klasy trzeciej wynosi dokładnie 5,5 i jest to najwyższa średnia w szkole. Do najwyższych not Iza może dodać dwa maksymalne wyniki uzyskane na egzaminie gimnazjalnym: z języka angielskiego – na poziomie podstawowym oraz poziomie rozszerzonym.
Próbowała sił w wielu dziedzinach i w wielu odniosła sukcesy: w konkursach literackich, w tym ostatni na opowiadanie kryminalne, z historii dla uczczenia 1050 rocznicy chrztu Polski – Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Początki Państwa Polskiego”, Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II, w którym zdobyła tytuł laureata, kuratoryjne konkursy przedmiotowe z języka angielskiego i z biologii, w których zakwalifikowała się do etapu rejonowego, Gminna Liga Naukowa oraz wiele konkursów na poziomie szkolnym. Dwukrotnie otrzymała stypendium Burmistrza za osiągnięcia naukowe.
Zawsze skromna i grzeczna, skupiona na szkolnych zadaniach i obowiązkach, w życiu artystycznym szkoły angażowała się w powierzane role bez reszty, czy to była rola anioła czy też diabła w jasełkach; w przedstawieniu z okazji kanonizacji Jana Pawła II, Dni Papieskie, akademie o charakterze historycznym – Iza nigdy nie zawiodła a jej kreacje aktorskie wywoływały wzruszenie u publiczności. Mając niezwykłe zdolności informatyczne przygotowywała wiele materiałów, służących innym uczniom do pogłębiania wiedzy oraz publikowała na stronach internetowych.
Na szczególną uwagę zasługuje jej prezentacja przygotowana ku czci żołnierzy wyklętych, którą opublikowano na stronie Stowarzyszenia Razem dla Góry Kalwarii.
Dobroć swego serca okazała pracując jako wolontariuszka w szkolnym programie profilaktycznym „Szkoła wolna od dopalaczy” oraz podczas akcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Magdalena Murawska

Bycie humanistką w przypadku Magdy oznacza prawdziwego człowieka renesansu, rozwijającego się wielostronnie, siegającego do różnych dziedzin wiedzy, nieustannie doskonalącego się w byciu człowiekiem. Zawsze przygotowana do lekcji, pilna i w pełni zainteresowana odkrywała prawdę o świecie na lekcjach z wszystkich przedmiotów szkolnych. Zaowocowało to najwyższym w szkole wynikiem z egzaminu gimnazjalnego, wynoszącym 95% – to średnia ze wszystkich części egzaminu. Jednakże język ojczysty jest dla Magdy najważniejszy. Dwukrotnie uzyskała tytuł finalistki w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego, wzięła udział w niemal wszystkich konkursach literackich i językowych organizowanych przez szkołę oraz na pozostałych poziomach, uzyskała wynik maksymalny z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, rzecz jasna, z języka polskiego. Trzykrotnie spełniła wymagane kryterium do otrzymania stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W ostatnim roku nauki uzyskała średnią ocen 5,44.
Profesjonalizm, wspaniała dykcja i doskonała interpretacja tekstu, z którym Magdzie przychodziło się zmierzyć, czyniły z niej narratora wielu przedstawień i konferansjera uroczystości szkolnych i gminnych. Występowała podczas gminnych obchodów rocznicy wybuchu wojny, na akademiach z okazji Święta Niepodległości oraz Święta Konstytucji, a także podczas szkolnego Dnia Barw Narodowych, w jasełkach i wieczornicach ku czci Świętego Jana Pawła II.
Na tegorocznym festynie szkolnym wystąpiła zaś w zupełnie innej roli – jako scenarzystka i reżyser przedstawienia o Asterixie, w którym ujawniły się jej talent organizatorski i wielka inteligencja emocjonalna. Pod tajemniczym uśmiechem i pozornym opanowaniem kryje się bowiem wrażliwa poetka, sięgająca do liryki jako środka wyrazu dla swoich emocji, ilekroć coś ją poruszy. Szczególną uwagę zwraca również fakt, że Magda nie boi się wyzwań i poszukuje nowatorskich rozwiązań, jak choćby na lekcjach historii, gdy zamiast zadanego referatu napisała krótką powieść historyczną.
Zawsze przez uczniów i nauczycieli była wskazywana jako wzór do naśladowania.


Agnieszka Furmańska

Talent i pracowitość to dwa składniki potrzebne do sukcesu. Te dwie cechy nosi w sobie Agnieszka Furmańska. Jest to uczennica, która nadaje się do wszystkiego. To urodzona artystka, tancerka i poetka, pełna optymizmu, werwy i zapału do pracy. Jest też typem społecznika i doskonałego organizatora. Z wrodzonym uśmiechem i serdecznością realizowała swoje pomysły w samorządzie szkolnym i klasowym, pełniąc funkcje przewodniczącej i wiceprzewodniczącej. Wyróżniała się aktywnością społeczną, często pełniła rolę konferansjerki podczas szkolnych uroczystości.
Agnieszka to pasjonatka literatury. Brała udział w wielu konkursach literackich i zajmowała w nich wysokie miejsca. W Ogólnopolskim Konkursie Czytania ze Zrozumienie pod patronatem PAN zdobyła tytuł laureatki. Jej ballada pt. „Niewolnicza kara” zdobyła wyróżnienie w Gminnym Konkursie Literackim „Cała Góra Wierszy”. Jako miłośniczka książek mocno zaangażowała się w Szkolną Akcję Czytelniczą.
Agnieszka to dziewczynka, która wiele robi dla innych, nie chwaląc się tym głośno. Jej szlachetna postawa ujawniła się w działaniach charytatywnych, których podjęła się ze świadomością i wielkim poświęceniem. Prowadziła zbiórki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Szlachetnej Paczki. Angażowała się w wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii. Pomagała w nauce dzieciom z rodzin objętych pomocą ośrodka, organizowała im zajęcia. Wzięła udział w przygotowaniu Dnia Matki i spotkania „Trzeźwy rodzic – lepszy start”. Uczestniczyła w warsztatach „Wolontariat – szansa dla integracji”. Zdobyła się również na bardzo ważny, osobisty gest. Swoje piękne, długie włosy ścięła na potrzeby Fundacji „Rak&Roll” w ramach akcji „Daj włos”.
Angieszka to uczennica, która z całą pewnością jest wzorem do naśladowania. Nie przechodzi obojętnie wobec drugiego człowieka, a pomoc, którą udziela innym jest dla niej źródłem satysfakcji i impulsem do dalszego osobistego rozwoju.


Rafał Matusik

„Grzeczność nie jest nauką łatwą, ani małą”, te słowa zaczerpnięte z Mickiewiczowskiej epopei doskonale opisują charakter i postawę Rafała Matusika. Jest to uczeń pełen dobrych manier, taktu, serdeczności i kultury. Jego mimika, ruch ciała, sposób wysławiania się, uśmiech i postępowanie nawet w drobnych sprawach, budzą szacunek i sympatię u ludzi. Patrzeć na Rafała to tak, jakby czytać poradnik savoir vivre'u.
Rafał to chłopiec uzdolniony w wielu dziedzinach. Doskonały polonista, wspaniały historyk i świetny matematyk. Na egzaminie gimnazjalnym uzyskał bardzo wysokie wyniki z części humanistycznej, a matematykę napisał na 100%. Brał udział w XII Wojewódzkim Maratonie Matematycznym w Wyszkowie a w Ogólnopolskim Konkursie Czytania ze Zrozumieniem pod patronatem Polskiej Akademii Nauk otrzymał tytuł laureata.
Rafał to uczeń, który potrafi od siebie wymagać, nawet gdy inni od niego nie wymagają. Nic w tym dziwnego, gdyż obrał sobie za wzór postawę samego Jana Pawła II i doskonale zgłębił wiedzę na temat Papieża Polaka. Dwukrotnie wziął udział w Konkursie Kuratoryjnym z Wiedzy o Janie Pawle II i uzyskał za pierwszym razem tytuł laureata, za drugim – finalisty.
Uczeń ten jest wzorem rzetelności i sumienności. Nigdy nie odmawia pomocy, chętnie służy radą i wsparciem kolegom i koleżankom.


Absolwenci 2014/2015

Aleksandra Boniecka

Aleksandra Boniecka to uczennica uzdolniona artystycznie, która swoje wrażenia o otaczającym ją świecie doskonale przekazuje przy pomocy palety barw i to w różnorodnych technikach. Mimo swego młodego wieku jej prace charakteryzuje ogromna precyzja i dojrzałość. Niezwykła wyobraźnia Oli pozwala jej tworzyć rzeczywistość na pograniczu realności i baśni W gminnych konkursach plastycznych nie miała dla siebie konkurencji. Jej prace: „Cztery pory roku: wiosna, lato, jesień, zima”, 7#8222;Wymarzone wakacje”, „Jesienne krajobrazy naszej gminy”, ilustracje do baśni „Królowa śniegu” zawsze zajmowały najwyżej noty. Obrazy uczennicy tworzą nasza szkolną galerię ciesząc oko niejednego, a być może stanowią również inspirację dla młodszych koleżanek i kolegów. Ola to dusza artystyczna, dlatego szuka różnych form wyrazu swojej wrażliwości. Kolejną jest: scena, teatr i piosenka. Umiejętności w tym zakresie prezentowała na wielu szkolnych uroczystościach, gdzie zawsze zajmowała miejsce aktora. Czerpała z tego ogromne zadowolenie, dlatego swoje role przygotowywała starannie, z niezbędną refleksją nad indywidualnością granej postaci. Nigdy nikogo nie zawiodła, choć miała teksty trudne i wymagające długiego opanowania pamięciowego. Zawsze perfekcyjnie wywiązywała się z obowiązków i z ogromną dojrzałością podchodziła do powierzonych jej zadań. Ola jak to mówią profesjonaliści „wchodziła w rolę” i całym sercem przekazywała niezwykłość odtwarzanych postaci. Pamiętamy ją z roli: zakonnicy w spektaklu „Chrystus połamany”, czy Marie Simon–Pierre, roli Maryi – matki Jezusa, gospodyni domowej w spektaklu „Pamiętajcie o ogrodach”, matki katyńskiego żołnierza w spektaklu „Bóg przychodzi we właściwym czasie”, doskonałej kreacji bogini Wolności, królewskiej żony w żartobliwym, walentynkowym ujęciu, pamiętamy tez jej piękny i dojrzały przekaz recytowanych słów poezji i prozy, który zawsze dostarczał zarówno Oli jak i widzom ogromnych wzruszeń . . . Uczennica podchodziła do swych zadań aktorskich z ogromnym profesjonalizmem – grała słowem, gestem i mimiką. Każdy element roli był wnikliwie przemyślany, dlatego budził tak duże uznanie w widzach. W tym świecie wrażliwości, ulotnej chwili, związanej ze sztuką Ola znalazła pewna przeciwwagę, wybierając trenowanie niełatwej dyscypliny sportu jaką jest karate. Nikt by nie pomyślał, że w tej delikatnej, subtelnej dziewczynie drzemie duch wojownika, o czym świadczą odnoszone sukcesy. I miejsce w Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji Kumite oraz III miejsce w konkurencji Kata w kategorii wiekowej juniorek – Piastów 2015.
Ola to uczennica wrażliwa, a przy tym bardzo dojrzała – poważna, ale radosna. Należy do grupy tych ludzi, którzy nie dadzą się zaszufladkować, ponieważ chcą poznawać wszystko to, na co im pozwala życie.


Karolina Koniarska

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”
Słowa wieszcza doskonale odnoszą się do postawy Karoliny Koniarskiej, uczennicy niebywale zdolnej i pracowitej, a przy tym rozsądnej i odpowiedzialnej. Średnia ocen 5,56. Karolina zasłynęła wśród rówieśników, jako wzorowa uczennica, zawsze starannie przygotowana do każdych zajęć i obdarzona wieloma talentami. To artystka, która pięknie tańczy, śpiewa, recytuje oraz czaruje grą aktorską. Ze sceny schodzi na bieżnię i odnosi nie mniejsze sukcesy sportowe. Doskonale radzi sobie w naukach ścisłych, a to z kolei nie przeszkadza jej być wyśmienitą humanistką, która kocha literaturę. Wiele wysiłku włożyła w przygotowanie do olimpiady polonistycznej. Dotarła do ostatniego, wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytania Ze Zrozumieniem CES, Konkursie Literackim „Co nam w duszy gra” oraz „Cała Góra Wierszy”. Wielokrotnie występowała w „Warszawskiej Syrence”. Udzielała się dziennikarsko, pracując w redakcji szkolnego czasopisma „Gimnazjon”.
Wyjątkowo łączy zacięcie sportowe z tańcem artystycznym. Od kilku lat jest czynną zawodniczką Klubu Sportowego Grawitacja z Piaseczna. Posiada licencje: Polskiego Związku Tańca Sportowego, Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego, Polskiej Federacji Tańca oraz International Dance Federation. Ważniejsze osiągnięcia Karoliny to: I miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii formacje Disco Dance Młodzieżowcy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym PZTSport – Warszawa 2012, 2013, 2014; I miejsce i tytuł Mistrzów Europy ZNTS w kategorii mini formacja Disco Dance Juniorzy na Otwartych Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym – Łódź 2013; I miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii mini formacje Disco Dance Juniorzy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym PZTSport – Warszawa 2013, 2014; III miejsce i tytuł drugich vice Mistrzów Świata w kategorii mini formacje Disco Dance Junior na Mistrzostwach Świata IDFN – Pula, Chorwacja 2014; II miejsce w XXI Pucharze Polski w Tańcu Sportowym Disco Dance małe grupy – młodzieżowcy – Radzymin 2015; II miejsce w Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym – Łowicz 2015.
Karolina to niezwykła osoba, to pilna uczennica, lubiana i ceniona przez kolegów i nauczycieli.


Michał Płatek

Michał Płatek to uczeń klasy IIIa. Wyróżnia go ogromny takt i kultura osobista, a jednocześnie poczucie humoru i dystans do samego siebie. To chłopiec, który kojarzy się z życzliwością i zawsze pogodnym uśmiechem na twarzy. Jest młodym człowiekiem nieustannie poszukującym nowych wyzwań. Stąd ta różnorodność działań, które Michał nieustannie podejmuje. Niewątpliwie jednak w jego życiu króluje sport, a szczególnie piłka nożna. Od lat trenuje z dużymi sukcesami tę dyscyplinę w Miejskim Klubie Sportowym „Korona”. Za szczególne zaangażowanie, godne reprezentowanie klubowych barw i nienaganną postawę sportowca co roku otrzymywał statuetki wyróżniającego się zawodnika oraz dyplomy za obowiązkowość i frekwencję na treningach. Jest kapitanem drużyny rocznik 1998. Poza sukcesami na boisku uczeń może się także pochwalić osiągnięciami w pływaniu: I miejscem w zawodach gminnych, a II w powiatowych oraz wysokimi lokatami w biegach przełajowych.
Michał jest przykładem, że zainteresowania i pasje nie są przeszkodą w nauce. Świadczą o tym sukcesy edukacyjne: 100 % wynik w Ogólnopolskim Konkursie czytania ze zrozumieniem pod patronatem Polskiej Akademii Nauk , 29. miejsce w Ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z Historii „Olimpus”; IV miejsce w powiatowym finale II żywieniowego konkursu dla gimnazjalistów „Tłuszcze a choroby cywilizacyjne”, IV miejsce w gminnym finale testu wiedzy „Historia Góry Kalwarii”. Michał ma też na swoim koncie sukcesy w szkolnych konkursach, co świadczy również o jego zaangażowaniu w życie szkoły i klasy: I miejsce w konkursie plastycznym „Alternatywa dla komputera”, II miejsce w konkursie literacki „Razem tworzymy lepszy Internet” z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu , III miejsce w konkursie literackim „Co nam w duszy gra”.
Uwieńczeniem jego pracy są coroczne świadectwa z wyróżnieniem oraz wzorowe zachowanie.
Michał jednak własnego życia nie ogranicza wyłącznie do swojej osoby. Z wrażliwości i potrzeby serca wielokrotnie włączał się w działalność charytatywną na terenie gminy: brał udział w gminnym projekcie „Wolontariat – szansą dla integracji”. Podczas spotkania edukacyjno–profilaktycznego dla rodziców „Trzeźwy rodzic – szansą dla rodziny”, uczeń pomagał dzieciom własnoręcznie wykonać prezenty dla mam z okazji ich święta, włączył się też w Gminny Dzień Dziecka – zagrał w Turnieju Piłki Nożnej zdobywając wraz ze swoją drużyną I miejsce, nie zabrakło go także na otwarciu stadionu w Baniosze i meczu towarzyskim rozgrywanym z rodzicami. Niewiele było uroczystości szkolnych, na których Michał byłby nieobecny na scenie jako aktor, to kolejna odsłona ucznia. Zawsze solidnie wywiązywał się z powierzonych obowiązków. Nigdy nikogo nie zawiódł. Cenił pracę własną, ale przede wszystkim pracę całego zespołu. Zawsze starannie przygotowywał swoją rolę prosząc o wskazówki i sugestie. Mogliśmy go oglądać w wielu różnorodnych kreacjach: od bardzo dramatycznych choćby w spektaklu „Chrystus połamany”, poprzez refleksyjne w przedstawieniach Bożonarodzeniowych: „Bóg przychodzi we właściwym czasie”, „Pamiętajcie o ogrodach” do zabawnych w spektaklu „Kochać kobiety”, czy roli Pana Młodego w scenie z „Wesela”, a także w bardzo trudnej roli Jezusa w spektaklu z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Michał zawsze perfekcyjnie wywiązywał się z powierzonych obowiązków. Mogli na niego liczyć koledzy z klasy, wychowawca, jak i wszyscy nauczyciele.
W ostatnim roku nauki w gimnazjum uczeń aktywnie działał w Młodzieżowej Radzie Gminy – Góra Kalwaria. Jest współtwórcą projektu „Kochaj Górę, szerz kulturę” m.in. realizowanym w kinie „Uciecha” maratonie filmowym. Był pomysłodawcą kawy i herbatki z burmistrzem podczas Święta Góry Kalwarii, oraz gry miejskiej. Jest też inicjatorem wielu akcji dla młodzieży.
Michał to uczeń , który z całą pewnością reprezentuje to, co najlepsze w młodym pokoleniu Polaków.


Karolina Tarkowska

Karolina to wulkan energii, którą przetwarza na pracę społeczna i pasje. Jest ona przykładem typowego społecznika, który mocno angażuje się w sprawy ważne dla szkoły, jak również całego środowiska. Z dumą reprezentuje społeczność szkolną w Młodzieżowej Radzie Gminy Góra Kalwaria. Nie jest łatwym przeciwnikiem w dyskusji, uparcie potrafi bronić swojego stanowiska. Uczennica, jako wolontariuszka, równie chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Prawdziwą jej pasją jest taniec, który doskonali od wielu lat. To wieloletnia czynna zawodniczka Klubu Sportowego Grawitacja w Piasecznie. Posiada licencje: Polskiego Związku Tańca Sportowego, Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego, Polskiej Federacji Tańca oraz International Dance Federation. Ważniejsze osiągnięcia Karoliny to: I miejsce w XVIII Pucharze Polski formacje Disco Dance – Młodzieżowcy – Radzymin 2012; I miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii formacje Disco Dance Młodzieżowcy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym PZTSport – Warszawa 2012, 2013, 2014; I miejsce i tytuł Mistrzów Europy ZNTS w kategorii mini formacja Disco Dance Juniorzy na Otwartych Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym – Łódź 2013; I miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii mini formacje Disco Dance Juniorzy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym PZTSport – Warszawa 2013, 2014; III miejsce i tytuł drugich vice Mistrzów Świata w kategorii mini formacje Disco Dance Junior na Mistrzostwach Świata IDFN – Pula, Chorwacja 2014; II miejsce w Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym – Łowicz 2015.
Uczennica chętnie też bierze udział w życiu szkoły i klasy. Widać ją podczas organizacji różnych szkolnych uroczystości. Podejmuje również działalność artystyczną – szkolne jasełka. Poza grą aktorską z ogromnym entuzjazmem tańczy. Karolina to nieco szalona nastolatka, która swoją energią mogłaby obdzielić wielu. Ważne jest również to, że jej różnorodnym działaniom zawsze towarzyszy na twarzy uśmiech, który łamie niejedno zatwardziałe serce.


Absolwenci 2013/2014

Karol Ciepieniak

Karol Ciepieniak to wzór do naśladowania, to uosobienie kreatywności i kultury osobistej, jak również oddania
i poświęcenia, to w reszcie uczeń zdolny
i ambitny, to kolega i przyjaciel zawsze chętny do pomocy.
Chłopiec nie spoczywał na laurach, wciąż aktywnie pogłębiał wiedzę, dbając przy tym o dobre imię naszej szkoły a jego szerokie
i liczne zainteresowania zaowocowały sukcesami. Osiągał wysokie wyniki
w konkursach w rozmaitych dziedzinach. Zdobył II miejsce w „Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla Młodzieży”, jak również III miejsce w Powiatowym Konkursie Żywieniowym „Wpływ odżywiania na zdrowie człowieka”. Karola cechuje niespotykana często wśród młodzieży skromność, wdzięczność i szacunek do tego co dobre i piękne. Nie brak mu ambicji i odwagi sięgania po to co nowe, ale mądrość i rozwaga zawsze pomagają mu w wyborze tej właściwej drogi.
Wysoka kultura osobista oraz pozytywny stosunek do otoczenia to jedne z wielu cech wyróżniających Karola spośród tłumów, dzięki którym na zawsze pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.


Zuzanna Dziurna

Zuzanna Dziurna to uczennica, którą cechuje wyjątkowa radość życia oraz chęć zdobywania szczytów szczególnie
w dziedzinie sportu. Zuzia z ogromną charyzmą wspinała się na szczeble sukcesu. Z dumą reprezentowała naszą szkołę
w XV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej
w pchnięciu kulą, zdobywając zaszczytne
I miejsce w zawodach powiatowych oraz
I miejsce w zawodach miedzypowiatowych. Osiągnięcia te otworzyły jej drogę do zawodów wojewódzkich. Wielokrotnie biła rekordy naszej szkoły w wielu dyscyplinach.
Zuzanna posiada niesamowita siłę walki ale ma również ogromne serce, jest koleżeńska i otwarta, dlatego też godnie reprezentuje społeczność szkolną
w Młodzieżowej Radzie Gminy Góra Kalwaria. Ponadto jest pracowita
i wytrwała, nie szczędziła swego poświęcenia w pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz spontaniczność pozwoliły jej na swobodne prowadzenie konferansjerek jak również zapewniły udział w licznych przedstawieniach szkolnych.
Postawa Zuzi, jej pozytywny stosunek do rówieśników oraz nauczycieli
i pracowników szkoły sprawiły, iż mimo ukończenia szkoły na zawsze pozostanie ona w naszej pamięci.


Marta Grunwald

Marta Grunwald to wzorowa uczennica, która zasłynęła nie tylko celującymi oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce ale również wysoką kulturą osobistą. Sukcesy Marty istotnie wpłynęły na dobre imię naszej szkoły. Jej szerokie zainteresowania polonistyczne oraz wytrwałość w dążeniu do celu zaowocowały otrzymaniem tytuł finalistki w Kuratoryjnym Konkursie
z Języka Polskiego. Marta jest uczennicą niezwykle zdolną, szalenie ambitną
i pracowitą. Dzięki temu osiągnęła jedne
z najwyższych not z egzaminu gimnazjalnego.
Ta młoda osoba swoją postawą wobec dorosłych oraz rówieśników pokazała, iż jak wyraził Platon, „rzeczy piękne są trudne” ale nie niemożliwe. W życiu szkoły również zasłynęła nienaganną postawą, kilkakrotnie mogliśmy podziwiać jej występy w akademiach szkolnych, w których odgrywane przez nią role ukazywały ład i porządek jaki panuje w jej życiu.
Marta Grunwald na zawsze pozostanie wzorem do naśladowania dla całej społeczności szkolnej, jak również zapisze się w pamięci jako osoba skromna lecz o wielkim sercu ale przede wszystkim koleżeńska i uczynna.


Agnieszka Machnikowska

Agnieszka Machnikowska to uczennica, którą można opisać dwoma słowami „wulkan energii”. Działanie na rzecz innych jest jej siłą napędową. Czerpie
z tego satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, dlatego tak chętnie angażuje się w różnego rodzaju działalność społeczną w szkole i poza nią. Z ogromnym entuzjazmem organizuje akcje pomocy na rzecz potrzebujących: w szkole była inicjatorką zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy na rzecz rodziny z poszkodowanej
w pożarze z terenu naszej gminy, brała udział w Ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”, od dwóch lat jest wolontariuszką fundacji „Piękniejsze życie” w Centrum Onkologii w Warszawie, uczestniczy też
w Ogólnopolskiej Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak prawdziwy społecznik od najmłodszych lat bierze sprawy w swoje ręce i jako radna na posiedzeniach Młodzieżowej Rady Gminy prezentuje postulaty młodzieży naszej szkoły i miejscowości, między innymi uczestniczyła w konferencji z wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem gospodarki – p. Januszem Piechocińskim.
Agnieszka to uczennica, która wciąż poszukuje i odkrywa siebie na nowo. W szkole znana jest z zamiłowania do sztuki. Brała udział w większości szkolnych uroczystości. Co roku występowała w jasełkach oraz Dniach Papieskich, niezapomniana jest z kreacji Marii Magdaleny w spektaklu „Mój Chrystus połamany” i Kay Kelly z wieczornicy poświęconej kanonizacji Jana Pawła II, czy Panny Młodej z „Wesela” S. Wyspiańskiego. Choć Agnieszka lubi wchodzić
w postacie pełne dramatyzmu, to równie dobrze odnajduje się w innej, bardziej kabaretowej odsłonie. Przykładem jest choćby rola Ksantypy- żony Sokratesa, królowej Bony w autorskim scenariuszu przygotowanym na szkolny festyn. Jest ona młodą dziewczyną na miarę nowych czasów, dlatego język obcy nie stanowi dla niej żadnej przeszkody. Ma na swoim koncie dwa przedstawienia w języku niemieckim „Czerwony Kapturek” oraz „Kopciuszek”. Z wielką swobodą wchodzi też w role konferansjerskie, dlatego prowadzi wiele szkolnych uroczystości. Agnieszka wykazuje też duże umiejętności taneczne. Pamiętamy ją z występu zespołu „Abba”, do którego ułożyła własną choreografię. Uczęszczając na zajęcia taneczne grupy „Grawitacja” wytańczyła puchar polski w federacji PZTS
w formacji disco-dance. Jest ona uczennicą wrażliwą i ciekawą świata, dlatego próbuje go poznawać przez obiektyw aparatu fotograficznego – to kolejna pasja uczennicy. Ma już na swoim koncie sukcesy: w 2011 roku podczas obozu fotograficznego, głosem mieszkańców tego miasta, zdjęcia autorstwa Agnieszki, wygrały na wernisażu w Krynicy–Zdroju. Uczennica jest fotografem nie tylko koleżanek i kolegów. Chcąc podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi prowadzi własnego bloga fotograficznego. W przyszłym roku tj. 21 stycznia będzie miała zorganizowany własny wernisaż w Górze Kalwarii. Agnieszka to dziewczyna o dużych umiejętnościach organizacyjnych, ogromnej pasji poznawczej
i nieograniczonej wrażliwości na to, co ją otacza.


Jan Sierszuła

Jan Sierszuła to uczeń, który łączy w sobie dwie skrajne postawy: poważnego, dojrzałego człowieka i szalonego nastolatka potrafiącego swym humorem rozbawić największego ponuraka. Ten młody człowiek, zawsze uśmiechnięty, pełen energii – czasem trudnej do poskromienia, jest dojrzałym partnerem do poważnych rozmów i trudnych dyskusji na różne tematy. Janek wyróżnia się przede wszystkim dużą życzliwością wobec kolegów, nigdy nikomu nie odmawia pomocy, przez co cieszy się ogromną sympatią rówieśników. Jest on przykładem pozytywnego człowieka, który patrzy na świat przez różowe okulary i tym optymistycznym nastawieniem do życia zaraża innych. Zawsze odpowiedzialny wobec osób dorosłych i kolegów perfekcyjnie wywiązuje się z powierzonych zadań. Ciekawy świata wytrwale rozwija swoje różnorodne pasje i zainteresowania osiągając przy tym niemałe naukowe sukcesy.
W 2011/2012r. Janek został laureatem Ogólnopolskiej Przedmiotowej Olimpiady Geograficznej Olimpus, w 2012/2013 roku w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie Demokratus i w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z Geografii uzyskał zaszczytny tytuł finalisty, a w roku 2013/2014 dotarł w przedmiotowych konkursach z chemii i historii do etapu rejonowego. Janek z egzaminu gimnazjalnego uzyskał najwyższy wynik w szkole – 92%. Ten sukces powtórzył wynikiem na świadectwie ze średnią 5,38, co dało mu pierwsze miejsce wśród uczniów gimnazjum. Kolejną jego odsłoną jest aktorstwo. Janek to uczeń bez, którego nie odbyła się żadna większa szkolna uroczystość. Z całą pewnością można powiedzieć, że chłopiec wspaniale czuje się na scenie. Doskonałą dykcją oraz umiejętnością przekazywania różnorodnych emocji tworzy wyjątkowy nastrój i nić magii jaka rodzi się między aktorem i widzem. Jego kreacje są na miarę najlepszych. Z łatwością wcielał się w postacie groteskowe i humorystyczne: grał postać zabawnego kosmity, z łatwością parodiował zacnego filozofa Sokratesa, tańczył w legendarnym zespole Abba. Nie bał się też poważnych wyzwań: w szkolnych jasełkach wcielał się w postać św. Wojciecha, w sztuce „Mój Chrystus połamany” – był głosem Boga, a w przedstawieniu z okazji kanonizacji Jana Pawła II stanął przed ogromnym wyzwaniem zagrania papieża Polaka. Nie sposób powiedzieć w ilu szkolnych imprezach Janek był konferansjerem. Wrodzony luz i swoboda pozwalały mu czynić to z klasą, a jednocześnie z ogromną łatwością i lekkością.
Janek Sierszuła to młody człowiek, w którym pokładamy wielkie nadzieje. Ma on nie tylko uznanie wśród nauczycieli, ale również ogromny autorytet wśród rówieśników. Nieprzypadkowo koledzy mówią o nim, pół żartem pół serio, „Janek na prezydenta”. Życzymy ci Jasiu wielu sukcesów. Jak powiedział A. Mickiewicz: „Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga”.


Absolwenci 2012/2013

Urszula Sałańska

Urszula Sałańska

Zdolna, wytrwała, wszechstronnie utalentowana uczennica, która na koniec gimnazjum uzyskała średnią 5,6. Pilna, zawsze przygotowana do lekcji, podejmowała się zadań dodatkowych, które wykonywała na najwyższym poziomie.
Śpiew, scena, sport i nauka – oto żywioły Uli.
Pod kierunkiem Pana Dyrektora Dariusza Słapka tak rozwinęła swój talent wokalny, że próżno szukać konkurencji; jest dwukrotną laureatką Nagrody Grand Prix Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej, zajęła I miejsce na Festiwalu Piosenki Angielskiej, wyróżniona za wrażenia artystyczne na Festiwalu Kolęd
i Pastorałek. Jej śpiew solo i w duecie,
w zespole Andante poruszał do głębi czy to publiczność szkolną, czy szerszą. Angażowana do śpiewania podczas wielu szkolnych uroczystości i imprez rozrywkowych, bardzo chciała zagrać zwykłą „mówioną” rolę – wielokroć miała okazję. Uczestniczyła w zajęciach koła teatralnego, realizowała projekt "Szukając Melpomeny" i występowała
w jasełkach, wieczornicach papieskich, recytując wiersze i odgrywając przeróżne role.
Odniosła wiele sukcesów w nauce, biorąc udział w konkursach. Zdobyła tytuł laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpus o Janie Pawle II, finalistki V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie Demokratus,
w klasie III w I Szkolnym Konkursie Przedsiębiorczości „Jak założyć własną firmę?” przeszła do finału, została laureatką gminnego konkursu ekologicznego, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym pt.: „Wielcy Polacy – śladami Fryderyka Chopina” oraz w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy Olimpus MIX humanistyczny, w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z historii zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Reprezentowała szkołę w zawodach sportowych – w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej wraz z koleżankami zdobyła
II miejsce w sztafecie 4x100m.
Jednak szablę ukochała najbardziej. Od pierwszego sukcesu, gdy w 2009r. zdobyła tytuł v-ce mistrza w mistrzostwach międzynarodowych w szabli dziewcząt Challenge Vratislavia, trenowała sumiennie i zdobywała tytuły mistrzowskie na różnych szczeblach. Najwyższe osiągnięcie w gimnazjum to brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w szabli kobiet w 2011 roku.
W roku 2012 otrzymała stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria za szczególne osiągnięcia artystyczne i sportowe.


Małgorzata Kopyt

Klaudia Kopyt

Wzorowa uczennica, która podczas wszystkich lat nauki szkolnej zawsze pozostawała wzorem. Sumienna, ambitna
i taktowna, przyjaźnie nastawiona do świata, a także aktywna i zaangażowana
w życie klasy i szkoły. Jej cechami szczególnymi są uzdolnienia językowe, aktorskie, wokalne, taneczne i plastyczne, dlatego można było ją dostrzec zarówno podczas występów artystycznych, jak
i konkursów przedmiotowych na szczeblu szkolnym, gminnym i ogólnopolskim. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpus o Janie Pawle II, finalistką Konkursu Piosenki Angielskiej, Laureatką VII Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Zajmowała pierwsze miejsca w szkolnych i gminnych konkursach plastycznych, w klasie III zdobyła tytuł laureatki w I Szkolnym Konkursie Przedsiębiorczości „Jak założyć własną firmę?”, otrzymała wyróżnienie
w Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.
Z uporem i wytrwale realizuje swoje zainteresowania, biorąc udział w licznych zajęciach dodatkowych jak: gra na gitarze i zajęcia z emisji głosu, kursy i obozy taneczne, udział w szkolnym projekcie unijnym „Szukając Melpomeny”, kurs rysunku żurnalowego, kurs dla kandydatów na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, uczestnictwo w zajęciach chóru szkolnego. Czas poświęcany na pasje nie przeszkodził jej ukończyć szkoły ze średnią ocen 5,1.
Talenty Małgosi można docenić, gdy się jej słucha, gdy się ją ogląda na scenie lub podziwiając galerię jej rysunków zamieszczoną na stronie internetowej naszej szkoły.
Swoją wszechstronność prezentowała na lekcjach i podczas uroczystości szkolnych, a swoją dojrzałość społeczną w działaniach na rzecz innych ludzi. W pamięci nauczycieli pozostanie jako wzór ucznia, w pamięci kolegów i koleżanek jako "dobry duszek", który zarażał uśmiechem, pogodą ducha i optymizmem.


Magdalena Wiśniewska

Magdalena Wiśniewska

Magdę bardzo trudno dogonić. Przekonało się o tym wielu młodych sportowców. Ogromną życiową energię uczennica wykorzystuje na bieżni i na boisku. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw. Można powiedzieć, że jest sportowym talentem.
W czasie nauki w gimnazjum osiągała wysokie miejsca nie tylko w zawodach gminnych, ale również powiatowych,
a nawet wojewódzkich.
Nieograniczona wola walki z własnym organizmem i chęć współzawodnictwa, niezbędna w każdej dyscyplinie sportu, pozwoliła Magdzie w roku szkolnym 2012/2013 zrealizować swoje największe marzenie. Z ogromną determinacją walczyła, za każdym razem o najwyższe miejsca na podium. Pokonała swoich rówieśników, najpierw w gminie potem
w powiecie i podczas zawodów międzypowiatowych w biegu sprinterskim na dystansie 100 m. Dotarła tam, gdzie dochodzą najlepsi – do samego finału zdobywając brązowy medal i tytuł finalistki XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Ten ogromny sukces poprzedzały równie ważne w jej karierze sportowej zwycięstwa w zawodach powiatowych: II miejsce w dwuboju nowoczesnym
i w sztafecie 4x100m. W szkole pozostawiła młodszym koleżankom do pobicia ustanowiony przez siebie rekord na dystansie 60 m. W tym roku szkolnym wygrała też konkurs na Najaktywniejszego Sportowca Gimnazjum.
Magda udowodniła, że sport nie jest konkurencją dla nauki, ponieważ klasę
III ukończyła ze średnią ocen 4,94. Mimo licznych treningów uczennica z chęcią angażowała się także w życie szkoły i klasy. Wraz z koleżankami zorganizowała przedstawienie dla najmłodszych: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, a także zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt. Brała też udział w akcji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Uczennica próbuje swoich sił w różnych dyscyplinach sportu: piłce koszykowej, piłce siatkowej, piłce ręcznej, unihokeju, dwuboju nowoczesnym i biegach przełajowych. Jednak zdecydowanie najlepiej czuje się, wydawałoby się z pozoru męskiej dyscyplinie sportu – w piłce nożnej, którą trenuje w KS GOSiRKi Piaseczno.


Patrycja Deniszewska

Patrycja Deniszewska

„Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
Tymi literackimi słowami można scharakteryzować podejście Patrycji Deniszewskiej do poszerzania wiedzy. Świadczą o tym też wysokie wyniki w nauce i niemałe sukcesy, które osiągała nie tylko w szkole, ale i poza jej murami konkurując na polu nauki z najlepszym rówieśnikami
z całego województwa.
W Kuratoryjnym Przedmiotowym Konkursie z Geografii, jak również V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy
o Społeczeństwie „Demokratus” dotarła aż do finału uzyskując zaszczytny tytuł finalistki. W Przedmiotowym Konkursie
z Historii zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Brała także udział w
I Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego.
Klasę trzecią uczennica ukończyła ze średnią ocen 5, 3.
Patrycja to osoba poszukująca, która sprawdza się w wielu dziedzinach. Jej literacka wrażliwość zaowocowała autorskimi scenariuszami, a także twórczością poetycką. W szkolnym konkursie ”STOP PRZEMOCY”, za swój wiersz, zdobyła wyróżnienie. Zawsze z wielkim zaangażowaniem i chęcią włączała się w życie szkoły i klasy. Wraz z koleżankami zorganizowała przedstawienie dla najmłodszych: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, a także zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.
Patrycja to osoba niezwykle skromna, pracowita, pogodna i koleżeńska. Wyróżnia ją także takt i duża kultura osobista. Te cechy powodują, że uczennica roztacza wokół siebie bardzo przyjazną aurę.


Absolwenci 2011/2012

Aleksandra Machnikowska

Aleksandra Machnikowska

Ola Machnikowska uczennica klasy IIIa jest osobą dociekliwą i ciekawą świata, potrafi doceniać wartość nauki i wiedzy. Jako obywatelka Unii Europejskiej idąc z duchem czasu dba o edukację językową, stąd też jej zaangażowanie w nauce języków obcych. Aby zwiększyć swoje lingwistyczne umiejętności uczennica uczestniczyła
w rocznym kursie języka angielskiego.
Ola należy do tej części ludzi, których cechuje ambicja i upór, takich, które nie boją się wyzwań, dlatego uczennica często brała udział w licznych konkursach przedmiotowych: matematycznym, chemicznym, geograficznym, biologicznym, historycznym oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Geografii Olimpus 2010 zyskując tytuł laureata i Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie Demokratus.
Ola stawia sobie wysoką poprzeczkę i zwykle osiąga postawione przed sobą cele. Jednym z nich było zapewne wzorowe świadectwo i wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego. Uczennica ta na świadectwie ukończenia gimnazjum uzyskała średnią ocen 5,4 ,a na egzaminie gimnazjalnym najlepszy wynik w szkole wynoszący 93,5%.
Ola doskonale potrafi organizować swój czas, dlatego poza nauką znajduje czas na taniec. W nim szuka sposobu wyrażenia siebie i swoich emocji. Mieliśmy szansę oglądać ją w wielu szkolnych konkursach i przedstawieniach.
W tej dziedzinie sukcesy Oli wykroczyły daleko poza teren szkoły. Zdobyła ona
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski International Federation of Modern Dancing w tańcu hip–hop–Łódź 2010, III miejsce na Krajowych Mistrzostwach International Dance Federation kat. formacje hip–hop juniorzy oraz również
III miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski International Federation of Modern Dancing w tańcu sportowym.
Ola swoją pasją taneczną chciała zarazić również swoje koleżanki i znalazła na to sposób .W pierwszej klasie gimnazjum pod opieką nauczyciela prowadziła dla nich zajęcia taneczne dzieląc się swoja wiedzą i umiejętnościami.
Próbowała również swoich sił jako aktorka na szkolnej scenie. Brała udział we wszystkich przedstawieniach, m.in. poświęconych Janowi Pawłowi II, jasełkach.
Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach teatralnych organizowanych
z funduszy unijnych.
Ola to również uczennica, która wyróżniała się aktywnością społeczną
i zaangażowaniem w aktywną i twórczą działalność Samorządu Uczniowskiego. Przez trzy lata gimnazjum pełniła rolę przewodniczącej klasy, a w 2 i 3 klasie była wiceprzewodniczącą Samorządu Szkolnego. Wykazała się dużymi umiejętnościami organizacyjnymi – wielokrotnie była autorką różnego rodzaju samorządowych przedsięwzięć m.in. pomysłodawczynią zorganizowania kiermaszu podręczników szkolnych.
Dzięki swemu obyciu na scenie i doskonałemu kontaktowi z widownią jako urocza konferansjerka profesjonalnie prowadziła wiele szkolnych imprez i uroczystości.
Ola jest dziewczyną o dużej wrażliwości i umiejętności dostrzegania drugiego człowieka.
Mimo wielu obowiązków znalazła czas na pracę jako wolontariuszka w Centrum Onkologii w Warszawie w ramach projektu „Piękniejsze życie”, wcześniej przygotowując się do niej poprzez uczestniczenie w dodatkowym projekcie edukacyjnym „Mój pierwszy krok w wolontariat”.
Ola to osoba, która szuka dla siebie miejsca, stąd ta różnorodność podejmowanych przez nią działalności, można by powiedzieć, że smakuje życia, ale robi to dbając
o perfekcję i nie zapominając o innych.


Justyna Paterka

Justyna Paterka

O Justynie Paterce uczennicy klasy IIIa, można by powiedzieć, że śpiewająco odnosi sukcesy w sporcie, ponieważ ma ona dwie pasje, które przyniosły jej wiele laurów
i przyczyniły się do rozsławienia imienia naszej szkoły. Są nimi sport i muzyka. Tak naprawdę trudno powiedzieć, która jest bliższa jej sercu, ponieważ w czasie swojej nauki w gimnazjum pokazywała swój talent zarówno w jednej, jak w drugiej dziedzinie. Dzięki ciężkim treningom i wrodzonym zdolnościom uczennica wykazała się wybitnymi osiągnięciami w sporcie. W tej filigranowej drobnej osóbce drzemie ogromny duch walki i determinacji, który prowadzi ją do grona najlepszych, zwykle na podium. Justyna uzyskała w roku 2011/2012 tytuł najlepszego sportowca Gimnazjum,
a złożyły się na to wyróżnienie – liczne sukcesy. To starożytna sztuka walki – zapasy zawładnęły jej sercem. Żmudne, pełne wysiłku treningi pozwoliły jej poczuć to, o czym marzy każdy sportowiec – smak zwycięstwa.
Justyna jest złotą medalistką Wojewódzkich Mazowieckich Mistrzostw w Zapasach Kobiet w stylu wolnym 2012 , potwierdzeniem tego, iż poprzednie zwycięstwo to nie był przypadek jest kolejne I miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym – w zawodach międzywojewódzkich –
z województw: podlaskiego, kujawsko–pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko–mazurskiego oraz zdobycie Pucharu Starosty Siedlec i I miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Justyna wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę w zawodach sportowych organizowanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Osiągała sukcesy w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, a w najbliższych dniach – będzie startowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – reprezentując Mazowsze w swojej kategorii wiekowej. Jest członkinią kadry zapaśniczej Mazowsza. W szkole Justyna zasłynęła także jako utalentowana wokalistka. Swym głosem uświetniała większość szkolnych uroczystości wywołując u słuchaczy ogromne wzruszenia. Justyna ma bardzo duże grono wielbicieli swego charakterystycznego, z lekką chrypką, głosu. To dzięki niemu wyśpiewała – I miejsce w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w kategorii solista w 2010 r. oraz
I miejsce w Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w kategorii soliści gimnazjum w 2010 r.
Justyna to bez wątpienia indywidualność. Czasami nieco szalona, taka rzec by można rogata dusza, która jednak kryje w sobie ogromną wrażliwość i ogromną siłę. To uczennica skromna o dużym takcie. Uśmiech, który zwykle widnieje na jej twarzy zjednuje jej wielu sympatyków i przyjaciół.


Absolwenci 2010/2011

Karolina Fabisiak

Karolina Fabisiak

Karolina jest przede wszystkim znana
w szkole i poza nią z niezapomnianych kreacji scenicznych. W gminnym konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”, kategoria gimnazjum, zdobyła pierwsze miejsce i reprezentowała naszą gminę na 34. przeglądzie tegoż konkursu
w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki
w Warszawie. Swoją grą aktorską wywoływała ogromne emocje wśród publiczności. Potrafiła całą sobą wcielić się w graną przez siebie postać. To uczennica, która zarówno słowem, ruchem, mimiką umie wyczarować wokół siebie magię teatru, umiejętnie przedstawiając indywidualny charakter kreowanej przez siebie postaci. Koledzy mówią o niej, że jest mistrzynią min – mieliśmy okazję przekonać się o tym się wielokrotnie.
Świetnie zagrała główną rolę – Scrooga
w widowisku na motywach opowiadania Dicensa pt. „Opowieść wigilijna”, który został wyróżniony główną nagrodą
w Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych i przeszedł do drugiego etapu konkursu „Efka” – organizowanym przez Ośrodek Kultury w Piasecznie. Sprostała również bardzo trudnemu zadaniu wcielając się w rolę papieża w przedstawieniu wystawianym w kościele z okazji beatyfikacji naszego rodaka pt. „Cuda Jana Pawła II”. Równie doskonale wypadła w kreując Julię w scenie balkonowej,
w której wszystkie dialogi wypowiadane były w języku greckim. Spektakl ten został wyróżniony trzecim miejscem w Konkursie Małych Form Teatralnych Czersk 2009. Świetnie też zagrała nieco awangardowego księcia we współczesnej adaptacji znanej baśni „Czerwony Kapturek”. Podsumowaniem jej szkolnej działalności artystycznej, a jednocześnie pokazującym jej duże predyspozycje aktorskie, był monodram zaprezentowany na konferencji podsumowującej realizację projektu „Szukając Melpomeny”. Kolejnych ról Karoliny można by jeszcze wymieniać wiele, ponieważ nie było w szkole akademii, spektaklu, widowiska artystycznego, w który uczennica nie brałaby udziału.
Karolina zawsze wywiązywała się z powierzonych obowiązków. Perfekcyjnie opanowywała pamięciowo bardzo długie teksy. Nigdy nikogo nie zawiodła.
Jest to skromna, życzliwa i niezwykle taktowna młoda osoba, która stawia przed sobą duże wyzwania. Bardzo chciała zagrać tytułową rolę Skąpca z dramatu Moliera. Nigdy nie odstraszała ją długość tekstu, którą miała do opanowania. Karolina ma pasję, którą kocha całą sobą i o której rozwój dba nieustannie. Scena – to środowisko, w którym Karolina czuje się doskonale. Nie trudno zauważyć, że kiedy gra sama odkrywa siebie – jest szczęśliwa.
Karolina życzymy Ci wielu sukcesów.


Tomasz Słapek

Tomasz Słapek

Tomek od pierwszych dni w gimnazjum zauroczył wszystkich swoim talentem wokalnym. Nie miał sobie równych. Zasłynął jako uzdolniony wokalista nie tylko w konkursach szkolnych, gminnych czy powiatowych, ale również ogólnopolskich. Przez trzy lata zajmował I miejsce
w Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej w kategorii – solista. W jego czwartej edycji został wyróżniony nagrodą Grad Prix, a w latach 2009 i 2010 uzyskał II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej – ludowej
i Tańca Ludowego. Odniósł również sukces w konkursie piosenkarsko – poetyckim
II Rajdu Młodzieży Jeziorka 2010.
Tomek dzięki talentowi muzycznemu uświetnił wiele uroczystości na terenie nie tylko szkoły, ale i gminy. Brał udział
w wieczornicy z okazji rocznicy śmierci Ojca Świętego – Jana Pawła II w Domu Kultury w Górze Kalwarii oraz w akademii związanej z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w kościele parafialnym również w Górze Kalwarii prezentując własną interpretację wykonywanych przez siebie piosenek i pozostawiając wśród widzów wyjątkowe wrażenia. Tomka talent został także zauważony przez J. Józefowicza
w teatrze Buffo, gdzie przeszedł z sukcesem eliminacje i uczestniczył
w wakacyjnych warsztatach dla młodzieży uzdolnionej wokalnie. Tomek to młody człowiek , który bardzo dużo wymaga od siebie samego, dlatego cały czas pracuje nad swoim głosem uczęszczając w weekendy na zajęcia z emisji głosu, prowadzone pod okiem uznanych autorytetów w teatrze „Buffo”.
Tomek również wyróżnił się swoimi umiejętnościami aktorskimi. W Przeglądzie Małych Form Teatralnych zorganizowanych w ramach Projektu Spotkania artystyczne Czersk 2009 spośród grup młodzieży z powiatu Piaseczno został wyróżniony nagrodą za najlepszy debiut, a w tym samym konkursie wraz z cała grupą zajął trzecie – miejsce, wcielając się w jedną z głównych ról adaptacji dramatu Szekspira – Romea.
Niezapomnianą jego kreacją jest także rola siostrzeńca Scroogea w „Opowieści Wigilijnej” nagrodzoną pierwszą nagrodą w przeglądzie Małych Form teatralnych w Górze Kalwarii. Zapamiętamy go także z roli narratora zakochanego
w Czerwonym Kapturku, z akademii walentynkowej gdzie prezentował piosenkę
w języku rosyjskim i wielu innych ról, ponieważ nie było w szkole akademii, spektaklu, widowiska artystycznego, w który Tomek by nie brał udziału. Zasługuje na podkreślenie fakt, iż mimo tak wielu powierzonych obowiązków, Tomek nigdy nikogo nie zawiódł. Zawsze rzetelnie wywiązywał się z powierzanych mu zadań.
Tomek jest także laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie Democratos. Jest on również doskonałym sportowcem Szczególne sukcesy odniósł w grze w tenisa stołowego. Poza tym Tomek to wzór taktu, wysokiej kultury osobistej i nienagannych manier.


Dominika Sobiegraj

Dominika Sobiegraj

Dominika to uczennica wzorowa, ambitna
i szlachetna.
W ciągu całego cyklu edukacyjnego wykazała się wielkim zaangażowaniem
w stronę artystyczną szkoły. Brała udział we wszystkich akademiach, przedstawieniach
i festiwalach organizowanych w szkole
i poza szkołą. Swoje umiejętności wokalne udowodniła podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2009 zdobywając II miejsce na podium
w kategorii „duaty”. Ponadto jej udział
w przedstawieniu „Opowieść wigilijna” przyczynił się do zdobycia I miejsca podczas Gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych.
Dominika to uczennica aktywna, pracowita i odpowiedzialna. Nie szczędziła swego poświęcenia na rzecz szkoły, intensywnie działała w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego. Dzięki łatwości nawiązywania kontaktów i wysokiej kulturze osobistej bez trudu prowadziła konferansjerkę jak również wywiady z licznymi sławnymi gośćmi odwiedzającymi naszą szkołę.
Dominika może być wzorem odpowiedniej postawy uczniowskiej i kultury słowa.


Tomasz Świątkiewicz

Tomasz Świątkiewicz

Tomek przez trzy lata nauki w gimnazjum zapisał się w pamięci nauczycieli i uczniów jako uczeń wszechstronnie uzdolniony, który dzięki systematycznej i ciężkiej pracy zdobył wiele osiągnięć, przez co przyczynił się do rozsławienia imienia szkoły.
Jest laureatem XII ogólnopolskiej edycji konkursu geologiczno – środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Kamienne Archiwum Ziemi”.
Zasłynął także jako talent sportowy zdobywając pierwsze miejsca
w: międzypowiatowych mistrzostwach biegów przełajowych chłopców,
w międzypowiatowych zawodach lekkoatletycznych, drugie miejsce
w powiatowych zawodach (dwubój nowoczesny).
W gminnych zawodach organizowanych
z okazji Dnia Dziecka wywalczył: pierwsze miejsce w biegu na 1000 i 100 m, trzecie miejsce w konkurencjach: rzut piłką lekarska i w skoku w dal.
Tomek w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczenstwo
w ruchu drogowym” organizowanym przez policję, wraz ze swoją trzyosobową drużyną, zajął I miejsce.
Tomek to człowiek wszechstronnie uzdolniony. Doszedł do drugiego etapu konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej Ceo, zdobył tytuł laureata
w III edycji I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o społeczeństwie Demokratus. Jest poważnym partnerem do dyskusji na tematy związane z polityką i ekonomią. Potrafi także dostrzegać potrzeby innych, dlatego brał udział charytatywnej akcji Caritasu – zbiórka monet. Jego wiedza dotycząca technologii informatycznej wykracza znacząco poza program nauki w gimnazjum. Zasłynął także z roli Tadeusza Kościuszki, w szkolnym spektaklu z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Tomek to uczeń ciekawy świata i poszukujący, stawiający często trudne pytania i prowokujący do poważnych dyskusji.


Absolwenci 2009/2010

Anna Konopka

Anna Konopka

Zaangażowana w życie szkoły, zawsze perfekcyjnie przygotowana do wszystkich powierzonych Jej zadań. Osiągnęła najwyższe wyniki w nauce i może poszczycić się najwyższą średnią w szkole, wynoszącą 5,67 oraz wzorowym zachowaniem. W latach nauki w gimnazjum brała udział w wielu konkursach przedmiotowych na szczeblu szkolnym, rejonowym i ogólnopolskim. Ania jest także "człowiekiem sceny". Występowała
w spektaklach teatralnych, prowadziła konferansjerkę na szkolnych przeglądach, festiwalach i festynach, od trzech lat prowadziła Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej, przeprowadzała wywiady
z zaproszonymi do szkoły gośćmi, zasłynęła także jako wspaniała tancerka - przez 2 lata prowadziła wraz z koleżanką Anitą pod opieką nauczycielki zajęcia taneczne, podczas których dzieliła się z innymi swoim doświadczeniem zdobytym w najlepszych warszawskich szkołach tańca. Aktywnie działała w Samorządzie Szkolnym. Anię cechuje niezwykle wysoka kultura osobista, nienaganne maniery i umiejętność zachowania się w każdej sytuacji. Żegnając naszą szkołę, Ania pozostawia po sobie wspomnienie osoby niezwykłej - pilnej uczennicy, lubianej i cenionej przez uczniów i nauczycieli, ale i wesołej dziewczyny, mającej poczucie humoru i dystans do samej siebie.


Anita Nowak

Anita Nowak

Anita swoje życie związała z muzyką. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną
I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie z oceną bardzo dobrą w klasie fortepianu. Pamiętamy Ją śpiewającą, grającą na keyboardzie, ale przede wszystkim pamiętamy Ją tańczącą. Na szczeblu ogólnopolskim zdobywała w tańcu najwyższe miejsca. Przy całym swoim talencie Anita pozostaje skromną gimnazjalistką, chętnie dzieląc się
z młodszymi koleżankami swoim doświadczeniem, zdobywanym
w najlepszych szkołach tańca, jak Egurola Studio, Grawitacja, a także podczas licznych warsztatów i obozów tanecznych. Dla zespołów szkolnych opracowywała choreografie tańców, przez dwa lata w piątkowe popołudnia prowadziła
z koleżanką Anią pod opieką nauczycielki kółko taneczne. Aktywnie pracowała
w samorządzie klasowym i szkolnym.


Adam Żołnowski

Adam Żołnowski

Osiągnął na koniec klasy III średnią 5,6. We wszystkich latach nauki szkolnej wyróżniany był biało-czerwonym paskiem na świadectwie oraz nagrodami książkowymi.
Pracowity i ambitny, brał udział w licznych konkursach przedmiotowych,
w tym z historii i wiedzy o społeczeństwie. W 2008 najlepiej z uczniów klas drugich napisał test z historii w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego MULTITEST.
Sprawność fizyczna, upór oraz duch walki
i rywalizacji zapewniły Mu udział
w zawodach sportowych we wszystkich niemal dyscyplinach, na wszystkich poziomach.
Zawsze godnie reprezentował naszą szkołę oraz wywalczył wiele medali i pucharów, indywidualnie i zespołowo. Patrząc na nie, wspominać będziemy wspaniałego sportowca i dobrego ucznia - dumę naszej szkoły.


Rafał Kaczyński

Rafał Kaczyński

Dobry uczeń, co roku nagradzany wzorowym zachowaniem i biało-czerwonym paskiem na świadectwie, zawsze grzeczny
i uprzejmy w stosunku do dorosłych
i rówieśników, rozwijający swoje zainteresowania i talenty, a ma ich wiele. Jest poetą i dziennikarzem, Jego teksty, zarówno liryczne, jak i publicystyczne zamieszczane były w szkolnych gazetkach, jak "Gimpress", czy "Szkolniak". Rafał to także utalentowany aktor, co znamienne - doskonale grający role dramatyczne
i komediowe, jak np. Diabeł w szkolnych Jasełkach, czy młody Karol Wojtyła recytujący z przejęciem "List do Matki"
w programie upamiętniającym Rocznicę Śmierci Jana Pawła II. Ale Rafał to także typ estradowca - Jego słynny występ na charakterze konferansjera na festynie rodzinnym w kasku motocyklowym z lat 70-tych i maturalnym garniturze Taty przeszedł do historii szkoły. Anegdoty i błyskotliwe riposty Rafała nie raz wprawiały nauczycieli w zakłopotanie, choć nie sposób odmówić im było trafności i intelektu ich autorowi.Samodzielność i kreatywność myślenia, czasem stawanie w poprzek, nonkonformizm - oto cechy charakteru tego młodego człowieka.


Absolwenci 2008/2009

Dorota Osińska

Dorota Osińska


W ciągu trzech lat nauki w Gimnazjum wykazała się wzorową postawą, osiągnęła najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego
w szkole, 92 punkty na 100 możliwych do uzyskania oraz najwyższą średnią wyników w nauce w całej szkole - 5,7. Brała aktywny udział w uroczystościach, konkursach szkolnych oraz olimpiadach przedmiotowych. Godnie reprezentowała Gimnazjum w Baniosze na terenie Gminy
i Powiatu. Uzyskała wyróżnienie
w konkursie literackim "Być człowiekiem pośród ludzi" inspirowanym życiem, działalnością i twórczością Jana Pawła II pod patronatem biskupa Tadeusza Pikusa oraz Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.


Wiktor Walczak

Wiktor Walczak


Przez trzy lata nauki w Gimnazjum zapisał się w pamięci nauczycieli i uczniów jako wzór postawy uczniowskiej. Poprzez swoje osiągnięcia przyczynił się do rozsławienia imienia szkoły. Zdobył I miejsce
w konkursie organizowanym w ramach
V Warszawskiej Konferencji Ekologicznej za wykonanie prezentacji multimedialnej
pt. "Środowisko najbliższej okolicy - głos
i działanie należy do młodych". Zasłynął jako twórca filmowy na poziomie szkoły
i Gminy. Podczas szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka zaprezentował nagrany i zmontowany przez siebie film pt."Człowiek i jego prawa". Wiktor jest młodym człowiekiem, który wyróżnia się taktem i kulturą osobistą.






Administracja i moderacja strony: Anna Zięba Napisz do mnie